MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

Czy wiesz, jak zmniejszyć czas oczekiwania na wizytę u lekarza z 6 miesięcy do 5 minut? Przyjdź na MEDmeetsTECH #5 - telemedycyna, a poznasz odpowiedź na to pytanie!

Dziś bez wychodzenia z domu możesz zbadać dziecko wykorzystując mobilne stetoskopy, kontrolować astmę wysyłając wyniki do lekarza czy uzyskać zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej. Jest to możliwe dzięki telemedycynie która znacząco skraca relację pacjent – lekarz lub lekarz-lekarz. Już 18 kwietnia w Golden Floor Tower w Warszawie spotkamy się by dyskutować o telemedycynie. MEDmeetsTECH to interdyscyplinarne wydarzenie, gromadzące lekarzy, naukowców, biznes i nowe technologie. To miejsce, w którym zdobędziesz rynkowy know-how i wskazówki od przedsiębiorców jak rozwijać swój biznes, poznasz trendy i dowiesz się, gdzie inwestować, poznasz perspektywę i potrzeby lekarzy oraz zobaczysz najlepiej rokujące startupy medyczne. To miejsce, w którym zbudujesz relacje które pomogą Ci rozwijać biznes, praktykę zawodową czy projekt naukowy!

Program MEDmeetsTECH składa się będzie z sesji: trendy, medycyna, transfer wiedzy oraz prezentacje startupów. Chcemy, byś poznał rynek telemedyczny z wielu perspektyw.

5 edycji, 600 uczestników, 100 startupów, 60 liderów opinii

Będzie to już 5 odsłona jednej z najciekawszych konferencji o innowacyjnej medycynie. Do tej pory MEDmeetsTECH zgromadziło ponad 600 uczestników, ponad 60 prelegentów reprezentujących biznes, naukę oraz medycynę, a także blisko 100 startupów medycznych. Naszym celem jest wspieranie tworzenia i wdrażania innowacji w sektorze medycznym. Jest to możliwe dzięki edukowaniu, tworzeniu platformy do wymiany doświadczeń, poglądów oraz nawiązywania kontaktów.

------------------

Dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy warto wziąć udział? Zobacz co mówią uczestnicy i prelegenci poprzednich edycji:

Aleksandra Grajkowska-Marzewska, Senior Product Manager Sanofi-Pasteur
"Konferencja MEDmeetsTECH to doskonała okazja do poszerzenia horyzontów, do otwarcia się na nowoczesne rozwiązania, obecne w codzienności naszych klientów i pacjentów, do wyjścia w przyszłość, która jest w zasięgu ręki. Bardzo fajne wydarzenie, będące czymś innym, ciekawym, inspirującym do planowania innowacyjnych strategii marketingowych."

Rafał Samborski, CEO consonance.tech
"Bardzo brakowało w Polsce takiego miejsca, jak MEDmeetsTECH. Unikalnego miejsca spotkań przedstawicieli medycyny, techniki i biznesu."

Julia Kosela, Prezes Proper Medical Writing
"MEDmeetsTECH skupia ludzi z pasją do innowacji i chęcią zmieniania świata, ludzi profesjonalnych i otwartych na nowe wyzwania. Niewiele jest spotkań, gdzie w tak przyjaznej i inspirującej atmosferze można poznać wartościowych partnerów biznesowych, a jednocześnie czerpać radość z przekazywania swojej wiedzy innym."

Danuta Rolinger-Bednarska - właściciel agencji Rolinger PR
„MEDmeetsTECH to wydarzenie, które skutecznie łączy medycynę, technologię i biznes. Merytoryczne prelekcje, ciekawi i inspirujący goście, a do tego doskonała organizacja, sprawiają, że jest to jedyna konferencja, której jestem stałym uczestnikiem. Dodatkowym atutem wydarzenia jest stworzona sprzyjająca atmosfery do networkingu, wymiany wiedzy i doświadczeń. Jest to obowiązkowe wydarzenia dla wszystkich tych, którzy chcą tworzyć, wdrażać i wspierać rozwój innowacyjnych rozwiązań w branży medycznej.”

dr n. med. Łukasz Kołtowski - lekarz, CEO Founding Partner Myspiroo, startupowiec, autor bloga www.koltowski.com
„Najlepsze innowacje powstają na styku kilku światów, w trakcie spotkań, dyskusji, inspirujących opowiadań. Do tego potrzebne są miejsca takie jak to! #disruptive_thinking.”

Tomasz Czapliński - SpeedUp Group
„MEDmeetsTECH to jedno z ciekawszych wydarzeń dedykowanych obszarowi medtech, które odbywają się w Polsce. Ciekawi goście z polski i zagranicy oraz interesujące wystąpienia przy każdej edycji przyciągają spore grono osób związanych z medycyną. Dla mnie jako inwestora konferencja jest doskonałym miejscem do budowania relacji z firmami, które od lat w medycynie wyznaczają technologiczne trendy oraz do poznawania tych, którzy tworzą własne innowacje w tym obszarze.”

dr n. med. Bartosz Kudliński - lekarz intensywista
„MEDmeetsTECH – to platforma wymiany myśli, opinii i poglądów ludzi ze świata medycyny, informatyki, biznesu, prawa, technologii, nauk podstawowych. To zjazd wynalazców, innowatorów, praktyków, wizjonerów, ale i sceptyków zahartowanych w bojach nad wdrażaniem kreatywnych pomysłów w życie. To miejsce spotkań ludzi, którzy poszukują wiedzy, stawiają pytania, oferują odpowiedzi i rozwiązania. To wymiana poglądów pomiędzy mentorami a adeptami, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie telemedycyny lub medycyny nowych technologii. To krytyczne uwagi i cięte komentarze, błyskotliwe riposty i zażarte spory na forum jak i w kuluarach. Na MEDmeetsTECH nikt nie boi się powiedzieć prawdy, skrytykować, ale i pochwalić albo wyrazić zachwyt. Prawda broni się sama.”

------------------

Jesteś lekarzem lub reprezentujesz zawód medyczny?
Dowiedz się jakie nowości techniczne pojawiają się na rynku i jak mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej placówki lub gabinetu. Sprawdź, ile czasu oszczędzisz i jak lepiej będziesz mógł pomagać pacjentom. Dołącz jako ekspert do rozwijających się projektów i buduj innowacyjne rozwiązania!

Jesteś naukowcem?
Dowiedz się, czego potrzebuje rynek i gdzie Twoja praca może być przydatna. Sprawdź, jak możesz skomercjalizować swoje badania lub poznaj partnera, który ci w tym pomoże? Poznaj partnera, w którym będziesz rozwijać biznes.

Jesteś startupem?
Poznaj perspektywę lekarza, dowiedz jakie są prawdziwe problemy środowiska medycznego. Poznaj trendy i sprawdź, gdzie istnieje potencjał biznesowy. Poznaj inwestora lub współpracownika oraz spraw by Twój startup został dostrzeżony.

Jesteś przedsiębiorcą?
Poznaj perspektywę lekarza, dowiedz jakie są prawdziwe problemy środowiska medycznego. Dowiedz się nad czym pracuje konkurencja oraz wyłap najciekawsze startupy. Nawiąż relacje biznesowe z liderami opinii w środowisku innowacyjnej medycyny.

 

Program

Program konferencji MEDmeetsTECH w dniu 18.04.2018 r.

10:00

Rozpoczęcie konferencji.

Justyna Uman-Ntuk

10:10 - 11:10 I - SESJA - TRENDY

Medycyna Wykładnicza – nowe standardy leczenia i monitorowania pacjentów.
Mariusz Borkowski, Business Unit Manager Adamed

Strategia komercjalizacji aktywnych wyrobów medycznych.
Przemysław Tadla, Dyrektor ds. Strategii w Medicalgorythimcs S.A.

11:10 - 11:40 II - SESJA MEDYCZNA

Rozpoznanie potrzeby kluczem do innowacji w medycynie.
dr n. med. Andrzej Cacko

11:40 - 12:10 PRZERWA KAWOWA & NETWORKING
12:10 - 14:15 III - SESJA TRANSFER WIEDZY

Idea gabinetu telemedycznego
Paweł Sieczkiewicz – CEO telemedico

Otwarta platforma dla danych telemedycznych czy zamknięty system dedykowany konkretnemu rozwiązaniu?
Krzysztof Kulesza – Prezes eR Sp. z o.o.

Do we need a clinical research program? A start up challenge.
Łukasz Partyka – KCRI

Startup nation’s experience in CE marking and FDA medical device approval.
Gadi Ginot – PHYSIOLOGIC

Transfer technologii, czyli szansa na komercjalizację – Sieć Otwartych Innowacji.
Marzena Wydryszek – Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Telemedyczny system monitorowania pacjentów z chorobami przewlekłymi - od badań podstawowych do badań stosowanych.
dr inż. Eliasz Kańtoch

14:15 - 15:15 LUNCH & NETWORKING
15:15 - 15:35 IV - SESJA REGULACJE PRAWNE i FINANSOWANIE

Ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe – korzyści dla przedsiębiorców wspierane przez Ministerstwo Finansów.
Michał Brzozowicz – Tax Manager, Michał Chyła – Tax Manager
15:35 - 16:35 V - SESJA STARTUP - PREZENTACJE ZGŁOSZONYCH STARTUPÓW

upacjenta.pl (dawniej Housemed)
Dominik Swadźba

My Medic
Katarzyna Zimoląg

RSQ Physio
Bartłomiej Lubiatowski

iceHello
Jakub Różański

addictions.ai
Marcin Brysiak

eskulapa
Mateusz Wawryszuk

16:35 – 16:45 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI & NETWORKING
17:15 AFTER PARTY

Komitet naukowy

Justyna Uman-Ntuk

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce.

Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend.

Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Organizator Startup Weekend Poznań.

Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Komitet wspierający

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Wykładowcy

Paweł Sieczkiewicz

Założyciel telemedi.co - usługi umożliwiającej zdalne konsultacje z lekarzami. Klientami telemedi.co są jedne z największych firm ubezpieczeniowych oraz abonamentowych. Znalazł się na liście "30 przed 30" magazynu Forbes. Dwukrotny Mistrz Polski w kickboxingu.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

dr inż. Eliasz Kańtoch

Jest doktorem nauk technicznych, adiunktem i wykładowcą akademickim na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Absolwent AGH na kierunkach Informatyka oraz Inżynieria Biomedyczna. Jego pasją jest prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych w zakresie zastosowania nowych technologii informatycznych w medycynie. Posiada doświadczenie w kierowaniu projektami B+R z zakresu telemedycyny, analizy i przetwarzania biosygnałów, sieci sensorycznych, sztucznej inteligencji oraz wearable computing. Stypendysta Sapere Auso, programu MNiSW TOP 500 Innovators (1. edycja) na Uniwersytecie Stanforda w USA oraz NCBR SIMS w Instytucie Fraunhofera, TU Dresden oraz IBM Thomas J. Watson Research Center w USA. Organizator światowych kongresów m.in. kongresu IEEE Computing in Cardiology w 2012 roku. Ukończył szereg kursów oraz szkoleń w zakresie ochrony własności intelektualnej, zarządzania badaniami naukowymi, transferu technologii oraz komercjalizacji wyników badań naukowych m.in. Fast Track Technology Venture Kauffman Foundation. Aktywnie działa na rzecz współpracy środowiska akademickiego z przemysłem oraz w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych. Obecnie jest kierownikiem projektu B+R i wspólnie z partnerem przemysłowym wdraża opracowaną technologię na rynek w obszarze urządzeń medycznych. Jest prelegentem i uczestnikiem paneli podczas licznych konferencji gospodarczych m.in. podczas II Forum Inteligentnego Rozwoju. Od 2013 pełni funkcję eksperta oraz jest członkiem Komitetu Interesariuszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Przemysław Tadla

Absolwent Politechniki Poznańskiej, z firmą związany od połowy 2013 roku. Od 1999 roku zdobywa doświadczenie zawodowe w dużych, międzynarodowych koncernach działających w branży elektronicznej, motoryzacyjnej oraz usługowej działającej w obszarze certyfikacji wyrobów. W Medicalgorithmics S.A. kieruje Działem Rozwoju Strategii, jest Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania Jakością przy Zarządzie. Jako dyrektor ds. Strategii odpowiada za wspieranie Zarządu w opracowywaniu, komunikowaniu, wdrażaniu i utrzymywaniu strategicznych inicjatyw Spółki. Wspólnie z podległym mu działem analiz biznesowych, przygotowuje analizy rynkowe i koncepcje nowych produktów na potrzeby prac R&D. Dział certyfikacji wyrobów medycznych Spółki, który również podlega bezpośrednio dyrektorowi strategii, odpowiada za wszelkie sprawy regulacyjne dotyczące wyrobów medycznych, w tym certyfikaty i rejestracje na całym świecie.

Krzysztof Kulesza

Ambasador standardu openEHR na Polskę, zajmuje się standardami informatycznymi w ochronie zdrowia. Krzysztof ma 20 lat doświadczenia w informatyce medycznej. Przed założeniem eR, był Dyrektorem Rozwoju Biznesu w Data Techno Parku, pełnił rolę Business Developement Director Healthcare Poland w Oracle, Dyrektorem Sprzedaży w Biatel SA, oraz Dyrektorem Departamentu Informatyki w Podlaskiej Kasie Chorych. Brał udział w tworzeniu szeregu polskich systemów regionalnych e-Zdrowie, oraz tworzeniu systemu informatycznego NFZ.

Marzena Wydryszek

Absolwentka Wydziału Chemicznego na Politechnice Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów na Katedrze Informatyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Obecnie studentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej. Przez ponad 5 lat związana z projektami badawczo-rozwojowymi zarówno w instytucjach naukowych jak i zakładach produkcyjnych. Koordynator projektów oraz wdrożeniowiec innowacyjnych rozwiązań w zakładzie produkcyjnym. Obecnie Ekspert w Biurze Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., gdzie zajmuje się oceną innowacyjnych projektów inwestycyjnych. W ramach projektu grantowego ARP S.A. "Sieć Otwartych Innowacji" pełni rolę Koordynatora Brokerów Technologii zarządzając procesem animowania transferu technologii.

dr n. med. Andrzej Cacko

Absolwent kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie obecnie pełni obowiązki Kierownika Zakładu Informatyki Medycznej i Telemedycyny. Jest praktykującym lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych w trakcie szkolenia w dziedzinie kardiologii w I Katedrze i Klinice Kardiologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, autorem monografii i artykułów poświęconych kardiologii i metodologii badań klinicznych. Konsultuje projekty z branży telemedycyny i e-zdrowia, aplikacje mobilne i wyroby medyczne.

Gadi Ginot

(M.Sc., MBA), CEO & founder of Physio-Logic Ltd, Israel’s largest and leading provider of accelerated medical device approval, certification and regulatory compliance solutions. Gadi is internationally renowned for mastering regulation, quality assurance and clinical development of medical devices. His track record extends over 23 years of experience in expediting device approvals at record times, paving the path to market innovative medical devices. Gadi negotiated successfully the US FDA, Notified Bodies and regulators in the ROW to accept out of the box regulatory and clinical strategies. His formula for accelerating medical device approval consistently is a smart, cost-effective regulatory strategy that is executed flawlessly on time and on budget. Gadi engineered the “Physio-Logic DNA” based on this formula.

Lukasz Partyka

(MD, PhD), CEO & co-founder of KCRI – medical device oriented contract research organization. For many years KCRI supports medical device manufacturers in bringing their innovation safely to market through well designed and executed clinical research programs. We were instrumental in First-In-Human applications of complicated and invasive cardiovascular devices. But we also supported largest players on the market in their late, post-marketing strategies. Small or large, local or international, easy or complicated – any medical device clinical trial is our core interest and daily bread. And we will gladly share our knowledge and support your endeavors.

Michał Brzozowicz

Manager Podatkowy w Arena Tax. Licencjonowany doradca podatkowy oraz adwokat z doświadczeniem zawodowym w doradztwie podatkowym i prawnym. Michał specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem bieżącego doradztwa na rzecz instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw z branży nowych technologii. Ponadto, Michał ma doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie podatku VAT dla podmiotów świadczących usługi opodatkowane i zwolnione z VAT (działalność mieszana). Michał przeprowadził szereg przeglądów podatkowych oraz przeglądów due diligence, a także reprezentował klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.
Podczas swojej kariery zawodowej Michał był zaangażowany w projekty podatkowe obejmujące: przeglądy podatkowe oraz wsparcie podczas kontroli podatkowych spółek z sektora finansowego i podmiotów z branży nowych technologii, strukturyzację finansowania międzynarodowych grup kapitałowych, doradztwo przy tworzeniu holdingowych, doradztwo podatkowe dla spółek leasingowych i banków, strukturyzację transakcji pochodnych.

Michał Chyła

Manager Podatkowy w Arena Tax. Licencjonowany doradca podatkowy z 11-letnim doświadczeniem w doradztwie podatkowym dla polskich i międzynarodowych firm. Michał zajmuje się kwestiami związanymi z podatkiem dochodowym od osób prawnych, podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podatkiem VAT, podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz podatkami międzynarodowymi, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień charakterystycznych dla podmiotów działających na rynku nowych technologii oraz finansowym. Michał posiada bogate doświadczenie w analizie skutków podatkowych produktów oferowanych przez wpierane podmioty. Brał udział w rozbudowanych projektach jak restrukturyzacje podatkowe, przeglądy podatkowe oraz badania due diligence. Zajmował się kwestiami związanymi z opracowaniem i wdrażaniem optymalnych podatkowo struktur pozyskiwania finansowania, zbywania aktywów oraz obrotu wierzytelnościami. Michał uczestniczył jako prelegent w licznych konferencjach i szkoleniach.

Prezentacje startupów

Dominik Swadźba

Założyciel i prezes firmy House-Med, której misją jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych na polskim rynku medycznym. Głównym projektem firmy jest platforma uPacjenta.pl, która docelowo ma umożliwiać zamówienie wszystkich usług medycznych do domów pacjentów.
Absolwent studiów magisterskich na kierunku Technology Entrepreneurship na uczelni University College London oraz Finansów i Rachunkowości na SGH w Warszawie. Absolwent IV edycji projektu Fundacji im. Lesława Pagi "Liderzy Rynku Ochrony Zdrowia w Polsce" oraz członek Stowarzyszenia Młodych Menadżerów Medycyny (MMM).
Prywatnie miłośnik podróży, jazdy na nartach, crossfitu oraz kitesurfing'u.

Katarzyna Zimoląg

Z wykształcenia magister psychologii. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od 12 lat związana z branżą i projektami telemedycznymi w Polsce. Brała udział w projektowaniu rozwiązań telemedycznych dla największych instytucji i jednostek medycznych w kraju. Pomysłodawczyni i współtwórczyni platformy MyMedic - umożliwiającej pacjentom gromadzenie swojej dokumentacji medycznej oraz zdalne konsultacje z lekarzami. Propagatorka wdrożenia standardu HL7 FHIR w Polsce.
Prywatnie matka trzech córek, miłośniczka podróży, jazdy na nartach oraz gry w polo. Nie występuje jeszcze na liście "Forbes" :)

Bartłomiej Lubiatowski

Żyjemy w czasach, w których coraz bardziej zacierają się granice pomiędzy tym, co biologiczne, a tym co mechaniczne. CRISPR pokazuje nam, że kod genetyczny można przeprogramować, z kolei nowoczesne oprogramowanie coraz bardziej przypomina działanie mózgu. Wszystkie te ścieżki prowadzą do wytworzenia przez ludzi "panelu kontroli świata" pozwalającego nam sterować dowolnie swoją przestrzenią i ciałem. W tym samym czasie oprogramowanie medyczne wydaje się być z równoległej rzeczywistości dotykając bardzo wąskiej działki medycyny, albo posiadając dług technologiczny sprzed 15 lat. Bartłomiej rozpoczął i prowadzi RSQ Technologies, m. in. po to, by nadgonić otchłań pomiędzy tym, co dzieje się w Google, a tym, z czego korzystają medycy na co dzień. Pierwszym krokiem na tej drodze jest oprogramowanie, które na serio pomaga pracownikom ochrony zdrowia i wspiera ich w diagnostyce. Jest miłośnikiem nauki i zdobywania wiedzy. Po ukończeniu Informatyki został fanem MOOC, skąd dokształca się z Robotyki, Neuronauki obliczeniowej, Strategii Biznesowych oraz Genetyki. Podczas prezentacji opowie o najnowszej inicjatywie RSQ Technologies - RSQ Physio - oprogramowaniu wspomagającym pracę fizjoterapeutów, które na facebooku obserwuje 11% rynku w Polsce.

Jakub Różański

Farmaceuta ze stopniem doktora, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Naukowiec, specjalista z zakresu zarządzania wartościami niematerialnymi oraz doradca w projektach badawczych i wdrożeniowych z branży farmaceutycznej. Przez 15 lat pracował jako nauczyciel akademicki, prowadząc badania eksperymentalne z zakresu chemii medycznej oraz podejmując ogólnouczelniane inicjatywy wspierające przedsiębiorczość i innowacyjność w naukach medyczno-farmaceutycznych. Twórca kilkunastu wynalazków chronionych patentami obejmujących nowe grupy związków chemicznych o dużym potencjale terapeutycznym. Pasjonat nowoczesnych technologii w farmacji, medycynie i transporcie, angażujący się od kilku lat w przedsięwzięcia mające na celu usprawnienie działania ratownictwa medycznego. Znajdujący w obszarze swoich zainteresowań także projekty B+R obejmujące produkty z pogranicza preparatów leczniczych i artykułów spożywczych.

Marcin Brysiak

Lider innowacji, Doradca firm w zakresie innowacji oraz sprzedaży i marketingu, Ekspert ds. marketingu internetowego, Pomysłodawca i twórca produktów internetowych i aplikacji mobilnych, Menedżer Sprzedaży i Projektów, Laureat konkursów dla start-upów.
Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w branży telekomunikacyjnej, natomiast od 2011 roku tworzy start-upy technologiczne i uczestniczy w ich rozwoju (serwisy i produkty internetowe, aplikacje mobilne) oraz w realizacji innych projektów w obszarze telekomunikacji czy bankowości. Innowacyjne i nietuzinkowe spojrzenie na biznes pozwoliło mu na rozwijanie licznych inicjatyw własnych oraz wspieranych przez udział partnerów strategicznych. Może pochwalić się bardzo dobrą znajomością rynku usług mobilnych, technologii i sprzedaży.
Od kilku lat zajmuje stanowiska menedżerskie oraz zarządza projektami wspierającymi biznes oraz społeczną jego odpowiedzialność. Jest odpowiedzialny za strategię i politykę sprzedażową oraz budowanie relacji z partnerami biznesowymi w licznych projektach (m.in. Orange, Plus, Play, T-Mobile, Link4, BP, Motointegrator, HTC, Samsung, Multikino, Lotos), którzy chętnie angażują się w realizowane przez niego innowacyjne przedsięwzięcia.
Najważniejszą wartością w biznesie, oprócz stałego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, jest dla niego efektywna komunikacja z zespołem, współpracownikami oraz partnerami biznesowymi i klientami, oparta na merytoryce i zaufaniu.
Współpracował z firmami: Kratki.pl, Netia S.A., Telekomunikacja Polska S.A., PKT.pl, PKO S.A. (Inteligo), Sky Cash Poland S.A., Locon Sp. z o.o., NAVIEXPERT oraz tworzył liczne produkty internetowe i aplikacje: mymeetingrooms.pl, Sky Cash, mobiParking, odbierz.to, NaviExpert, Korkosfera, Gdzie Jest Dziecko, Gdzie Jest Auto, Bezpieczny Dom, fordrivers.pl
Absolwent kilku uczelni wyższych: Polish Open University, SGH, UW oraz Politechniki Warszawskiej.

Mateusz Wawryszuk

Pomaga innym ratować ludzkie życie. Pod marką Eskulapa.pl stworzył innowacyjny na skalę kraju System Przycisków Ratunkowych, a także organizuje i prowadzi praktyczne kursy pierwszej pomocy. Dzięki temu łączy swoje dwie największe pasje - dzielnie się widzę oraz biznes, które rozwijał m.in. podczas studiów ratownictwa medycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz na zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Mateusz jest także międzynarodowym instruktorem pierwszej pomocy EFR, ratownikiem WOPR i członkiem fundacji Naturalny Rozwój.

Sponsorzy i partnerzy

Sponsor

Pro-PLUS

Brązowy sponsor

Adamed

Partner merytoryczny

Arena Tax KCRI Physiologic

Patronat

Fundacja Pagi top 500 Fundacja Instytut Kardiologii

Partnerzy

alfa.ac ARP Sieć Otwartych Innowacji CIiTT CoWalski - Aleja Inspiracji Life Science Polska Innowacyjna printedhealth StartupHub SPNT

Patroni medialni

dlazdrowia.pl MamStartup MEDtube Medycyna Praktyczna OPM OSOZ Puls Medycyny Startup Magazine Świat Medycyny i Farmacji Szukam Inwestora Terapia Znam Lek

Organizatorzy

CTM CoWalski innoMED

Konferencja MEDmeetsTECH #5

18 kwietnia 2018 r.

Golden Floor Tower
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa, Polska