MEDmeetsTECH już po raz IV połączy przedsiębiorców, startupowców, lekarzy oraz naukowców. Tym razem spotkamy się by rozmawiać o aplikacjach mobilnych & mHealth. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 listopada w Poznaniu nie gdzie indziej jak w Starym Browarze, Słodownia +1!
Aplikacje mobilne niezaprzeczalnie obalają porządek jaki znamy - przestały być tylko elementem stylu życia i wkroczyły w świat współczesnej medycyny. Świadczy o tym chociażby fakt, że Agencja ds. Żywności i Leków w USA (FDA) pozwala na rejestrowanie aplikacji jako… urządzeń medycznych. Regulatorzy coraz częściej dostosowują przepisy prawne do nowych realiów a duże korporacje farmaceutyczne szukają nowych sposobów by w kompleksowy sposób opiekować się pacjentem. Machina ruszyła i nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozwoju mHealth. Możemy się jednak na nią wspólnie przygotować, co udowodnimy w czasie najbliższej edycji MEDmeetsTECH.
Program MEDmeetsTECH składać się będzie z sesji: trendy, medycyna, transfer wiedzy, regulacje prawne oraz prezentacje startupów. Uczestnicy dowiedzą się o światowych trendach dotyczących certyfikacji aplikacji, możliwości ich refundowania w różnych systemach zdrowotnych oraz wymaganiach jakie przed nimi są stawiane. Poruszymy kwestie związane z użytecznym projektowaniem aplikacji a także porozmawiamy o interakcjach między członkami multidyscyplinarnego zespołu pracującego nad wdrożeniem. MEDmeetsTECH nie mogłoby się odbyć bez pokazania punktu widzenia, potrzeb oraz obaw użytkowników oprogramowania - lekarzy oraz pacjentów.
Listopadowa edycja może być szczególnie interesująca dla osób biorących udział w wydarzeniu towarzyszącym - Startup Weekend. 54-godzinne wydarzenie zaczyna się tuż konferencji MEDmeetsTECH i kończy się w niedzielę. W jego trakcie uczestnicy z różnych środowisk, w nowo powstałych zespołach, wspólnie pracują nad pomysłami i koncepcjami by tworzyć nowe startupy. Tematem przewodnim jest med-tech. MEDmeetsTECH stanowić będzie świetne wprowadzenie w tematykę aplikacji medycznych i umożliwi zrozumienie potrzeb ich użytkowników - lekarzy i pacjentów.
MEDmeetsTECH jako platforma łącząca ekspertów różnych dziedzin adresowana jest do:
• lekarzy zainteresowanych innowacjami w medycynie
• przedsiębiorców oraz startupowców
• naukowców
• pracowników firm farmaceutycznych
• inwestorów
• programistów, designerów
Program konferencji MEDmeetsTECH w dniu 24.11.2017 r.
9:00 |
Rozpoczęcie konferencji.
Justyna Uman-Ntuk |
9:10 - 10:30 | I - SESJA WPROWADZAJĄCA - TRENDY |
Rozwiązania mobilne w medycynie - gdzie jesteśmy?
Ukryte wyzwania wprowadzania produktów medycznych. Szymon Zysko |
|
10:30 - 11:10 | II - SESJA INNOWACJE: NOWE PODEJŚCIE DO ZNANYCH WYZWAŃ |
DYSKUSJA: Innowacje - nowe podejście do znanych wyzwań |
|
11:10 - 12:00 | PRZERWA KAWOWA & NETWORKING |
12:00 - 13:45 | III - SESJA TRANSFER WIEDZY |
Raport OSOZ: 162 mobilne aplikacje zdrowotne
Od prototypu do produktu, i co dalej… ?
Czy polski system mHealth – CarnaLife może pomóc lekarzom na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i w Polsce?
Działalność telemedyczna - ujęcie praktyczne |
|
13:45 - 14:05 |
IV - SESJA REGULACJE PRAWNEPrawne zabezpieczenie umowy inwestycyjnej w kontekście biznesów branży MedTech
adw. Anna Rak-Kozerska |
14:05 - 15:05 | V - SESJA STARTUP - PREZENTACJE ZGŁOSZONYCH STARTUPÓW |
biolumo
QuickerSim - Komputerowe obliczenia przepływów na potrzeby bezinwazyjnej diagnostyki medycznej
Apoqlar
medidesk - Mój przepis na udany startup. 10 top składników - od pomysłu do monetyzacji. |
|
15:05 – 15:20 | VI - SESJA - DEBATA – prowadzenie: Justyna Uman-Ntuk, Mariusz Borkowski |
15:20 – 16:00 | ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI & NETWORKING |
17:00 | AFTER PARTY - Ministerstwo Browaru, ul. Ratajczaka 34 |
Justyna Uman-Ntuk
Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.
Bartosz Kudliński
Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.
Mariusz Borkowski
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.
Janusz Kowalski
Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce. Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend. Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.
Angela Hobbs
Managing Director of Triteq appointed to the role in January 2017, with responsibility to create and implement a strong new strategic direction and company restructure. Building on a twenty five year history of product design and development, Triteq focuses on medical device design, underpinned by a commitment to project excellence and exceptional client service. Creating added value and ROI for every client. Angela also judged on a panel of experts at this year’s design council spark event. Angela is was also the founder of Plan Management in 1995, which became an award winning consultancy in five years. Working with Associated Newspapers, ipc and high profile media agencies, before joining Triteq in 2011. Passionate about the power of technology to achieve social good and the value of cross-sector collaborations for making this happen, I have designed many early development strategic partnerships and overseen the successful delivery of many initiatives. In 2010 I completed an MSc in Sustainable Business at University of Bath.
Artur Olesch
Dziennikarz i korespondent e-zdrowia, redaktor czasopisma OSOZ Polska oraz OSOZ World, współorganizator Międzynarodowego Kongresu OSOZ. Entuzjasta rozwiązań cyfrowych od 16 lat związany z rynkiem zdrowia, bloger w tematach digital health, twórca raportów m.in. dotyczących trendów e-zdrowia i aplikacji zdrowotnych. Wolontariusz w International Alliance of Patients' Organizations, mentor w programie Startupbootcamp Digital Health Berlin.
Paweł Balsam, BA, MD, PhD
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Europejskiej Asocjacji Zaburzeń Rytmu serca będąc odpowiedzialnym za media społecznościowe ESC i EHRA, członkiem Zarządu Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, członkiem Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. W ramach spółki HeartTeam Sp. z o.o., we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka i firmami z szeroko pojętego świata zdrowia mobilnego zakładał Telemedyczną Grupę Roboczą. Od października 2017 roku wchodzi w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rymtu serca (ablacja), często z wykorzystaniem nowoczesnych technologii obrazowania (druk 3D, technika hologramu). Prywatnie interesuje się kolarstwem, kitesurfingiem i sportami motorowymi.
dr n. med. Łukasz Kołtowski
Łukasz Kołtowski jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Doświadczenia zdobywał m.in. w John Radcliffe Hospital w Oxfordzie (Wielka Brytania) oraz Karolinska Institute w Sztokholmie (Szwecja). Od roku 2009 aktywnie opisuje i komentuje najważniejsze wydarzenia i rozwiązania z zakresu mHealth redagując blog Efektywny Lekarz (www.koltowski.com). Jest członkiem kilku konsorcjów naukowych, twórcą i pomysłodawcą mobilnego spirometru MySpiroo oraz autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy.
Mateusz Kierepka
Współzałożyciel MedApp oraz pomysłodawca pionierskich technologii i rozwiązań będących motorem rozwoju Spółki. Ekspert w obszarze telemedycyny z 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży IT. Pracował przy wdrażaniu nowatorskich projektów biomedycznych.
Szymon Zysko
Szymon Zyśko, Head of Service Delivery and Operations, Silicon and Software Systems Polska (S3 Group, Connected Health). W S3 Group Connected Health odpowiada za rozwój systemów informatycznych dla klientów z przemysłu farmaceutycznego, producentów urządzeń medycznych oraz służby zdrowia. Posiada 15-letnie doświadczenie w rozwoju oraz wdrażaniu rozwiązań tele-medycznych oraz tele-opieki na całym świecie. W maju 2007 roku został laureatem nagrody Key Contributor Award przyznawanej przez stowarzyszenie Continua Alliance za wkład w definiowanie standardów w telemedycynie. Firma S3 Group z siedzibą w Dublinie, od 30 lat zajmuje się projektowaniem oprogramowania, urządzeń oraz układów scalonych. Obecnie projektuje jedne z najnowocześniejszych, oraz wielokrotnie nagradzane systemy służących ochronie zdrowia pacjentów. Od 1999 roku S3 Group prowadzi centrum badawczo rozwojowe we Wrocławiu. Wrocławskie centrum dostarcza innowacyjne, kompleksowe rozwiązania IT wspierające pacjentów z chorobami chronicznymi. Projektowane systemy skupiają się na zaangażowaniu pacjentów w działania pro-zdrowotne, wspierają ich w terapii oraz pomagają rozwiązywać problemy związane z nieprzestrzeganiem przez pacjenta zaleceń lekarskich.
adw. Anna Rak-Kozerska
Starszy Prawnik w kancelarii Snażyk Granicki. Anna Rak-Kozerska specjalizuje się w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych (w tym w sporach inwestycyjnych) oraz mediacji, ze szczególnym uwzględnieniem sporów gospodarczych, a także w prawie ochrony informacji i danych osobowych. Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z prawem ochrony konkurencji i prawem korporacyjnym. Jest ekspertem w dziedzinie wdrożenia w życie tzw. rozporządzenia RODO. Doświadczenie zawodowe zdobywała w dziale prawnym spółki amerykańskiej grupy z branży płatności elektronicznych oraz w działach procesowych renomowanych polskich kancelarii, gdzie zajmowała się sporami gospodarczymi, w szczególności budowlanymi (w tym kontraktami FIDIC) przed sądami powszechnymi oraz trybunałami arbitrażowymi.
dr Magdalena Kulma
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Stopień naukowy doktora nauk biologicznych uzyskała w roku 2009 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Aktualnie prowadzi badania naukowe w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN nad strukturą i mechanizmem działania toksycznych białek pochodzących m.in. z patogennych mikroorganizmów. Autorka wielu publikacji w renomowanych czasopismach naukowych. Popularyzatorka nauki- aktywna członkini Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Od 2016 r. współpracuje z firmą Philip Morris International w zakresie popularyzacji wiedzy dotyczącej nowatorskich wyrobów tytoniowych o obniżonym ryzyku. Prywatnie jest miłośniczką biegów długodystansowych i gór.
Ligia Kornowska
Dyrektor Zarządzający Polskiej federacji Szpitali, CEO Medycznego Centrum Telememonitorngu analizujacego wyniki KTG dla Pregnabit (Nestmedic). Pomysłodawczyni i współzałożycielka Młodych Menedżerów Medycyny. Studentka 5 roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym oraz 2 roku kierunku ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wiceprezydent IFMSA-Poland w latach 2015-2016. Organizatorka 35. National General Assembly. Autorka licznych artykułów dot. ochrony zdrowia. W wolnych chwilach tancerka i instruktorka tańca towarzyskiego.
Olga Grudniak
CEO biolumo Prezes biolumo (dawniej Projekt Aurora) i naukowiec w projektach biotechnologicznych. Od 3 lat aktywnie pracująca w laboratorium nad zaawansowanym projektem lekarstwa nowej generacji, reprezentuje również zespoły naukowe przed inwestorami oraz w mediach. Laureatka grantu naukowego od Black Pearls VC w ramach Venture Day 2015, tytułu najlepszej prezentacji naukowej Bioinnovation Summit 2016 oraz finalistka konkursu Digital Health Contest w ramach infoShare 2017.
Jakub Wysocki
CMO biolumo Z ponad 6-letnim doświadczeniem w współpracy i wsparciu młodych przedsiębiorstw i startupów w Trójmieście. Odpowiadał za koordynacje działań marketingowych i komunikacyjnych w Klastrze Interizon, działania marketingowe w funduszu Black Pearls VC, prowadził również własną agencję eventową. Od 2 lat zajmuje się aktywnie doradztwem oraz współtworzeniem strategii marketingowych dla startupów z branży biotechnologicznej, koordynacją kampanii medialnych z uwzględnieniem współpracy z agencją PR oraz budowaniem relacji inwestorskich.
Bartosz Górecki
Współzałożyciel i Prezes Zarządu QuickerSim Sp. z o.o., kandydat do stopnia doktora nauk technicznych w zakresie numerycznej mechaniki płynów (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Politechnika Warszawska). Główny autor oprogramowania QuickerSim CFD Toolbox for MATLAB® służącego do obliczeń przepływów ciepła i płynów – wykorzystywanego m.in. w zagadnieniach biomedycznych przez zespoły badawcze na świecie (głównie USA). Pracę inżynierską z zakresu numerycznych obliczeń przepływów przygotowywał w RWTH Aachen, pracę magisterską w Politechnice Warszawskiej. W 2012r. zajął pierwszej miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską z Zakresu Obliczeń Cieplno-Przepływowych organizowanym przez Politechnikę Śląską. W czasie studiów doktoranckich doskonalił się w zakresie modelowania turbulencji (Chalmers University w Göteborgu), programowania i obliczeń równoległych (centra superkomputerowe CINECA w Bolonii, HLRS w Stuttgarcie, LRZ w Monachium), wygłaszał referaty poświęcone obliczeniowej mechanice płynów na konferencjach Eccomas w Barcelonie, Finite Elements in Fluids w Rzymie. Pracował przy projektach naukowo-przemysłowych na potrzeby przemysłu lotniczego. Doświadczenie inżynierskie zebrał w firmie usługowej zajmującej się obliczeniami inżynierskimi. W wyniku zebranych doświadczeń i nabytych umiejętności założył i kieruje rozwojem QuickerSim Sp. z o.o. – firmy komercjalizującej wiedzę z zakresu modelowania przepływów i wymiany ciepła. Z ramienia firmy doradzał klientom w zakresie obliczeń w zadaniach biomedycznych (modelowanie przepływów krwi, projektowanie urządzeń biomedycznych, badania naukowe w onkologii). Prowadził szkolenia z zakresu wykorzystania QuickerSim CFD Toolbox do modelowania przepływów krwi na potrzeby badań, kardiologii i kardiochirurgii. W firmie odpowiedzialny za strategię rozwoju i kierowanie rozbudową produktu i poszerzanie jego możliwości. Obecnie ukończył przygotowanie pracy doktorskiej w Politechnice Warszawskiej, oczekuje na recenzje i obronę. Bezgranicznie zakochany w tańcu – salsie, bachacie i zouku. W wolnych chwilach uprawia jogging, jeździ na rowerze i szlifuje umiejętności taneczne.
Daniel Nawocin
Pomysłodawca aplikacji Medidesk, od lat związany z branżą interaktywną i digital marketingiem. Swoje wszechstronne doświadczenie zdobywał od 2008 roku przy budowaniu startupów w obszarze sportu, e-health oraz przy wprowadzaniu wizerunkowych i efektywnościowych kampanii reklamowych czy tworzeniu rozwiązań interaktywnych dla MŚP. W 2012 roku założył agencję marketingową Media Health, specjalizującą się w planowaniu i realizacji strategii marketingowych wyłącznie dla podmiotów leczniczych. Doradca managerów i właścicieli placówek leczniczych w zakresie wprowadzania skutecznych metod pozyskiwania pacjentów oraz działań marketingowych. Na co dzień entuzjasta wszelkich form ruchu i metod nieustannego samorozwoju, które napędzają go do realizacji życiowych celów.
Jakub Własny
Mixed Reality Team Leader w apoQlar Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na specjalności Elektroniczny Biznes, z kilkuletnim doświadczeniem w branży e-commerce. Od ponad roku zaangażowany w tworzenie rozwiązań Mieszanej Rzeczywistości na potrzeby biznesu i medycyny. Prowadzony przez Jakuba zespół łączy specjalistów z dziedziny aplikacji interaktywnych, grafiki 3D i przetwarzania obrazu. Ich głównym projektem jest Virtual Surgery Intelligence (VSI) - narzędzie wspomagające chirurgów, poprzez wyświetlanie badań obrazowych (np. MRI) w formie trójwymiarowych hologramów.Stary Browar Słodownia +1
Półwiejska 42
61-888 Poznań, Poland