MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

MEDmeetsTECH to konferencja integrująca branżę medyczną, technologiczną i biznes.

III edycja MEDmeetsTECH o tytule Mechaniczny lekarz czyli smart devices i robotyka w medycynie odbędzie się 7 czerwca 2017 w Warszawie w Golden Floor Tower przy Chłodnej 51. Celem projektu jest wymiana wiedzy i budowanie nowych relacji między tymi środowiskami by ułatwić tworzenie innowacji w obszarze medycyny.

MEDmeetsTECH stanowi platformę dla różnych środowisk ekspertów i przedsiębiorców. W jednym miejscu spotkają się lekarze, przedstawiciele biznesu i nowych technologii których łączy ważna cecha – otwarta na nowe pomysły głowa oraz chęć wprowadzania innowacji w medycynie. Nie zabraknie również inwestorów poszukujących na tego typu wydarzeniach nowych kontaktów i wartych inwestycji startupów.

Konferencja została tak zaplanowana, by kompleksowo poruszyć wszystkie aspekty niezbędne do opracowania urządzenia medycznego – od projektowania, przez badania kliniczne, po rejestrację i wdrożenie na rynek. Zaplanowane zostały sesje tematyczne: nauka, transfer technologii, medycyna i startup.

Uczestnicy dowiedzą się dlaczego i jakie badania są niezbędne przy opracowywaniu nowych urządzeń, jakie wymagania musi spełnić produkt by móc być dopuszczony na rynek USA i w Europie oraz jak projektować urządzenia, by były przyjazne użytkownikom. Porozmawiamy o najlepszych przykładach nowoczesnej robotyki jak robot daVinci czy wschodzących gwiazdach – startupach medycznych jak Braster. Nowością będzie także wyzwanie adresowane do uczestników – w postaci zaproponowania rozwiązań dla pacjenta znajdującego się na scenie. Konferencja będzie też okazją do skonfrontowania w debacie opinii różnych środowisk na temat roli urządzeń w nowoczesnej medycynie.

Wśród prelegentów znajdują się m. in.: Michał Cisek (robot daVinci), Szymon Fortuna (Vorm COO), Ewa Dragun (UL International), Julia Kosela (Proper Medical Writing). Komitet naukową tworzą dr Bartosz Kudliński (lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii), Mariusz Borkowski (lekarz i absolwent SGH, związany z sektorem farmaceutycznym i firmą Adamed) a także Justyna Skowyra i Janusz Kowalski – twórcy MEDmeetsTECH.Do kogo skierowana jest konferencja:
- lekarze
- naukowcy
- startupowcy
- przedsiębiorcy
- inwestorzy
- pracownicy firm farmaceutycznych
- producenci i dystrybutorzy sprzętu medycznego

 

Program

Program konferencji

Mechaniczny lekarz czyli smart devices i robotyka w medycynie

Nice Robot help The Human


9:00Rozpoczęcie konferencji.

– Justyna Skowyra

– dr n. med. Bartosz Kudliński


9:10 – 9:40

1. Wykład inaugurujący – lek. med. Michał Cisek – System robotowy Da Vinci - plusy dodatnie, plusy ujemne – 30 min.

Przewodniczenie sesji: dr Bartosz Kudliński


9:40 – 10:40

2. SESJA I: Badania kliniczne - partner sesji: Bioscience – 60 min.

Przewodniczenie sesji: Julia Kosela

– Julia Kosela – Miejsce badań klinicznych w cyklu życia produktu – 15 min.

– dr n. med. Przemysław Magielski – Wsparcie innowacji 3 krytyczne punkty – 20 min.

– dr n. med. Agnieszka Byszek – Konsorcjum naukowe – czyli jak połączyć naukę z biznesem i zrealizować projekt badawczy – 15 min.

– Pytania do prelegentów i podsumowanie sesji I – 10 min.


10:40 – 11:10

PRZERWA I – NETWORKING – 30 min.


11:10 – 12:25

3. SESJA II: Transfer wiedzy – 75 min.

Przewodniczenie sesji: dr Bartosz Kudliński, Rafał Samborski

– Marcin Wagner, Ewa Dragun – Certyfikacja produktów medycznych – 30 min.

– Rafał Samborski – Dlaczego start-upy medyczne nie dowożą? – 15 min.

– Szymon Fortuna – Proces tworzenia aplikacji mobilnych na przykładzie urządzenia medycznego. – 15 min.

Pytania do prelegentów i podsumowanie sesji II – 15 min.


12:25 – 13:40

PRZERWA II LUNCH – NETWORKING – 75 min.


13:40 – 14:20

4. SESJA III: Medycyna – 40 min.

Przewodniczenie sesji: dr Bartosz Kudliński, Maciej Wysocki

– Zbigniew Stepczyński, dr Bartosz Kudliński – Prezentacja przypadku: "5 minut, które zmieniło moje życie. Czy technologia mogła/może mi pomóc? I innym w przyszłości?"


14:20 – 15:35

5. SESJA IV: Prezentacje Startupów – 75 min.

Przewodniczenie sesji: dr Bartosz Kudliński, Mariusz Borkowski

– Kamil Kipiel – Medical Simulation Technologies – 10 min.

– Maciej Szurek – Remmed Vision – 10 min.

– Maciej Wysocki – Exolimbs – 10 min.

– Błażej Szczerbaniewicz – UP-DFA – 10 min.

– Mateusz Juszczak – Laparo – 10 min.

– Stanisław Radomiński – UnitDoseOne – 10 min.

Pytania do prelegentów i podsumowanie sesji IV – 15 min.


15:35 – 16:05

6. SESJA V: Debata – prowadzenie: dr Bartosz Kudliński, Mariusz Borkowski – 30 min.

16:05Zakończenie konferencji.

 

Wieczorem planowane, nieoficjalne spotkanie networkingowe. Zapraszamy!

Relacja z II edycji

Komitet naukowy

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Justyna Skowyra

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce. Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend. Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Wykładowcy

Lek. med. Michał Cisek

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie w trakcie specjalizacji z Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W obszarze zainteresowań leży anestezjologia robotowa, bariatryczna, regionalna, a także synteza powyższych.

Ewa Dragun

Specjalista ds. certyfikacji produktów medycznych. Life & Health Sciences – UL International Polska Sp. z o. o. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z wyróżnieniem ukończyła wydział Lingwistyki Stosowanej na kierunku Filologia Angielska. Przez wiele lat związana z branżą bankowości korporacyjnej, głównie w obszarze audytu. W 2015 roku rozpoczęła pracę w UL Polska i od momentu dołączenia do zespołu certyfikacji produktów medycznych, z pasją i zaangażowaniem realizuje misję UL "Working For a Safer World". Jest odpowiedzialna za rozwój regionu Europy Środkowo -Wschodniej oraz Południowej w obszarze certyfikacji produktów medycznych. W swojej codziennej pracy doradza producentom urządzeń medycznych jak z powodzeniem podbić międzynarodowe rynki poprzez spełnienie wymogów formalnych rynku docelowego, w tym certyfikacji. Prywatnie uwielbia uczyć się języków obcych, biegle włada angielskim, węgierskim i niemieckim. Fascynatka nowinek technologicznych w obszarze medycyny.

Dr Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Zbigniew Stepczyński

Przed wypadkiem byłem bardzo aktywnym człowiekiem, od lat zajmującym się motocyklami i światem z nim związanym. Podróżującym i udzielającym się społecznie. Przez 15 lat byłem Prezydentem jednego z polskich Klubów Motocyklowych. Aktywny zawodowo, 16 lat pracowałem w jednej firmie (20 lat ogólnie) w której piąłem się po drabinie hierarchii i z czasem awansowałem o kilka stanowisk. Ojciec dwójki wspaniałych Dzieci. Wypadek spadł na nas jak grom z jasnego nieba... 04.05.2015 wracając z pracy motocyklem drogę zajechał mi motorowerzysta, chcąc uniknąć bezpośredniego uderzenia odruchowo uciekłem między niego a nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, na wysokości motorowerzysty on z niewyjaśnionych przyczyn ponownie zajechał mi drogę tym razem ocierając się o mnie i spychając mnie na przeciwległy pas ruchu gdzie obróciło moim motocyklem a siła odśrodkowa wyrzuciła mnie na latarnie czego efektem była utrata przeze mnie obu nóg powyżej kolan. Prawą nogę straciłem w 5 dni po wypadku podczas ratowania mojego życia (w kilka dni amputowano ją jeszcze kilka razy). Drugą nogę (lewą) straciłem 10 miesięcy po wypadku, przez ten czas z całych sił staraliśmy się ją zachować... nie udało się. Noga była mocno zainfekowana, nie było w niej częściowo czucia, była słabo ukrwiona z bardzo rozległą przeczulicą. W marcu 2016 wyszedłem ze szpitala i rozpocząłem swoją długą drogę powrotu do zdrowia i pełni sił. Niestety we wrześniu 2016 kolejny raz trafiłem do szpitala tym razem borykając się z bardzo silnym zapaleniem trzustki co było konsekwencją wielomiesięcznego leczenia. Obecnie szykuję się do zaprotezowania co niestety jest o wiele trudniejsze niż się wydawało...

Marcin Wagner

Senior Project Engineer – UL International Polska Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, specjalizacja Inżynieria Biomedyczna. Od dziewięciu lat w firmie UL jest odpowiedzialny za ocenę zgodności urządzeń medycznych i laboratoryjnych z wymaganiami standardów bezpieczeństwa. Oprócz weryfikacji konstrukcji i testowania urządzeń, zajmuje się również oceną procesu analizy ryzyka, procesu rozwoju oprogramowania czy inżynierii procesu użyteczności. W czasie swojej pracy miał okazję certyfikować produkty zarówno największych producentów w branży jak i małych firm, które dopiero wchodziły na rynek medyczny.

Rafał Samborski

Współzałożyciel i prezes zarządu Consonance, spółki realizującej prace badawczo-rozwojowe z obszaru telemedycyny i elektroniki konsumenckiej. Posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w prowadzeniu i koordynowaniu prac R&D. Doktor nauk technicznych w dziedzinie elektroniki (AGH). Współpracował m. in. z Centrum Badawczo-Rozwojowym ABB (Kraków), OMRON Corporation (Kioto, Japonia), Uniwersytetem Technicznym Ilmenau (Ilmenau, Niemcy). Autor i współautor kilkunastu recenzowanych artykułów i patentu z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów, biometrii i analizy danych. W Consonance jest odpowiedzialny za strategię firmy i nadzór nad pracami R&D. Fascynuje się procesem product/market fit.

Julia Kosela

Prezes Proper Medical Writing sp. z o.o. - firmy konsultingowej, powstałej w 2009 roku, zajmującej się: badaniami klinicznymi, przygotowywaniem artykułów naukowych, pisaniem dokumentacji związanej z ISO; przygotowywaniem aplikacji oraz całości dokumentacji koniecznej do uzyskania CE; przygotowaniem dokumentacji do FDA i pokrewnymi usługami dla branży medycznej i farmaceutycznej, w szczególności dla start-upów z obszaru mHealth. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i medycznej w obszarze wprowadzania nowych produktów i usług na rynek, budowania strategii rozwoju biznesu oraz marketingu i sprzedaży. Absolwentka Oxford Brookes University (MBA) oraz University of Greenwich (BA).

Dr n. med. Agnieszka Byszek

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Koordynator Polskiego Biura Współpracy z European Research and Treatment of Cancer (EORTC) przy Centrum Onkologii- Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiada za komunikację z badaczami, instytucjami naukowo-badawczymi oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w badania onkologiczne w kontekście niekomercyjnych badań naukowych . Posiada wieloletnie doświadczenie jako koordynator i kierownik Zespołu ds. Badań Klinicznych w warszawskim Centrum Onkologii-Instytucie. Jest wykładowcą akademickim. Posiada długoletnie doświadczenie we współpracy ze środowiskiem medycznym. Jest współautorką publikacji w polskiej oraz zagranicznej prasie medycznej. W Brasterze wdraża plany medyczne oraz realizuje badania kliniczne. Nadzoruje wszystkie aspekty dopuszczenia do użytku wyrobu medycznego, poprzez rejestracje i certyfikację urządzania Braster i Systemu Domowej Profilaktyki Raka Piersi. Odpowiada również za komunikację z liderami opinii i ekspertami medycznymi.

Szymon Fortuna

Współzałożyciel i wiceprezes VORM - firmy zajmującej się doradztwem w obrębie technologii i designu rozwiązań IoT. Od lat związany z projektami IT. Zaangażowany w wiele przedsięwzięć biznesowych w obszarze nowych technologii i innowacyjnych produktów. Posiada ponad 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami z pogranicza IT i designu. Poprzez udział w procesie tworzenia kilkunastu rozwiązań mobilnych zebrał doświadczenia ze współpracy z klientami oraz zespołami projektowymi, którymi chce się podzielić podczas swojej prezentacji.

Dr n. med. Przemysław Magielski

Senior Clinical Operation Manager MD PhD Bioscience S.A. NEUCA GROUP. Dr n. med. Przemysław Magielski Absolwent Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Dyrektor operacyjny w BIOSCIENCE S.A. Od jedenastu lat zajmuje się badaniami klinicznymi. Główny obszar specjalizacji to badania I-IV fazy z dziedzin kardiologii, neurologii, chorób zakaźnych, onkologii oraz wyrobów medycznych. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie jako Product Manager odpowiedzialny za wprowadzanie i rozwój wiodących preparatów Rx.

Sesja IV: Prezentacje startupów

Kamil Kipiel

CEO / Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. MST to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wprowadzająca na rynek nowatorski system do symulacji w obszarze echokardiografii oraz mikro-inwazyjnych zabiegów serca oparty na zdjęciach z tomografii komputerowej (CT) pochodzących od realnych pacjentów. Podstawową zaletą naszych urządzeń jest połączenie lekkiego i mobilnego hardware’u (fantom, sonda diagnostyczna do badania TEE, komputer przenośny) z wysokospecjalistyczną bazą danych zdjęć CT wiernie odtwarzających całe spektrum obrazów serca w wymiarze 3D, niezbędnych do prawidłowego procesu szkolenia lekarza specjalisty przy pomocy urządzenia do diagnostyki TEE. Mamy także unikalną możliwość tworzenia dedykowanych symulatorów do mikroinwazyjnych zabiegów serca (metody laparoskopowe), które są przyszłością medycyny w tym obszarze. Nasze działalność wpisuje się w światowe tendencje zmierzające do szerszego wykorzystania zaawansowanej technologii symulacji medycznej dla podniesienia jakości procesu edukacji i ciągłego podnoszenia kwalifikacji lekarzy specjalistów. Nasze motto brzmi: Don't let your patient be your training model Na naszych symulatorach prowadziliśmy już warsztaty w całej Polsce, w których uczestniczyło ponad 800 lekarzy specjalistów. Posiadamy podpisany list intencyjny o sprawie współpracy z Columbia University oraz Cardiovascular Resarch Foundation w USA.

Maciej Wysocki

CEO / Co-founder, ExoLimbs. ExoLimbs to kompletne rozwiązanie, które znacząco usprawnia proces rehabilitacji stawów kończyn dolnych. To jednocześnie urządzenie stabilizujące, diagnostyczne oraz mobilny robot rehabilitacyjny, umożliwiający każdemu dostęp do nowoczesnej rehabilitacji. Problemy ze stawami kończyn dolnych a zwłaszcza kolanowym, mogą dotyczyć każdego - zarówno sportowców wyczynowych, niepełnosprawnych , jak i zwykłych ludzi. Na świecie aż co czwarta osoba boryka się z urazami lub zwyrodnieniami stawu kolanowego. Rehabilitacja stawu kolanowego wśród pacjentów po urazach, zwyrodnieniach bądź z ubytkami neurologicznymi jest procesem trwającym najczęściej od 4 do 12 miesięcy. W czasie rekonwalescencji wykorzystywany jest szereg urządzeń medycznych, które umożliwiają pacjentowi powrót do zdrowia. ExoLimbs łączy w sobie funkcjonalność trzech rodzajów sprzętów medycznych - stabilizatora ortopedycznego, urządzenia diagnostycznego i robota rehabilitacyjnego, co zwiększa efektywność terapii przy ograniczeniu kosztów. Urządzenie posiada poszerzoną funkcjonalność względem stosowanego obecnie sprzętu rehabilitacyjnego. Jego dodatkową zaletą jest także mobilność, wspomagająca ruch poza zakładem rehabilitacyjnym. Głównym celem społecznym ExoLimbs jest zmniejszenie liczby ludzi niemogących samodzielnie się poruszać. Narzędzie zwiększa postępy w rehabilitacji w warunkach domowych a docelowo - dzięki dalszym pracom nad projektem - ma umożliwić poruszanie się użytkownikom ortez ExoLimbs w środowisku miejskim.

Błażej Szczerbaniewicz

Start-up UP-DFA to innowacyjne urządzenie do diagnostyki i planowania leczenia w tzw. Digital Dentistry Workflow. W chwili obecnej w stomatologii istnieje wiele narzędzi pozwalających na pracę w zakresie planowania uśmiechu metodą obróbki cyfrowej wspomaganej zdjęciami fotograficznymi czy z użyciem tomografii komputerowej np. typu CBCT określanej mianem Digital Smile Design. Słabym punktem wszystkich metod jest konieczność użycia w/w tomografii komputerowej celem wypozycjonowania skanów zębów w trójwymiarowym modelu czaszki pacjenta. UP-DFA rozwiązuje ten problem (w tani i wygodny dla pacjenta i lekarza sposób). Pozwala na przeprowadzenie całego procesu planowania leczenia od początku w sposób cyfrowy z pominięciem klasycznych metod polegających na pobieraniu wycisków pacjenta i odlewaniu modeli gipsowych w laboratorium, które zostają następnie zeskanowane i spozycjonowane w przestrzeni z użyciem specjalnych pozycjonerów i zdjęć tomografii komputerowej. Dzięki UP-DFA cały proces polega na pomiarze kąta nachylenia płaszczyzny okluzyjnej zębów górnych w odniesieniu do czaszki pacjenta, skanowaniu zębów pacjenta a dane w sposób cyfrowy zostają przesłane do laboratorium bez udziału poczty. Proces ten dotyczy nie tylko pojedynczych uzupełnień w odcinku przednim jak to ma miejsce w chwili obecnej ale stanowić może nieocenioną pomoc w planowaniu bardzo rozległych zabiegów z zakresu chirurgii ortognatycznej czy traumatologii gdzie lekarz chirurg może otrzymać szablony, które dokładnie będą odzwierciedlać położenie zębów szczęki górnej i pośrednio dolnej w przestrzeni 3D bez względu na ustawienie głowy pacjenta. Zatem przeprowadzenie zabiegów z wykorzystaniem w/w szablonów staje się bardzo precyzyjne i pomocne. Co ważne w chwili obecnej technologia CAD/CAM to najbardziej wiodący i główny nurt współczesnej stomatologii dlatego urządzenie UPDFA w pierwszej kolejności powinno trafić na rynek amerykański i Europy Zachodniej ze względu na zawansowanie techniczne w/w rynków.

Mateusz Juszczak

CEO / Prezes Zarządu. Laparo specjalizuje się w symulacji medycznej. Projektuje oraz produkuje urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej. W ciągu roku pracy stworzono trzy urządzenia do treningu laparoskopowego: Laparo Aspire – najtańszy na świecie trenażer do własnego użytku, Laparo Advance – trenażer dedykowany oddziałom szpitalnym oraz Laparo Analytic, który jest pierwszym na świecie symulatorem z pełną analizą treningu na fizycznych obiektach. Obecnie Laparo rozwija sprzedaż i sieć dystrybucji, a także prowadzi prace nad kolejnymi urządzeniami. Między innymi nad symulatorem hybrydowym, który pozwoli na trening zarówno na fizycznych obiektach jak i w wirtualnym środowisku oraz nad nową technologią, która pomoże zrewolucjonizować podejście do nauczania chirurgii w przyszłości.

Stanisław Radomiński

COO / UnitDoseOne. Pomagamy szpitalom w efektywniejszej dystrybucji leków, co prowadzi do poprawy bezpieczeństwa pacjenta i zwiększenia efektywności leczenia. UnitDoseOne to zrobotyzowana apteka przygotowująca leki w formie pakietów indywidualnie przygotowanych dla danego pacjenta. Nasze rozwiązanie pozwala na wsparcie systemu wydawania, dystrybucji oraz podawania leków pacjentom w szpitalach, który obecnie polega na fizycznej, ręcznej dystrybucji i konfekcjonowaniu leków.

Maciej Szurek

CMO / Co-founder. Rozwijamy technologię telemedyczną, która pozwala zdalnie leczyć zaburzenia widzenia za pomocą VR. Problem niedowidzenia oraz zeza dotyczy nawet do 5% dzieci na świecie. Zbyt późno wykryty lub nieleczony prowadzi do poważnych problemów z nauką, sportem i samooceną. Obecnie wiodącą metodą leczenia jest terapia stacjonarna w klinice oraz plaster zakładany na zdrowe oko. Rozwiązania te generują jednak mnóstwo komplikacji i kosztów, oferując jedynie ograniczone możliwości leczenia. Wiemy jak istotnie przyspieszyć proces leczenia i zmienić nudną i nieprzyjemną terapię w rozrywkę. Nasz zespół tworzą specjaliści z dziedziny medycyny, technologii i biznesu. Z naszej dotychczasowej współpracy z ekspertami okulistyki dziecięcej wynika, że dzięki naszemu rozwiązaniu: 1) Lekarze będą mogli obsłużyć zdalnie minimum 4x więcej pacjentów niż stacjonarnie 2) Pacjenci wyleczą się przynajmniej 2x szybciej, mając dostęp do efektywnej terapii codziennie w domu 3) Koszt zdalnej terapii wzroku w VR zmniejszy się o około 75% w stosunku do terapii stacjonarnej

Sponsorzy i partnerzy

Srebrny Sponsor

UL

Brązowy Sponsor

Adamed Neuca Neukubator

Sponsor

Dignus

Partner sesji: badania kliniczne

BioScience

Patronat

Fundacja Instytut Kardiologii Fundacja Pagi

Patroni medialni

MEDtube Szukam Inwestora Startup Magazine Świat Lekarza ŚMiF Znam Lek Puls Medycyny Medycyna Praktyczna OPM top500

Partnerzy

alfa.ac Proper Medical Writing Klaster LifeScience SPNT Printed Health MedSilesia YouNick SpeedUp PI Hello Tomorrow StartupHUB Pratia Polska innowacyjna

Organizatorzy

CTM Medical

Konferencja MEDmeetsTECH

7 czerwca 2017

Golden Floor Tower
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa, Polska