Zgłoszone startupy

Zgłoszone startupy do: SESJA STARTUP - na konferencjach MEDmeetsTECH.

Apoqlar

Startup prezentujący na #4 edycji MmT.

HoloLens in operating room

Biolumo

Biolumo (dawniej Projekt Aurora) ma za zadanie dostarczyć lekarzom pierwszego kontaktu szybkie i skuteczne na urządzenie do selekcji antybiotyków. Dotychczasowe rozwiązanie, antybiogram, zajmuje minimum 48 godzin oraz kosztuje w Polsce średnio 50 zł. Uniemożliwia to zastosowanie na masową skalę testów przed przypisaniem antybiotyków. Nasze rozwiązanie to urządzanie łączące hardware, aplikacje analizującą próbki oraz specjalna receptura pożywek wspierająca proces wzrostu i analizy bakterii. Chcemy, by czas trwania testu nie był większy niż 12 h (celujemy w 6) a cena była niższa od aktualnie stosowanego rozwiązania. Nasz Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dostawców usług zdrowotnych, ale również inwestorów: byliśmy jednym z Projektów w finale Digital Healthcare Contest na InfoShare 2017 oraz zakwalifikowaliśmy się do akceleratora Startupbootcamp Digital Health w Berlinie.

Startup prezentujący na #4 edycji MmT.

http://www.biolumo.eu

Docplanner

Startup prezentujący na #2 edycji MmT.

https://www.docplanner.com

EGZOTech

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

https://egzotech.com

Exolimbs

ExoLimbs to kompletne rozwiązanie, które znacząco usprawnia proces rehabilitacji stawów kończyn dolnych. To jednocześnie urządzenie stabilizujące, diagnostyczne oraz mobilny robot rehabilitacyjny, umożliwiający każdemu dostęp do nowoczesnej rehabilitacji. Problemy ze stawami kończyn dolnych a zwłaszcza kolanowym, mogą dotyczyć każdego - zarówno sportowców wyczynowych, niepełnosprawnych , jak i zwykłych ludzi. Na świecie aż co czwarta osoba boryka się z urazami lub zwyrodnieniami stawu kolanowego. Rehabilitacja stawu kolanowego wśród pacjentów po urazach, zwyrodnieniach bądź z ubytkami neurologicznymi jest procesem trwającym najczęściej od 4 do 12 miesięcy. W czasie rekonwalescencji wykorzystywany jest szereg urządzeń medycznych, które umożliwiają pacjentowi powrót do zdrowia. ExoLimbs łączy w sobie funkcjonalność trzech rodzajów sprzętów medycznych - stabilizatora ortopedycznego, urządzenia diagnostycznego i robota rehabilitacyjnego, co zwiększa efektywność terapii przy ograniczeniu kosztów. Urządzenie posiada poszerzoną funkcjonalność względem stosowanego obecnie sprzętu rehabilitacyjnego. Jego dodatkową zaletą jest także mobilność, wspomagająca ruch poza zakładem rehabilitacyjnym. Głównym celem społecznym ExoLimbs jest zmniejszenie liczby ludzi niemogących samodzielnie się poruszać. Narzędzie zwiększa postępy w rehabilitacji w warunkach domowych a docelowo - dzięki dalszym pracom nad projektem - ma umożliwić poruszanie się użytkownikom ortez ExoLimbs w środowisku miejskim.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

http://exolimbs.com

Genomtec

Genomtec ID to podręczne, innowacyjne urządzenie diagnostyczne, oparte na amplifikacji i detekcji specyficznych fragmentów DNA i RNA – „złotym standardzie” diagnostyki molekularnej. Badania z jego użyciem mogą być wykonywane u ludzi, zwierząt jak również w rolnictwie, przemyśle spożywczym i w kontroli skażeń środowiska. Analizator działa w oparciu o nowatorską technologię amplifikację kwasów nukleinowych INNAT (Isothermal Nucleic Acid Amplification Technology). Autorska metoda detekcji SNAAT™ (Streamlined Nucleic Acid Amplification Technology) oraz urządzenie chronione są międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi. Technologia Genomtec stale się rozwija oraz posiada szereg możliwości implementacji w wielu obszarach medycyny, w tym z zakresu tzw. płynnej biopsji (liquid biopsy), badań immunologicznych czy biochemicznych. Innowacyjność metody SNAAT™ oraz technologii Genomtec pozwala intensywnie rozwijać chmurę patentową, co gwarantuje stabilność oraz rozwój ekonomiczny firmy.

Startup zgłoszony do #4 edycji MmT.

http://genomtec.com

IC Pen

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

http://www.icpen.pl

Konsult Expert

KONSULT.EXPERT to bezpieczny, tani i anonimowy dostęp do opieki zdrowia psychicznego. Profesjonalni psycholodzy i doradcy są gotowi do konsultacji wideo, audio lub czat. Jeśli nie wie klient do którego psychologa powinieneś się zwrócić – oddajemy w Twoje ręce doradcę, który po krótkim wywiadzie dopasuje odpowiedniego eksperta do prowadzenia terapii psychologicznej online. Kontakt z psychologiem nigdy nie był łatwiejszy. Można połączyć się ze swoim psychologiem z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Każda Twoja wiadomość spotka się z odpowiedzią a nad każdym problem pochyli się ekspert z zakresu psychologii. Mamy już ponad 180 psychologów i psychiatrów. Rozwijamy się w inne branży medyczne. Tworzymy też wirtualne kliniki które w ciągu 1 tygodnia mogą mieć portal telemedyczny na stronie.

Startup zgłoszony do #4 edycji MmT.

https://www.konsultexpert.pl

Laparo

Laparo specjalizuje się w symulacji medycznej. Projektuje oraz produkuje urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej. W ciągu roku pracy stworzono trzy urządzenia do treningu laparoskopowego: Laparo Aspire – najtańszy na świecie trenażer do własnego użytku, Laparo Advance – trenażer dedykowany oddziałom szpitalnym oraz Laparo Analytic, który jest pierwszym na świecie symulatorem z pełną analizą treningu na fizycznych obiektach. Obecnie Laparo rozwija sprzedaż i sieć dystrybucji, a także prowadzi prace nad kolejnymi urządzeniami. Między innymi nad symulatorem hybrydowym, który pozwoli na trening zarówno na fizycznych obiektach jak i w wirtualnym środowisku oraz nad nową technologią, która pomoże zrewolucjonizować podejście do nauczania chirurgii w przyszłości.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

http://laparo.pl

medidesk

To pierwsze na rynku e-narzędzie dla podmiotów leczniczych, usprawniające pracę rejestracji, menedżerów oraz działów marketingu.

Medidesk bada skuteczność prowadzonych działań, kreuje nowe standardy obsługi pacjentów i zwiększa przychody.

To wirtualne centrum dowodzenia, w którym rejestrowane są wszystkie połączenia telefoniczne, zgłoszenia mailowe i zapytania ze strony internetowej. Od teraz żaden kontakt nie pozostanie „bez odbioru”. Bieżąca kontrola pracy rejestracji i najważniejszymi procesami usługowymi w placówce. Możliwość odsłuchiwania rozmów telefonicznych oraz przeglądania statystyk w czasie rzeczywistym, co bezpośrednio wpływa na rozwój biznesu.

Bezpośrednie połączenie z kanałami marketingowymi, umożliwia wgląd w koszty prowadzonych kampanii oraz ich efekty. Pozwala na szybką optymalizację I poprawę prowadzonych działań, aby zmaksymalizować sprzedaż.

Startup prezentujący na #4 edycji MmT.

https://medidesk.pl

MEDtube

MEDtube to innowacyjna platforma wymiany wiedzy dla lekarzy, oparta o treści multimedialne. Korzystanie z portalu jest bezpłatne dla zarejestrowanych użytkowników. Pomysł narodził się w 2008r. kiedy to transplanolog Michał Wszoła, będący pomysłodawcą i pierwszym założycielem, rozpoczął prace nad jego powstaniem. W 2009r. dołączył do niego transplantolog Rafał Kieszek (Klinika Transplantologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie) i wtedy została utworzona spółka. W lipcu 2011 r. platforma MEDtube została udostępniona online publicznie w obecnym kształcie. Od tego czasu urosła do poziomu +20 tys. treści i +125 tys. zarejestrowanych profesjonaslitów na świecie. Od listopada 2016r. Michał Wszoła nie jest związany z MEDtube. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii internetowych MEDtube pozwala wyeliminować tradycyjne bariery komunikacyjne (geograficzne, czasowe, kulturowe i językowe), ułatwiając wymianę wiedzy i doświadczeń za pomocą obrazu na niespotykaną dotąd skalę i z unikalną "siłą rażenia".

Startup zgłoszony do #4 edycji MmT.

https://medtube.pl

Medical Simulation Technologies

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. MST to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wprowadzająca na rynek nowatorski system do symulacji w obszarze echokardiografii oraz mikro-inwazyjnych zabiegów serca oparty na zdjęciach z tomografii komputerowej (CT) pochodzących od realnych pacjentów. Podstawową zaletą naszych urządzeń jest połączenie lekkiego i mobilnego hardware’u (fantom, sonda diagnostyczna do badania TEE, komputer przenośny) z wysokospecjalistyczną bazą danych zdjęć CT wiernie odtwarzających całe spektrum obrazów serca w wymiarze 3D, niezbędnych do prawidłowego procesu szkolenia lekarza specjalisty przy pomocy urządzenia do diagnostyki TEE. Mamy także unikalną możliwość tworzenia dedykowanych symulatorów do mikroinwazyjnych zabiegów serca (metody laparoskopowe), które są przyszłością medycyny w tym obszarze. Nasze działalność wpisuje się w światowe tendencje zmierzające do szerszego wykorzystania zaawansowanej technologii symulacji medycznej dla podniesienia jakości procesu edukacji i ciągłego podnoszenia kwalifikacji lekarzy specjalistów. Nasze motto brzmi: Don't let your patient be your training model Na naszych symulatorach prowadziliśmy już warsztaty w całej Polsce, w których uczestniczyło ponad 800 lekarzy specjalistów. Posiadamy podpisany list intencyjny o sprawie współpracy z Columbia University oraz Cardiovascular Resarch Foundation w USA.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

http://mstech.eu

MySpiroo

Startup prezentujący na #1 i #4 edycji MmT.

http://www.myspiroo.com

NanoThea

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

http://nanothea.com

PelviFly

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

http://pelvifly.com

Pregnabit

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

http://www.pregnabit.com

Remmed Vision

Co-founder. Rozwijamy technologię telemedyczną, która pozwala zdalnie leczyć zaburzenia widzenia za pomocą VR. Problem niedowidzenia oraz zeza dotyczy nawet do 5% dzieci na świecie. Zbyt późno wykryty lub nieleczony prowadzi do poważnych problemów z nauką, sportem i samooceną. Obecnie wiodącą metodą leczenia jest terapia stacjonarna w klinice oraz plaster zakładany na zdrowe oko. Rozwiązania te generują jednak mnóstwo komplikacji i kosztów, oferując jedynie ograniczone możliwości leczenia. Wiemy jak istotnie przyspieszyć proces leczenia i zmienić nudną i nieprzyjemną terapię w rozrywkę. Nasz zespół tworzą specjaliści z dziedziny medycyny, technologii i biznesu. Z naszej dotychczasowej współpracy z ekspertami okulistyki dziecięcej wynika, że dzięki naszemu rozwiązaniu: 1) Lekarze będą mogli obsłużyć zdalnie minimum 4x więcej pacjentów niż stacjonarnie 2) Pacjenci wyleczą się przynajmniej 2x szybciej, mając dostęp do efektywnej terapii codziennie w domu 3) Koszt zdalnej terapii wzroku w VR zmniejszy się o około 75% w stosunku do terapii stacjonarnej.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

http://www.remmed.vision

SiDLY

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

http://sidly.eu

StethoMe

Domowy stetoskop z funkcją pomiaru temperatury oraz inteligentnym systemem analizy dźwięków osłuchowych.

Startup prezentujący na #2 edycji MmT.

http://stethome.com

TakesCare

Startup prezentujący na #2 edycji MmT.

https://takes-care.com

Telemedi.co

Startup prezentujący na #1 edycji MmT.

https://telemedi.co

UnitDoseOne

Pomagamy szpitalom w efektywniejszej dystrybucji leków, co prowadzi do poprawy bezpieczeństwa pacjenta i zwiększenia efektywności leczenia. UnitDoseOne to zrobotyzowana apteka przygotowująca leki w formie pakietów indywidualnie przygotowanych dla danego pacjenta. Nasze rozwiązanie pozwala na wsparcie systemu wydawania, dystrybucji oraz podawania leków pacjentom w szpitalach, który obecnie polega na fizycznej, ręcznej dystrybucji i konfekcjonowaniu leków.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

https://unitdoseone.com

uPacjenta

Platforma uPacjenta.pl docelowo ma umożliwiać zamówienie wszystkich usług medycznych do domów pacjentów. Ze względu na nawiązanie partnerstwa strategicznego z jedną z największych firm na rynku diagnostyki laboratoryjnej w Polsce (Diagnostyka), obecnie na platformie można zamówić domowe wizyty pielęgniarskie i położnicze, w tym pobranie krwi, oraz skonsultować wyniki swoich badań (uPacjenta.pl/konsultacje).

Startup zgłoszony do #5 edycji MmT.

UP-DFA

UP-DFA to innowacyjne urządzenie do diagnostyki i planowania leczenia w tzw. Digital Dentistry Workflow. W chwili obecnej w stomatologii istnieje wiele narzędzi pozwalających na pracę w zakresie planowania uśmiechu metodą obróbki cyfrowej wspomaganej zdjęciami fotograficznymi czy z użyciem tomografii komputerowej np. typu CBCT określanej mianem Digital Smile Design. Słabym punktem wszystkich metod jest konieczność użycia w/w tomografii komputerowej celem wypozycjonowania skanów zębów w trójwymiarowym modelu czaszki pacjenta. UP-DFA rozwiązuje ten problem (w tani i wygodny dla pacjenta i lekarza sposób). Pozwala na przeprowadzenie całego procesu planowania leczenia od początku w sposób cyfrowy z pominięciem klasycznych metod polegających na pobieraniu wycisków pacjenta i odlewaniu modeli gipsowych w laboratorium, które zostają następnie zeskanowane i spozycjonowane w przestrzeni z użyciem specjalnych pozycjonerów i zdjęć tomografii komputerowej. Dzięki UP-DFA cały proces polega na pomiarze kąta nachylenia płaszczyzny okluzyjnej zębów górnych w odniesieniu do czaszki pacjenta, skanowaniu zębów pacjenta a dane w sposób cyfrowy zostają przesłane do laboratorium bez udziału poczty. Proces ten dotyczy nie tylko pojedynczych uzupełnień w odcinku przednim jak to ma miejsce w chwili obecnej ale stanowić może nieocenioną pomoc w planowaniu bardzo rozległych zabiegów z zakresu chirurgii ortognatycznej czy traumatologii gdzie lekarz chirurg może otrzymać szablony, które dokładnie będą odzwierciedlać położenie zębów szczęki górnej i pośrednio dolnej w przestrzeni 3D bez względu na ustawienie głowy pacjenta. Zatem przeprowadzenie zabiegów z wykorzystaniem w/w szablonów staje się bardzo precyzyjne i pomocne. Co ważne w chwili obecnej technologia CAD/CAM to najbardziej wiodący i główny nurt współczesnej stomatologii dlatego urządzenie UPDFA w pierwszej kolejności powinno trafić na rynek amerykański i Europy Zachodniej ze względu na zaawansowanie techniczne w/w rynków.

Startup prezentujący na #3 edycji MmT.

http://updfa.com

vBionic

Startup prezentujący na #2 edycji MmT.

http://vbionic.com

QuickerSim

QuickerSim jest firmą wywodzącą się z Politechniki Warszawskiej i inkubowaną Inkubatorze Innowacyjności Politechniki Warszawskiej. Sprzedaje oprogramowanie własnego autorstwa do symulacji przepływów płynów i ciepła (CFD), które już obecnie wykorzystywane jest przez inżynierów i zespoły badawcze na świecie (głównie USA) do rozwiązywania zagadnień biomedycznych. Dotyczą one m.in. przepływów krwi w kardiologii i kardiochirurgii, modelowania przepływów płynów przez wątrobę lub nerki na potrzeby diagnostyki medycznej, jak również badań nowotworowych i modelowania transportu leków i ciepła w różnych organach. Aktualnie QuickerSim poszukuje inspirującego środowiska i kontaktu ze specjalistami lekarzami, by obecny produkt wykorzystywany z powodzeniem w projektach badawczych i naukowych przeobrazić w narzędzie do codziennej diagnostyki medycznej.

Startup prezentujący na #4 edycji MmT.

https://quickersim.com