MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter
LANG.png" alt="" class="img-responsive" />

KONFERENCJA

1 grudnia br. w Bibliotece Narodowej, w Warszawie odbyła się druga edycja konferencji MEDmeetsTECH. W trakcie jej trwania przedstawiono inteligentne rozwiązania z dziedziny medycyny i technologii, które mają służyć do poprawy lub ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Wydarzenie było przestrzenią łączącą świat medycyny, technologii oraz biznesu.

MEDmeetsTECH zgromadziła ponad 150 uczestników. Konferencja była szansą do dialogu lekarzy, naukowców, startupowców, inwestorów i pasjonatów świata medyczno-technologicznego.

“Chcieliśmy stworzyć platformę do swobodnego przepływu wiedzy, dyskusji, inicjowania nowych przedsięwzięć, również biznesowych i to nam się udało. Wierzymy, że komunikowanie do tak różnorodnych środowisk ma sens, ponieważ na płaszczyźnie tego dialogu mogą pojawić się nowe, być może rewolucyjne przedsięwzięcia na skalę światową” mówi Janusz Kowalski, organizator MEDmeetsTECH.

Na scenie pojawili się zarówno przedstawiciele świata nauki, technologii mówiący o rodzących się możliwościach i potrzebach. Dr. n. med. Bartosz Kudliński przedstawiał potrzeby jakie spotyka świat dzisiejszej medycyny. Mówił m.in. o potrzebie dialogu i współpracy między lekarzami a światem technologii w ramach tworzenia inteligentnych rozwiązań, a także weryfikowania pomysłów i ich zasadności na rynku. Młody naukowiec, Piotr Psyllos, opowiadał o sztucznym oku - rozwiązaniu, które ma wspomagać niewidomych i rozpoznawać co ich otacza. Piotr przedstawiał również inne wynalazki z dziedziny medycyny, które wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego. Jednym z nich były sensory do wykrywania kontuzji lub wykrywania schorzeń przed ich wystąpieniem, aby szybciej reagować na zagrożenia.

Przedstawiono również historie startupów medyczno-technologicznych, sposoby wprowadzania produktów na rynek i techniki pozyskiwania finansowego zaplecza dla przedsięwzięć. Wojciech Strzałkowski opowiadał o healthcare 2.0 na podstawie DocPlannera, znanego w Polsce jako ZnanyLekarz.pl. Noemi Malska, COO z HiProMine S.A. kreśliła temat zdobywania funduszy i przygotowania komunikacji do rozmowy z potencjalnymi inwestorami, podkreślała również temat inwestowania w ludzi pracujących przy przedsięwzięciu. O crowdfunding i crowdsourcing jako sposobach na zdobywanie środków pieniężnych, opowiadał Grzegorz Mączyński. Wspominał także, iż techniki te można również stosować jako narzędzia marketingowe lub dodatkowe atuty w rozmowach z inwestorami, pozyskanie pierwszych użytkowników i zweryfikowanie pomysłu na rynku. Anita Kijanka, właściciel agencji Come Creations Group i prezes Fundacji Network Creations, zwracała uwagę na sposób wprowadzania produktu medycznego na rynek. Wspominała o specyfice tych rozwiązań, obostrzeniom jakie dotyczą rynku, o potrzebie dostosowania formy komunikacji z instytucjami naukowo-badawczymi. Gościem specjalnym był Genta Kondo z Japonii, twórca bionicznej ręki - HACKberry. Opowiadał o wprowadzeniu tego rozwiązania, jako korzystniejszego ze względów finansowych.

 

PRELEGENCI

Genta Kondo

Konstruktor protezy Hackberry, członek NGO Mission ARM Japan,  Japonia.

Genta Kondo jest członkiem NGO Mission ARM Japan ( http://www.mission-arm.jp/), pracuje w Sony. Genta ukończył Engineering University of Tokyo, studiował na University of California, Berkeley. Pasjonuje się cybernetyką, robotyką oraz biznesem.

Konstruktor znanej protezy ręki Hackberry.   Skonstruowana przez Genta i jego zespół proteza to bioniczna ręka, umożliwiająca wykonanie wielu prezycyjnych ruchów i powrót pacjenta do praktycznie pełnej sprawności fizycznej. Jest alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup klasycznych protez, których koszt dochodzi do kilku tysięcy dolarów. Proteza dostępna jest za ok 300 dolarów.


Temat wykładu:

HACKberry: Open-sourced 3D-printable Bionic Hand


Noemi Malska

Członek Zarządu (COO) HiProMine S.A.

Noemi charakteryzuje się strategicznym myśleniem, globalną siecią kontaktów i umiejętnością kontroli rozbudowanych systemów. Dośiadczenie w rozwoju mięzynarodowego biznesu zdobywała w trakcie kontraktu w Izraelu, pracując w dziale międzynarodowym w Federacji Izraelskich Izb Handlowych oraz jako specjalista inwestycyjny w funduszu typu Seed/VC.

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji. 

W biznesie wyznaje etykę, jasne zasady gry oraz strategię win-win.


Temat wykładu:

How to acquire funds & how to prepare professional investment presentation.

Jacek Rozum

Tegoroczny absolwent farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Alumn III edycji projektu „Liderzy Ochrony Zdrowia”. Szczególnie zainteresowany innowacjami w świecie medycyny oraz farmacji. Zawodowo związany z obszarem badań klinicznych nad innowacyjnymi lekami. Obecnie zajmuje się zarządzaniem danymi klinicznymi w międzynarodowej firmie CRO. Zdobył również doświadczenie w zakresie rejestracji produktów leczniczych. 


Temat wykładu:

Raport - telemedycyna w Polsce

Bartosz Rajewski

Inżynier, poszukiwacz rozwiązań. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.W vBionic (http://vbionic.com) pracuje nad zaawansowaną protezą kończyny górnej. Projekt skupia się na stworzeniu nowatorskiego rozwiązania oraz na wyraźnym zwiększeniu jego dostępności w porównaniu z obecnie istniejącymi produktami.

Podczas gdańskiego konkursu Infoshare 2016, vBionic został uznany za wart uwagi przez trzy niezależne zespoły jury. Dotarł do finału, uzyskał tytuł najbardziej kreatywnego rozwiązania i w listopadzie będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego konkursu Creative Business Cup (http://creativebusinesscup.com) w Kopenhadze.


Temat wykładu:

Bioniczna proteza ręki - wyzwania, możliwości

Piotr Psyllos

Petros (Piotr) Psyllos - polski konstruktor, informatyk, popularyzator nauki. Przewodniczący Laboratorium Humanus Politechniki Białostockiej. Uznany przez m.in. Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Zdobywca ponad 14 nagród głównych o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości.


Temat wykładu:

Sztuczna inteligencja w medycynie.

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych.

Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne.

Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka  w stomatologii.

Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine.

Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.


Temat wykładu:

Medyczne granice technologii - dokąd zmierzamy?

Wojciech Radomski

Absolwent Politechniki Poznańskiej, posiada ponad 9 letnie doświadczenie w prowadzeniu i rozwoju firmy Programa.pl, a także w nadzorze innowacyjnych projektów dla renomowanych marek.

W tej chwili skupiony na rozwoju produktu MyWhizzy.com mającego zrewolucjonizować opiekę zdrowotną. Jest to pierwszy na świecie elektroniczny stetoskop z termometrem i systemem wykrywania objawów chorób płuc budowany przez interdyscyplinarny zespół naukowców, lekarzy i informatyków. Dzięki niemu każdy będzie mógł osłuchać siebie i dziecko w warunkach domowych, oraz zdalnie skonsultować wyniki badania z lekarzem.

Świetnie działa w grupie, idea do której jest przekonany staje się dla niego pasją, której poświęca się w całości. Jeśli chodzi o jakość produktu ­ nie lubi kompromisów. Interesują go rzeczy ważne społecznie i zaawansowane technologicznie. Idealnym przykładem jest tu współtworzenie iTraff Technology i ogromny sukces tego innowacyjnego rozwiązania do rozpoznawania obrazów. Spółka została doceniona na arenie międzynarodowej, a opracowany przez nią projekt, Recognize.im, wykorzystywany na całym świecie przez takie marki jak Electronic Arts czy CocaCola.

Prywatnie dużo biega. Lubi ekstremalne sporty i ultramaratony ­ kształtują jego charakter. Woli psy od kotów. Lubi proste i jasne formy komunikacji. Dostrzega potencjał w ludziach i potrafi go rozwijać. Zdystanowany, skupia się na rozwiązaniach, nie problemach. 


Temat wykładu:

MyWhizzy - domowy stetoskop z funkcją pomiaru temperatury oraz inteligentnym systemem analizy dźwięków osłuchowych

Anita Kijanka

Doktor nauk społecznych, właściciel agencji Come Creations Group i prezes Fundacji Network Creations. Twórczyni wielu inicjatyw z obszaru nowych technologii, wiecznie w ruchu - kobieta aktywna. Pasjonuje się psychologią społeczną i malarstwem, szczególnie Impresjonizmem. Optymistka, realistycznie patrząca na świat. Uwielbia ludzi, szczególnie tych aktywnych i pozytywnie zakręconych. Ceni kreatywność i niestandardowe podejście


Temat wykładu:

Promocja innowacyjnych produktów medycznych praktycznie - jak zacząć, o czym pamiętać, czego unikać.

Tomasz Tchorowski

Doświadczony manager marketingu w sektorze usług dla MŚP. 

Od 13 lat związany z branżą finansową.

Współtwórca oferty dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw w LUKAS Banku, a następnie w Banku Credit Agricole. 
Wcześniej zarządzający projektami w branży telekomunikacyjnej i sanitarnej.


Temat wykładu:

 Finansowanie MŚP w sektorze medycznym.

Alina Klimczak-Wieczorek

Absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Alumn III edycji projektu „Liderzy Ochrony Zdrowia” fundacji im. L.Pagi. Alina zawodowo zajmuje się analizą i weryfikacją świadczeń a także poprawnym prowadzeniem list oczekujących. Obecnie w ramach pracy naukowej (studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim) oraz zainteresowań analizuje wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w opiece zdrowotnej na efektywność ekonomiczną.


Temat wykładu:

Raport: Telemedycyna w Polsce.

Mateusz Jankowski

Student VI roku na Wydziale Lekarskim w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stypendysta projektu Liderzy Ochrony Zdrowia – Fundacji im. Lesława A. Pagi. Wiceprzewodniczący ds. polityki zdrowotnej zespołu Młodzi Menedżerowie Medycyny przy PFSz. Autor licznych publikacji z zakresu ochrony zdrowia. Zainteresowany możliwościami wykorzystania nowych technologii w medycynie, zdrowiem publicznym i polityką zdrowotną.


Temat wykładu:

Raport: Telemedycyna w Polsce.

Grzegorz Mączyński

Adwokat, specjalizuje się w regulacjach dotyczących rynku farmaceutycznego i ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących refundacji i finansowania świadczeń zdrowotnych, a także w prawnych aspektach działalności badawczo-rozwojowej oraz dotyczących współpracy przedstawicieli świata nauki z biznesem. Prywatnie pasjonat historii, ze szczególnym uwzględnieniem historii gospodarczej i odkryć naukowych, a także miłośnik crowdfunding'u.


Temat wykładu:

Crowdfunding i crowdsourcing szansą oraz przyszłością rozwoju technologii medycznych.

Honorata Hafke-Dys

Honorata Hafke-Dys jest z wykształcenia doktorem biofizyki, jednak zajmowała sizawodowo wieloma czsto skrajnymi tematami. Jest typem osoby interdyscyplinarnej, która poszukuje połączenia pomidzy rónymi, czasem skrajnymi dziedzinami nauki. Skoczyła studia z zakresu optyki, a nastpnie akustyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tej chwili pracuje jako adiunkt w Instytucie Akustyki poznaskiego UAM jako doktor z zakresu biofizyki. Jest równiepomysłodawci naukowcem w firmie MyWhizzy.com. Jej specjalnocijest psychofizyka, dziedzina, w której koreluje sisubiektywne wraenia sensoryczne z obiektywnymi parametrami sygnałów fizycznych. 


Temat wykładu:

MyWhizzy - domowy stetoskop z funkcją pomiaru temperatury oraz inteligentnym systemem analizy dźwięków osłuchowych.

Magdalena Rutkowska

Lekarka z wykształcenia, przedsiębiorczyni od 5 lat związana z branżą turystyki medycznej. Sprowadza pacjentów na leczenie do Polski i promuje polską turystykę medyczną na świecie. Realizowała w latach 2012-2015 branżowy program promocji polskiej turystyki medycznej na rynkach międzynarodowych. Prowadzi szkolenia z zakresu turystyki medycznej i marketingu uslug medycznych. Jest zapraszana jako wykladowca w programie MBA w ochronie zdrowia oraz na wiele krajowych i miedzynarodowych konferencji. 


Temat wykładu:

Nowoczesne portale pośredniczące w usługach turystyki medycznej i ich modele biznesowe.

Dominik Mazur

Z wykształcenia informatyk i ekonomista. Absolwent wydziału informatyki i elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowych studiów z zakresu wyceny wartości przedsiębiorstw Głównej Szkoły Handlowej

16 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami technologicznymi i biznesowymi w Polsce, USA, Ukrainie, UE.  Certyfikowany PMP. Posiada doświadczenie korporacyjne jako kierownik i dyrektor projektów mających na celu, wdrożenie standardów Customer Experience Management, przeprowadzenie zmian organizacyjnych na poziomie operacyjnym, finansowym, wdrożenie nowych produktów w podejściu Customer Development, opracowanie i wdrożenie systemów informatycznych i aplikacji dedykowanych wdrożenie, zarządzania procesami, ryzykiem i projektami. Posiada wiedzę w, realizacji projektów w metodyce PMI, Agile, Prince2, standardów opracowania wymagań biznesowych i systemowych dla tworzonych rozwiązań informatycznych. Aktualnie od 9 lat prowadzi firmę doradczą Amedar Consulting Group, jest pomysłodawcą i założycielem  takes-care.com

W zakresie doradztwa skupia się na obszarach związanych z optymalizacją i usprawnieniem procesów działających w organizacji, definicji standardów zarządzania i kontroli ryzyka operacyjnego, ryzyka utraty reputacji przez organizację, oceny dojrzałości organizacji w zakresie realizowanych projektów, wdrożenia standardów zarządzania projektami, opracowania standardów Customer Experience Management.


Temat wykładu:

Smart living odpowiedzią na współczesne potrzeby medyczne Polaków.

Wojciech Strzałkowski

Aktywny społecznie już w czasie studiów. Od początku kariery zawodowej startupowiec - współtworzył już 3 przedsięwzięcia w dziecinach przedsiębiorczości społecznej, edukacji oraz mody. Od prawie 4 lat związany z  DocPlanner.com, gdzie rozwijał usługę TeleRejestracji, odpowiadał za rynek czeski a obecnie zajmuje się aktywizacją w serwisie lekarzy niepłatnych. Co-founder aplikacji social m-commerce Loko oraz doradca Lidera Cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji.


Temat wykładu:

Healthcare 2.0. na przykładzie DocPlanner.

PROGRAM

9:20 - 9:30  Otwarcie MEDmeetsTECH 2

 

9:30 - 11:10 

Sesja I - Współczesne problemy w medycynie

  1. dr n. med. Bartosz Kudliński, lekarz, anestezjolog i intensywista. Medyczne granice technologii - dokąd zmierzamy?

  2. dr Honorata Hafke-Dys, Instytut Akustyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  MyWhizzy.com
    MyWhizzy - domowy stetoskop z funkcją pomiaru temperatury oraz inteligentnym systemem analizy dźwięków osłuchowych.

  3. Peter Psyllos, młody naukowiec i konstruktor. Sztuczna inteligencja w medycynie.

  4. Mateusz Jankowski, Jacek Rozum, Anna Klimczak-Wieczorek, Fundacja im. Lesława A. Pagi. Raport: Telemedycyna w Polsce.

 

11:10 - 11:30  Przerwa kawowa

 

11:30 - 13:10

Sesja II - Technologie: dziś i jutro.

  1. Wojciech Strzałkowski, DocPlanner.com Healthcare 2.0. na przykładzie DocPlanner.

  2. Dominik Mazur, takes-care.com Smart living odpowiedzią na współczesne potrzeby medyczne Polaków.
     
  3. Bartosz Rajewski, vBionic. Bioniczna proteza ręki - wyzwania, możliwości.
     
  4. Magdalena Rutkowska, Medical Travel Partner. Nowoczesne portale pośredniczące w usługach turystyki medycznej i ich modele biznesowe.
     
  5. Tomasz Tchorowski, Credit Agricole. Finansowanie MŚP w sektorze medycznym.

 

13:10 - 14:10  Przerwa Lunchowa

 

14:10 - 16:00 

Sesja III - Technologie: finansowanie i rynek.

  1. GOŚĆ SPECJALNY. Genta Kondo, CEO Exiii, Japonia. HACKberry: Open-sourced 3D-printable Bionic Hand.

  2. Anita Kijanka, Come Creations Group i prezes Fundacji Network Creations. Promocja innowacyjnych produktów medycznych praktycznie - jak zacząć, o czym pamiętać, czego unikać.

  3. Noemi Malska, HiProMine S.A.. How to acquire funds & how to prepare professional investment presentation.

  4. Grzegorz Mączyński, Sciencechip. Crowdfunding i crowdsourcing szansą oraz przyszłością rozwoju technologii medycznych.

 

16:00  Zakończenie konferencji

Sponsorzy i partnerzy

Patronat Honorowy

Patronat Honorowy Ambasady Japonii Patronat Honorowy Ministerstwa Rozwoju

Patronat

Fundacja Instytut Kardiologii Fundacja Pagi

Złoty Sponsor

ca

Sponsor Branżowy

Medivio

Partnerzy

Klaster Klaster Lubelska Medycyna MedSilesia alfa.ac Black Swan Fund Startup Sprint Women in Technology Printed Health CTM Lonsley Cowalski Fundacja Rozwoju i Nauki Biznesu Klaster BRI Klub Innowacyjni Naukowcy

Patroni medialni

MEDtube Top Innovators Szukam Inwestora Świat Medycyny i Farmacji OPM Medycyna Praktyczna OSOZ Wenusjanki MamStartup Startup Magazine innPoland Rehabilitacja w Polsce Kliniki w Polsce

Partner technologiczny

DeeperDrive

Konferencja MEDmeetsTECH

1 grudnia 2016 r.

Biblioteka Narodowa

aleja Niepodległości 213,
02-086 Warszawa