MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter
MEDmeetsTECH on Linkedin
MEDmeetsTECH on Instagram

O konferencji

Kultowa konferencja MEDmeetsTECH już w maju!

16 maja br. w Warszawie już po raz siedemnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH która po raz drugi podzielona jest na tematyczne sesje. I tym razem liczymy na to iż przejrzysty układ sesji i pogrupowanie wykładów na bloki tematyczne przyczyni się do łatwiejszego przyswojenia wiedzy i lepszego odbioru przez uczestników konferencji - tak jak miało to miejsce podczas szesnastej edycji konferencji, w grudniu 2023 r.

Wiosenne spotkanie rozpocznie sesja KEYNOTE dot. ogólnych trendów związanych z przyszłością branży MEDTECH. Po niej nastąpi nowy punkt w programie MEDmeetsTECH - sesja PRO-CONTRA z tematem: "Medycyna XX wieku kontra Medycyna XXI wieku – czy technologia wspiera doświadczenie?" Szczegóły tej sesji odsłonimy niebawem! Będzie to naprawdę wyjątkowa sesja z wyjątkowymi gośćmi!

W kolejnych tematycznych sesjach uczestnicy będą dyskutować o następujących zagadnieniach:

  • Cyberbezpieczeństwo / #cybersecurity
  • Biodruk 3D / #3Dprinting
  • Urządzenia medyczne /#medicaldevices

Ponadto, jednym z głównych punktów programu będzie DEBATA pt. "Jak skutecznie komunikować innowacje do pacjentów i pracowników ochrony zdrowia?", a spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.  Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do 15 kwietnia 2024 r.

---

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz kolejny odbędzie się w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Warto nadmienić, iż partnerami merytorycznymi konferencji jest Medonet oraz NIL IN - Sieć Lekarzy Innowatorów.

---

Chcesz wziąć udział w konferencji?  Kup bilet już dziś! 
Tylko do 29 lutego można zakupić bilety w promocyjnych cenach - Early Bird Tickets!

 

KOMITET NAUKOWY

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jakub Chwiećko

Partner Zarządzający w Naczelnej Izbie Lekarskiej, Sieci Lekarzy Innowatorów

Lekarz pediatra i ekspertem z bogatym doświadczeniem w zakresie innowacji w ochronie zdrowia. Jego głównym obszarem zainteresowań jest kreowanie ekosystemu innowacyjności w ochronie zdrowia, wspieranie startupów medycznych,, partnerstwo publiczno-prywatne, rozwój innowacji oraz wdrożenie pilotażowe. Pracował nad wdrażaniem nowych technologii, (m.in. RnD opartych o AI oraz dane medyczne), kreowaniem propozycji wartości, zarządzaniem zespołem medycznym.
Wcześniej m.in. liderem do spraw kreowania Biznesu EIT Health, Head of Science uPacjenta.pl, Head of Medical Business Creation Infermedica, Medical Value Lead Roche Diabetes Care, Dyrektor Medyczny w Fundacji KIDS.
Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Studia AI - Prawo, Biznes Technologia w Akademii Leona Koźmińskiego, Value Based Health Care Postgraduate Course w Universite Paris Cite, w trakcie EMBA - SGH i WUM.

Waldemar Wiśniewski

Ekspert z zakresu zarządzania I koordynacji projektów innowacyjnych w sektorze MedTech i BioTech. Specjalizuje się w ocenie innowacyjności, strategii realizacji projektów B+R, tworzeniem harmonogramów rzeczowo-finansowych ocenie gotowości przedwdrożeniowej m. in. w obszarze wyrobów medycznych w kontekście regulacji MDR/IVDR oraz Systemów Zarządzania Jakością ISO 13485. Ekspert oceniający wnioski w Agencji Badań Medycznych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej pod nazwą DUEXSO Waldemar Wiśniewski oferuje wsparcie w zakresie opracowywania analiz, zarządzania projektami, przyjęcia strategii finansowania projektów, konsultacje i szkolenia z zakresu podejścia do projektowania wyrobów medycznych. Od kilku lat związany z ogólnopolskim konkursem E(x)plory. Przez dwie ostatnie kadencje członek komitetu inwestycyjnego ds. oceny projektów innowacyjnych pracowników naukowych jednej z polskich uczelni medycznych.

Jasiek Kowalski

Współautor i organizator projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny i technologii.

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 16 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Organizator konferencji, w szczególności dla kardiologów ,w formie stacjonarnej oraz online.

Więcej o projektach które prowadzi na: http://medtech.cowalski.pl

Od najmłodszych lat miłośnik aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu, przez narciarstwo po swimrun oraz triathlon.

Program konferencji

MEDmeetsTECH #17

16 maja 2024 r., Warszawa

Program wstępny, stan na 20.02.2024 r.

 

 

08:30  09:00  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

09:00 – 10:30

KEYNOTE: TRENDY

– Diana Żochowska  Kluczowe wyzwania ochrony zdrowia na podstawie wyników Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2023.

– dr n. ekon. Łukasz Borowiecki  Ekonometria i wytłumaczalność modeli AI oraz zastosowania w ochronie zdrowia.

TBD

  

10:30 – 11:15

SESJA: PRO-CONTRA

Medycyna XX wieku kontra Medycyna XXI wieku – czy technologia wspiera doświadczenie? 

– WPROWADZENIE: TBD

– PRO-CONTRA: TBD

 

11:15 – 11:45 – PRZERWA KAWOWA & networking

 

11:45 – 12:45

SESJA: CYBERBEZPIECZEŃSTWO / #cybersecurity

Jeremi Olechnowicz  Plan poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia.

– Błażej Pawlak  Cyberbezpieczeństwo urządzeń medycznych typu wearables  wyzwania dzisiaj i jutro.

– Michał Czarnuch  Dane Medyczne  prywatność a zdrowie  czy musimy wybierać? 

Jakub Betka   Cyberbezpieczeństwo w medycynie  gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy NIS2 cokolwiek zmieni?

  

12:45 – 13:45

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE / #medicaldevices

Sanjeev Choudhary – Serce 4.0 – cyfrowa przyszłość medycyny.

Michał Matuszewski  Ewolucja czy rewolucja w opiece zdrowotnej: Jak AILIS zmienia paradygmat walki z rakiem piersi.

Dawid Caban – Zastosowanie AI w okulistyce i badaniach przesiewowych siatkówki.

– Mikołaj Wiewióra – Czy można wdrożyć urządzenie medyczne w oparciu o druk 3D?

 

13:45 – 14:45  LUNCH & networking

 

14:45 – 15:45 

SESJA: BIODRUK 3D / #3Dbioprinting

– prof. dr hab. n. med. Michał Wszoła – Biodrukowanie narządów i organoidów - przyszłość transplantologii i badań przedklinicznych leków?

– dr hab. inż. Dorota Bociąga, prof. PŁ – TBD

dr inż. Karolina Rosińska – Hybrydowe rusztowania do wspomagania leczenia ubytków tkanki kostnej na bazie hydrożelu alginianowo-żelatynowego (A-G) i drukowanego wzmocnienia z polikaprolaktonu (PCL).

– TBD

 

15:45 – 16:30

DEBATA: Jak skutecznie komunikować innowacje do pacjentów i pracowników ochrony zdrowia?

 Diana Żochowska  Head of Medonet / prowadząca debatę 

 Zbigniew Kowalski  Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej

– Tomek Rudolf – Co-Founder Doctor.One

Magdalena Kołodziej – Prezes Fundacji MY Pacjenci

Małgorzata Kiljańska NIL IN

– Jeremi Olechnowicz – Kierownik wydziału CSIRT w CeZ

 

16:30 – 17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

– TBD

Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do 15 kwietnia 2024 r.

PRELEGENCI

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

SESJA: TRENDY

Kluczowe wyzwania ochrony zdrowia na podstawie wyników Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2023.

dr n. ekon. Łukasz Borowiecki

Współzałożyciel 10 Senses, firmy doradczej świadczącej usługi w z zakresu zaawansowanej analityki, w tym AI oraz Business Intelligence. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych, obroniony w Szkole Głównej Handlowej oraz magistra socjologii o specjalności metod ilościowych, obroniony na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przed założeniem 10 Senses pracował jako konsultant w EY Business Advisory. Łącznie posiada 15 lat doświadczenia w projektach data science oraz wykorzystujących dane w firmach konsultingowych oraz badań marketingowych. Autor publikacji z obszaru wykorzystania AI w Polsce oraz aktywny uczestnik Grupy Roboczej ds. AI.

SESJA: TRENDY

Ekonometria i wytłumaczalność modeli AI oraz zastosowania w ochronie zdrowia.

Jeremi Olechnowicz

Analityk ds. bezpieczeństwa, Departament Bezpieczeństwa Centrum e-Zdrowia.

Od 2005 związany z Informatyką w administracji publicznej w sektorze zdrowia. Doświadczenie zbudował m.in. na stanowisku administratora oraz pełniąc obowiązki kierownika Wydziału Informatyki w Ministerstwie Zdrowia. Do 2021 pełnomocnik ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Ministerstwie Zdrowia. Obecnie kieruje Wydziałem Centrum Operacji Bezpieczeństwa w Centrum e-Zdrowia. Propagował wiedzę z security awareness w cyklu spotkań dla kadry kierowniczej i informatycznej wybranych szpitali. Aktywnie uczestniczył w Unijnych spotkaniach dotyczących wymiany wiedzy związanej implementacją dyrektywy NIS oraz wymiany doświadczeń związanych z wpływem pandemii na cyberbezpieczeństwo w sektorze zdrowia

SESJA: CYBERBEZPIECZEŃŚTWO

Plan poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia.

Michał Czarnuch

Adwokat, partner w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz szef praktyki Life Sciences.

Doświadczenie i wykształcenie:
Jest jednym z najlepszych polskich prawników działających w szeroko pojętym obszarze służby zdrowia, który specjalizuje się w prawie administracyjnym, a w szczególności prawie farmaceutycznym, prawie wyrobów medycznych, prawie medycznym, prawie reklamy, prawie europejskim i prawie konkurencji, a także compliance w sprawach związanych z zarzutami korupcji. Jest zaangażowany w doradztwo dla branży farmaceutycznej i FMCG (włączając produkty alkoholowe i tytoniowe), w zakresie działań reklamowych i promocyjnych, refundacji, dystrybucji, znakowania oraz wytwarzania i kontroli jakości.

Uczestniczył w wielu procesach legislacyjnych, m.in. brał udział w pracach nad ustawami z zakresu ochrony zdrowia, tworząc opinie i raporty na temat funkcjonowania tych ustaw. Jest jednym z inicjatorów Telemedycznej Grupy Roboczej oraz członkiem zarządu Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza. Doradza w projektach związanych z outsourcingiem i dostępem do danych medycznych we współpracy z CSIOZ i Ministerstwem Zdrowia. Jest członkiem Rady ds. Interoperacyjności CSIOZ. Członek Zespołu Doradców przy senackiej Komisji Zdrowia.

W rankingu prawniczym, The Legal 500, Michał Czarnuch został wskazany jako leading individual w dziedzinie Healthcare and Life Sciences.

SESJA: CYBERBEZPIECZEŃŚTWO

Dane Medyczne - prywatność a zdrowie - czy musimy wybierać?

Błażej Pawlak

Współzałożyciel i CEO Modino.io.

Absolwent Wydziału Telekomunikacji Danmarks Tekniske Universitet. Menadżer projektów z dziedziny kryptografii stosowanej dla IBM Kopenhagen od 2018 roku. Współtwórca systemu do zarządzania kluczami kryptograficznymi (Enterprise Key Management Foundation - Web Edition) dla IBM. Współzałożyciel software house Smart Coders, tworzącego rozwiązania oparte o kryptografię stosowaną od 2016 roku.

SESJA: CYBERBEZPIECZEŃŚTWO

Cyberbezpieczeństwo urządzeń medycznych typu wearables - wyzwania dzisiaj i jutro.

Jakub Betka

Prawnik, audytor i trener. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych (RODO), tajemnicy przedsiębiorstwa i cyberbezpieczeństwa.

Właściciel firmy Conexus Law & Consulting zajmującej się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców w branży nowych technologii.

Członek zarządu w ProfiWay IT & Law spółce zajmującej się zabezpieczeniem informacji w firmach i podmiotach publicznych, szczególnie w podmiotach medycznych.

Od 2019 roku sprawuje funkcję prezesa zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ochrony Danych Osobowych w Sektorze Medycznym.

Od 2023 roku Zastępca Przewodniczącego Sekcji Bezpieczeństwa przy PRZEDSIĘBIORCY.PL Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ekspert w wielu organizacjach m. in. Startup Młodych, inQUBE Uniwersytecki inkubator Przedsiębiorczości czy Biznes przy kawie.

SESJA: CYBERBEZPIECZEŃŚTWO

Cyberbezpieczeństwo w medycynie - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy NIS2 cokolwiek zmieni?

Sanjeev Choudhary

Sanjeev Choudhary jest współzałożycielem, największym akcjonariuszem oraz Prezesem Zarządu Medinice S.A. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie uzyskał dyplom magistra inżyniera na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Posiada również tytuł magistra studiów MBA. Sanjeev ma 22-letnie doświadczenie w projektach M&A, wycenach projektów i spółek oraz pracował na wysokich stanowiskach w międzynarodowych korporacjach. Przez wiele lat był Dyrektorem Inwestycyjnym w skandynawskiej firmie Orkla Media Group. Pracował również w norweskiej spółce Hugin Group, która została przejęta przez Thomson Reauters. Sanjeev Choudhary posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu projektami M&A na terenie krajów skandynawskich oraz Europy Wschodniej. Specjalizuje się w sektorach Nowych Mediów, Hi-Tech, IT, Internet i Media, a od 2012 roku również w Medtech. Jego ponad 10 letnie doświadczenie w branży Medtech przyczyniło się do zdobycia szerokiej wiedzy na temat patentów, procesów rozwoju, zarządzania ryzykami czy certyfikacją w procesie, który dąży do komercjalizacji rozwijanych urządzeń medycznych.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Serce 4.0 - cyfrowa przyszłość medycyny.

Dawid Caban

Doświadczony optometrysta z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie technologii wspierających okulistykę.

Specjalizuje się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do analizy zdjęć siatkówki, co umożliwia szybką i precyzyjną diagnozę różnorodnych schorzeń oczu. Zaangażowany był w projekty mające na celu badania przesiewowe oczu z wykorzystaniem telemedycyny i sztucznej inteligencji, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Te projekty pozwoliły na przebadanie około 200 tysięcy ludzi na całym świecie.

Jego prelekcja na nadchodzącej konferencji skupi się na zastosowaniu sztucznej inteligencji w okulistyce, łącząc wiedzę z obszarów optometrii, telemedycyny i nowoczesnych technologii.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Zastosowanie AI w okulistyce i badaniach przesiewowych siatkówki.

Michał Matuszewski

Pomysłodawca, współtwórca AILIS innowacyjnego systemu diagnostyki raka piersi, futurysta, analityk, posiada 25 letnie doświadczenie w planowaniu strategicznym m.in. dla Banku Światowego i USAID. W rankingu FORBES uznany ze jednego z najlepszych polskich twórców AI (3 miejsce).

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Ewolucja czy rewolucja w opiece zdrowotnej: Jak AILIS zmienia paradygmat walki z rakiem piersi.

Mikołaj WIewióra

Z wykształcenia inżynier mechatroniki i inżynierii biomedycznej, zawodowo - projektant wzornictwa przemysłowego. Doświadczenie w branży projektowania zdobywał jako konstruktor maszyn laboratoryjnych, presales i trener CAD. Ekspert w dziedzinie modelowania powierzchniowego w CAD. Aktualnie pełni rolę Design Managera w Mindsailors, kompleksowo prowadząc projekty (w tym te o charakterze medycznym) poprzez budowanie interdyscyplinarnych zespołów zarówno wewnętrznych jak i we współpracy z firmami partnerskimi.

Prywatnie - tata dwójki maluchów, zakochany w żonie, dzieciach i motocyklach.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Temat prezentacji: Czy można wdrożyć urządzenie medyczne w oparciu o druk 3D?

prof. dr hab. med. Michał Wszoła

Chirurg transplantolog, oddany pacjentom lekarz i naukowiec wizjoner. Pomysłodawca bionicznej trzustki. Brał udział w pierwszym przeszczepie wysp trzustkowych w Polsce, pierwszym przeszczepie samej trzustki oraz w pierwszej wymianie par nerek pomiędzy dawcami-biorcami rodzinnymi. Z połączenia jego dwóch pasji – transplantologii i endoskopii powstała nowa metoda leczenia cukrzycy – endoskopowe przeszczepienie wysp trzustkowych pod śluzówkę żołądka. 14 marca 2019 roku, wraz z zespołem Fundacji Badań i Rozwoju Nauki i Konsorcjum Bionic, wydrukował w technologii biodruku 3D, pierwszy na świecie, w pełni unaczyniony prototyp bionicznej trzustki.

Współtwórca portalu www.medtube.net oraz aplikacji medycznej www.medizzy.com. Dyrektor medyczny CM Medispace, Dyrektor Naukowy Fundacji Badań i Rozwoju Nauki oraz CEO w Polbionica sp. z o.o.

Laureat plebiscytu Złoty Skalpel, nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Nauki oraz odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP. W 2023 roku otrzymał tytuł Profesora nauk medycznych.

Uczestnik wielu konferencji naukowych w Polsce i za granicą. W 2022 roku na zaproszenie American Transplant Congress w Bostonie (największy transplantacyjny kongres na świecie) prowadził sesję "Meet the Expert" na temat biodrukowania narządów. W 2023 roku przemawiał w roli zaproszonego prelegenta na kilku konferencjach w Polsce, Stanach, Szwajcarii i Włoszech. Pod koniec maja 2024 wystąpi w roli prelegenta na światowym Kongresie Biomateriałów w Korei Południowej.

SESJA: BIODRUK 3D

Biodrukowanie narządów i organoidów - przyszłość transplantologii i badań przedklinicznych leków?

Karolina Rosińska

Dr inż. Karolina Rosińska jest absolwentką Politechniki Łódzkiej, gdzie ukończyła studia inżynierskie z inżynierii biomedycznej oraz inżynierii materiałowej, a także studia magisterskie z inżynierii biomedycznej. Następnie zdobyła tytuł doktora w dyscyplinie inżynierii materiałowej, broniąc pracy o tytule "Hybrydowe rusztowania do wspomagania leczenia ubytków tkanki kostnej na bazie hydrożelu alginianowo-żelatynowego (A-G) i drukowanego wzmocnienia z polikaprolaktonu (PCL)". Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Projektami na Akademii Leona Koźmińskiego oraz ukończyła liczne kursy w tym obszarze, a także brała udział w licznych projektach badawczo-rozwojowych. Obecnie zajmuje się rozwijaniem laboratorium z zakresu badań materiałów przeznaczonych do druku 3D w firmie Wolf.

SESJA: BIODRUK 3D

Hybrydowe rusztowania do wspomagania leczenia ubytków tkanki kostnej na bazie hydrożelu alginianowo-żelatynowego (A-G) i drukowanego wzmocnienia z polikaprolaktonu (PCL).

DEBATA

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Magdalena Kołodziej

Prezes Zarządu Fundacji MY Pacjenci

Magdalena Kołodziej - ekspert aktywnie wspierający organizacje pacjenckie, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie edukacji i aktywizacji pacjentów a także komunikacji z pacjentem, orędowniczka włączania pacjentów w procesy decyzyjne w ochronie zdrowia i działań na rzecz wprowadzenie pacjentocentrycznego systemu ochrony zdrowia w Polsce. Menadżer z doświadczeniem w organizacji i kompleksowym zarządzaniu projektami edukacyjnymi oraz moderator dialogu społecznego w ochronie zdrowia. Zarządzała takimi projektami jak Razem dla Zdrowia, Pacjenci Decydują, Cukrzycowe Centra Edukacji Lilly czy Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie. Członek Naczelnej Komisji Bioetycznej, Wiceprzewodnicząca Rady Organizacji Pacjentów przy Ministrze Zdrowia oraz członek Rady Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta.

Od 2014 związana z Fundacją MY Pacjenci (www.mypacjenci.org), działającą na rzecz stworzenia pacjentocentrycznego systemu ochrony zdrowia oraz zwiększenia partycypacji pacjentów w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia. Fundacja jest thinktankiem obywatelskim w ochronie zdrowia, zajmującym się tematyką partycypacji, pacjentocentryzmu, budowy kompetencji zdrowotnych, zdrowia publicznego, ekonomiki zdrowia oraz rozwoju postaw o charakterze „patients empowerment”.

Małgorzata Kiljańska

Liderka grupy roboczej ds. wdrożeń innowacji w opiece ambulatoryjnej, Sieć Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej.

Lekarka rodzinna i ekspertka we wdrażaniu innowacji organizacyjnych w opiece zdrowotnej od pilotażu nowych usług do wielkoskalowych wdrożeń. Odpowiadała za wprowadzenie m.in. centrów leczenia infekcji, poradni bólu pleców, triażu przed wizytą oraz przekierowania doboru okularów od okulisty do optometrysty. W obszarze jej kluczowych zainteresowań jest analiza zbiorów danych medycznych w celu oceny potrzeb populacji, a następnie wdrażania rozwiązań zapewniających lepszą jakość opieki przy obniżeniu jej kosztów.

Posiada wieloletnie doświadczenie w poprawie satysfakcji pacjentów, wdrażaniu mierników skuteczności klinicznej i budowaniu systemów motywacyjnych dla personelu medycznego.

Zarządzała prywatną opieką zdrowotną jako Dyrektor ds. rozwoju operacyjnego Medicover m.in. odpowiedzialna za Centrum Telemedyczne i ogólnopolską sieć placówek medycznych, Dyrektor ds. usług medycznych Warsaw Genomics, Dyrektor medyczna opieki ambulatoryjnej Luxmed. Pracowała w globalnej grupie zarządzania jakością w firmie farmaceutycznej AstraZeneca.

Ukończyła MBA w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Odpowiadała za rozwój kierunku studiów w partnerstwie pracodawca – uczelnia publiczna.

Tomek Rudolf

Współzałożyciel startupu Doctor.One, tworzącego bezpieczny komunikator medyczny dla lekarzy i ich pacjentów. Doświadczony przedsiębiorca. Jest założycielem i szefem rady nadzorczej fabryki startupów The Heart, tworzącej nowe biznesy z międzynarodowymi korporacjami. Ma ponad 20 lat doświadczenia tworzeniu nowych produktów i biznesów w USA, Indiach, Niemczech i Polsce. Pracował m.in. z 3M, Yum Corporation, Saudi Aramco, Mastercard, EY, Deutsche Post. Inicjator powstania i członek rady Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali oraz NIL IN Sieci Lekarzy Innowatorów. Wyróżniony jako wizjoner w konkursie Digital Shapers oraz 50 kreatywnych w biznesie magazynu BRIEF. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył program Leadership Academy for Poland oraz Leading Digital Transformation in Healthcare na Harvard Medical School.

Zbigniew Kowalski

Projektant zaangażowania pacjentów, ekspert komunikacji medycznej, członek PTKM i ICCH, CEO Commi.pro.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2024 r.

- Zapoznaj się z wytycznymi dla zgłaszanych startupów -

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Partnerzy i patroni medialni

Patron honorowy

CEZ

Partner merytoryczny

MEDONET
NIL IN

Patroni medialni

About Digital Health
AIOAI
Biotechnologia
Blog OSOZ
Co w Zdrowiu
Czas na farmację
Dla Szpitali
Force News Wrocław
Life Science
Mam Startup
Medical Press
Medinwestycje
Medycyna Praktyczna
OPM
Puls Medycyny
SMiF
Time4progress
Terapia
WP abczdrowie

Partnerzy

Med Silesia
SpeedUp

Organizator

CTM

 

Centralny Dom Technologii

Krucza 50

00-025 Warszawa