Jak rozwija się obszar Patient Design?
Ruszyły zapisy do udziału w piętnastej edycji konferencji MEDmeetsTECH!
18 maja br. w Warszawie już po raz piętnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach związanych z "Patient Design". Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.
MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz czwarty odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie #PatientDesign. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej nastawionej przede wszystkim na dostarczanie wartości pacjentowi. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.
Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „TRENDY”, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH. Dowiemy się z niej m.in. co w podejściu do tworzenia innowacyjnych rozwiązań zmienia "Patient Design", a także w jaki sposób technologia, w tworzeniu której uczestniczą pacjenci zmienia obraz współczesnej medycyny.
Z sesji „PATIENT DESIGN W PRAKTYCE" uczestnicy dowiedzą się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tego podejścia. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania podejścia "Patient design" przez startup’y oraz największe firmy technologiczne uczestnik zdobędzie wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć.
Na ten dzień zaplanowano również sesję „RYNKOWY KNOW-HOW” oraz DEBATĘ pt. Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Organizacji Pacjenckich, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, firm produkujących sprzęt medyczny oraz firm farmaceutycznych.
Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.
Warto nadmienić, iż po raz pierwszy naszym partnerem merytorycznym został Medonet - największy serwis zdrowotny w Polsce, który każdego miesiąca odwiedza ponad 11 milinów użytkowników (real users, wg Gemius). Jednym z wyróżników Medonetu na rynku jest aktywna współpraca z branżą MEDTECH, przede wszystkim w obszarze B2C.
Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś!
MEDmeetsTECH #15
#PatientDesign
18 maja 2023 r., Warszawa
Prowadzenie konferencji: Diana Żochowska
08:00 – 09:00 – ŚNIADANIE & rejestracja Gości
09:00 – 11:00
SESJA: TRENDY
– prof. Michał O. Zembala – Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń?
– Michał Czornak – Product Owner Medonet – Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu.
– TBD
11:00 – 11:30 – PRZERWA KAWOWA
11:30 – 13:00
SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE
– Mateusz Pawelec – Unnicorn Hub – Gdzie jest pacjent – czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika.
– Irek Piętowski – CEO brainwave – TBD
– Joanna Szyman – Prezes Zarządu Neo Hospital – Jak nowe technologie, robotyka, rozszerzona rzeczywistość, mogą poprawić doświadczenie pacjenta w opiece szpitalnej?
– Igor Farafonow – CEO Uxeria.com – TBD
– TBD
13:00 – 13:30 – PRZERWA KAWOWA
13:30 – 14:30
DEBATA: Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia
– Mikołaj Gurdała – Public Health IQVIA
– Diana Żochowska – Head of Medonet
– TBD
14:30 – 15:30 – LUNCH
15:30 – 16:00
SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW / URZĄDZENIA MEDYCZNE
16:00 – 17:00
SESJA: PREZENTACJA STARTUPÓW
prof. Michał O. Zembala MD PhD MBA-HHM FETCS FESC
Europejski specjalista w zakresie kardiochiurgii i chirurgii naczyniowej (FETCS) oraz transplantologii klinicznej. Ekspert w dziedzinie przezcewnikowego leczenia chorób zastawki aortalnej TAVI. Od ponad 10 lat uczę tej techniki kolegów i koleżanki w kraju i poza jego granicami m. in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Izraelu, Australii, Grecji oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Libanie, Tajlandii, Maroku i w Egipcie. Specjalizuje się w leczeniu chorych z ciężką niewydolnością serca, wykonując zarówno zabiegi transplantacji serca, wszczepienia sztucznych komór serca (LVAD) jak i sztucznego serca (TAH). Wykonałem pierwsze w Polsce implantację sztucznego serca (Syncardia) oraz pierwsze udane retransplantacje serca, wprowadzając tę formę terapii do standardu postępowania w przypadku schyłkowej niewydolności przeszczepionego serca. Przez wiele lat pracował w Zabrzu, a w latach 2018-2022 byłem Koordynatorem Oddziału Kardiochiurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w SCCS. Wspólnie ze wspaniałym zespołem odnosił niespotykany wcześniej i później sukces w polskiej transplantologii - rekordowe ilości wykonywanych transplantacji serca u dorosłych. Pasjonat organizacja ochrony zdrowia. W roku 2019 odbył roczne szkolenie w Harvard Medical School w zakresie Surgical Leadership, a w latach 2020-2022 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na uczelni Łazarskiego w Warszawie kończąc tytułem MBA-HHM. SESJA: TRENDY Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń?
Michał Czornak
Product Owner Medonet, Ringier Axel Springer Michał Czornak odpowiedzialny jest za rozwój produktowy i technologiczny serwisu Medonet. Odpowiada za implementację nowych funkcjonalności, wspierając przy tym strategię redakcyjną, sprzedażową oraz SEO. Swoje doświadczenia Michał zdobywał w firmie Wirtualna Polska SA, gdzie pracował przy produktach abcZdrowie.pl oraz parenting.pl. Obecnie dba również o rozwój serwisu Medonet Market, wspierając strategię budowania e-commerce w grupie mediowej. SESJA: TRENDY Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu.
Mateusz Pawelec
Ekspert z zakresu skutecznego wdrażania rozwiązań sektora medycznego oraz wysokich technologii. Specjalista w zakresie metodyk prowadzenia projektów technicznych, optymalizacji procesów i budowania strategii produktowych. Zarówno jako manager jak i zewnętrzny konsultant, Mateusz od ponad 10 lat brał udział w wielu międzynarodowych projektach: Wraz z zespołem start up'u Andiamo (One to watch for 2016 wg Richarda Bransona) brał udział we wdrożeniu pierwszego systemu medycznego dla sektora O&P, w pełni refundowane przez NHS w Wielkiej Brytanii. Jako Manager Inkubacji UnicornHub brał udział w budowaniu modeli biznesowych blisko 25 spółek z sektora medycznego. Absolwent Inżynierii Mechaniczno Medycznej Politechniki Gdańskiej i Akademii Medycznej w Gdańsku oraz kierunku Zarządzania projektami GFKM pod patronatem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Audytor Dyrektywy MDD 93/42/EEC oraz systemu jakości zarządzania wyrobami medycznymi ISO 13:485. Jako praktyk, dzielił się swoim doświadczeniem ze studentami Politechniki Gdańskiej (kierunku Inżynierii Mechaniczno-Medycznej) oraz Akademii Sztuk Pięknych (kierunku Wzornictwa Przemysłowego). SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE Gdzie jest pacjent - czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika.
Joanna Szyman
Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej w obszarach zarządzania strategicznego i operacyjnego. Obecnie pełni funkcje prezeski zarządu Grupy NEO Hospital, prezeski zarządu Centrum CBT, wiceprezeski zarządu w Grupie Upper Finance oraz członki Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym, a od 2009 r. z sektorem medycznym. W latach 2009-2016 pełniła funkcję Prezesa Grupy Scanmed S.A. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed. Zarządzała licznymi procesami M&A w sektorze opieki zdrowotnej (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN). Doradzała jako ekspertka branżowa największym funduszom private equity. W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jeden z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. W 2021r. szpital został uhonorowany w Barcelonie, prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management. SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE Jak nowe technologie, robotyka, rozszerzona rzeczywistość, mogą poprawić doświadczenie pacjenta w opiece szpitalnej?
Igor Farafonow
Prezes zarządu Uxeria.com, członek NIL IN: Lekarze Innowatorzy, członek Rady Nadzorczej funduszu inwestycyjnego Electrotile, organizator serii wyścigowej Porsche: Liga Transaxle, projektant i badacz produktów cyfrowych. CEO Uxeria.com - największej firmy UXowej w Polsce. Pracował nad strategicznymi globalnymi rozwiązaniami dla świata naukowego, startupów, korporacji i rządów. Opracowywał założenia i tworzył rozwiązania dla Coca Cola, MasterCard, DHL, Intersport, CD Projekt, PKO BP i setek innych. Pracował przy kluczowych dla Polski rozwiązaniach cyfrowych, jak: biznes.gov.pl, pacjent.gov.pl, nowy portal Funduszy Europejskich. Doradzał i tworzył rozwiązania cyfrowe dla Księstwa Liechtensteinu w kooperacji z księciem Michaelem. Zaadoptował procesy skutecznego zarządzania innowacją do 30-osobowej firmy usługowej, którą zbudował od podstaw. Wielokrotnie zapraszany jako mentor programów akceleracyjnych dla startupów (w tym Google Launchpad, HugeThing, GovTech i wiele innych), regularny prelegent największych konferencji cyfrowych i branżowych, w tym m.in. Forum IAB, UX Poland, World Usability Day, MedMeetsTech. Gość podcastów nietylko.design, Apploads i innych. Propagator odpowiedzialnego podejścia do procesu projektowego, uwzględniającego wyższe wartości relacji świata cyfrowego ze społeczeństwem. SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE TBD
Irek Piętowski
Konsultant innowacji Trener Design Thinking SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE TBD
Mikołaj Gurdała
Account Director, Public Health w IQVIA, gdzie odpowiada za strategiczne projekty w segmencie Payers, Providers i Government.
Diana Żochowska
Head of Medonet Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników. Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia. Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.