MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

Jak rozwija się obszar Patient Design?
Ruszyły zapisy do udziału w piętnastej edycji konferencji MEDmeetsTECH!

18 maja br. w Warszawie już po raz piętnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach związanych z "Patient Design". Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz czwarty odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie #PatientDesign. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej nastawionej przede wszystkim na dostarczanie wartości pacjentowi. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: TRENDY, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH. Dowiemy się z niej m.in. co w podejściu do tworzenia innowacyjnych rozwiązań zmienia Patient Design, a także w jaki sposób technologia, w tworzeniu której uczestniczą pacjenci zmienia obraz współczesnej medycyny.

Z sesji PATIENT DESIGN W PRAKTYCE" uczestnicy dowiedzą się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tego podejścia. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania podejścia "Patient design" przez startup’y oraz największe firmy technologiczne uczestnik zdobędzie wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć.

Na ten dzień zaplanowano również sesję „RYNKOWY KNOW-HOW” oraz DEBATĘ pt. Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Organizacji Pacjenckich, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, firm produkujących sprzęt medyczny oraz firm farmaceutycznych.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.  Zgłoszenia przyjmujemy do końca marca 2023 r.

Warto nadmienić, iż po raz pierwszy naszym partnerem merytorycznym został Medonet - największy serwis zdrowotny w Polsce, który każdego miesiąca odwiedza ponad 11 milinów użytkowników (real users, wg Gemius). Jednym z wyróżników Medonetu na rynku jest aktywna współpraca z branżą MEDTECH, przede wszystkim w obszarze B2C.

Chcesz wziąć udział w konferencji?  Kup bilet już dziś! 

 

Program konferencji

MEDmeetsTECH #15

#PatientDesign

18 maja 2023 r., Warszawa

 

Prowadzenie konferencji: Diana Żochowska

 

08:00  09:00  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

09:00 – 11:30

SESJA: TRENDY

– prof. dr hab. n. med. Michał O. Zembala Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń?

– dr hab. Sebastian Płóciennik – Kreatywni stracą? Konsekwencje AI dla gospodarki.

– dr n. med. Bartosz Kudliński – AI w intensywnej terapii.

Jakub Chwiećko – Lider ds. innowacji w EIT Health InnoStars, Lider grupy roboczej NIL IN ds. startupów – U-lab – jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie waszych produktów.

– Michał Czornak – Product Owner Medonet – Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu.

 Ron Fridman – CEO and Co-founder of Mawi – From Reactive to Proactive Healthcare. How develop patient centered solutions.

Kinga Zajkowska i Sabina Białek Fundacja K.I.D.S.– Fundacja K.I.D.S i rola małego pacjenta w innowacjach w szpitalach dziecięcych.

 

11:30 – 12:00 – PRZERWA KAWOWA

 

12:00 – 13:30

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Irek Piętowski – CEO brainwave – Jak osiągnąć przewagę dzięki projektowaniu skupionym na pacjencie.

Justyna Krajewska-Wdowińska – Centrum e-Zdrowia E-zdrowie oczami Pacjenta.

Anna Nowak – Takeda – Embracing Patient Design – dlaczego projektujemy produkty cyfrowe w oparciu o potrzeby użytkownika.

– Mateusz Pawelec – Unnicorn Hub – Gdzie jest pacjent  czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika.

– Joanna Szyman – Prezes Zarządu Neo Hospital – Jak nowe technologie, robotyka, rozszerzona rzeczywistość, mogą poprawić doświadczenie pacjenta w opiece szpitalnej?

Igor Farafonow – CEO Uxeria.com – Dlaczego pacjenci nie słuchają lekarzy, a lekarze pacjentów. I jak to zmienić. 

 

13:30 – 14:15  LUNCH

 

14:15 – 15:00

DEBATA: Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia

Mikołaj Gurdała – Public Health IQVIA

– Magdalena Knefel – Członek Zarządu Stowarzyszenia PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Justyna Krajewska-Wdowińska – Centrum e-Zdrowia

– dr n. med. Tomasz Maciejewski – Grupa robocza NIL IN ds. innowacji w szpitalnictwie / Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

– Joanna Szyman – Prezes Zarządu Neo Hospital

Diana Żochowska – Head of Medonet

 

15:00 – 15:15 – PRZERWA KAWOWA 

 

15:15 – 16:00

SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW

Katarzyna Banyś – Potrzeby pacjentów jako katalizator innowacyjnych rozwiązań w projektach europejskich. Gdzie szukać finansowania dla nowych pomysłów.

Patrycja Szatkowska, Maciej Smok – Odpowiedzialne gromadzenie i udostępnianie baz danych klinicznych – czyli jak wdrażać proces informatyzacji z poszanowaniem podstawowych praw pacjenta

 

16:00 – 17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Margaret Haller de Hallenburg – Biovalley

Maciej Majewski – Bloodlab (Saventic Health)

Michał Wiśniewski – Health Folder (Pragmatic Coders)

Andrzej Kosior – Hemolens Diagnostics

Mikołaj Stryja – MedShare Platform 

PRELEGENCI

prof. dr hab. n. med. Michał O. Zembala

Europejski specjalista w zakresie kardiochiurgii i chirurgii naczyniowej (FETCS) oraz transplantologii klinicznej. Ekspert w dziedzinie przezcewnikowego leczenia chorób zastawki aortalnej TAVI. Od ponad 10 lat uczę tej techniki kolegów i koleżanki w kraju i poza jego granicami m. in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Izraelu, Australii, Grecji oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Libanie, Tajlandii, Maroku i w Egipcie.
Specjalizuje się w leczeniu chorych z ciężką niewydolnością serca, wykonując zarówno zabiegi transplantacji serca, wszczepienia sztucznych komór serca (LVAD) jak i sztucznego serca (TAH). Wykonałem pierwsze w Polsce implantację sztucznego serca (Syncardia) oraz pierwsze udane retransplantacje serca, wprowadzając tę formę terapii do standardu postępowania w przypadku schyłkowej niewydolności przeszczepionego serca.
Przez wiele lat pracował w Zabrzu, a w latach 2018-2022 byłem Koordynatorem Oddziału Kardiochiurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w SCCS. Wspólnie ze wspaniałym zespołem odnosił niespotykany wcześniej i później sukces w polskiej transplantologii - rekordowe ilości wykonywanych transplantacji serca u dorosłych.
Pasjonat organizacja ochrony zdrowia. W roku 2019 odbył roczne szkolenie w Harvard Medical School w zakresie Surgical Leadership, a w latach 2020-2022 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na uczelni Łazarskiego w Warszawie kończąc tytułem MBA-HHM.

SESJA: TRENDY

Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń.

dr hab. Sebastian Płóciennik

Główny specjalista analityk ds. gospodarki Niemiec w Ośrodku Studiów Wschodnich (OSW) oraz profesor ekonomii w ABiF Vistula w Warszawie. Do września 2021 r. kierował programem ds. Trójkąta Weimarskiego w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (PISM), a w latach 2015-2017 był współprzewodniczącego zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN). Studiował prawo na Uniwersyteckie Wrocławskim, stopień doktora i doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wykładał na uczelniach w RFN, USA, RPA, Kanadzie, Korei Południowej i Indiach. Specjalizuje się w badaniach nad gospodarką niemiecką, procesami integracji gospodarczej w Europie, a także ekonomią instytucjonalną.

SESJA: TRENDY

Kreatywni stracą? Konsekwencje AI dla gospodarki.

Bartosz Kudliński

Kierownik Bloków Operacyjnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze im. K.Marcinkowskiego, Kierownik Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze; Kierownik Zakładu Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

SESJA: TRENDY

AI w intensywnej terapii.

Jakub Chwiećko

Lider ds. innowacji w EIT Health InnoStars.
Lider grupy roboczej NIL IN ds. startupów.
Lekarz pediatra i ekspert z dużym doświadczeniem w innowacjach w ochronie zdrowia, technologiach medycznych, oprogramowaniu jako urządzeniu medycznemu i sztucznej inteligencji.

Obecnie odpowiedzialny za wsparcie Startupów w EIT Health. Wcześniej w roli dyrektora naukowego, Head of Medical Business Creation, Dyrektora Medycznego oraz Medical Value Lead w takich firmach jak Roche Diabetes Care, Fundacji K.I.D.S., Infermedica oraz uPacjenta. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (kierunek lekarski) oraz Akademii Leona Koźmińskiego (Biznes.AI: Technologia, Prawo, Zastosowanie Sztucznej Inteligencji), Uniwersytetu w Paryżu - Cite (Value Based Health Care). Obecnie w trakcie MBA (SGH i WUM - EMBA w Opiece Zdrowotnej). Certyfikowany w zakresie Agile Project Managementu i Evidence Based Managementu.
Specjalizacje: healthtech, innovation, medtech, AI, Public-Private Partnership, agile, scrum

SESJA: TRENDY

U-lab – jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie waszych produktów.

Michał Czornak

Product Owner Medonet, Ringier Axel Springer

Michał Czornak odpowiedzialny jest za rozwój produktowy i technologiczny serwisu Medonet. Odpowiada za implementację nowych funkcjonalności, wspierając przy tym strategię redakcyjną, sprzedażową oraz SEO.

Swoje doświadczenia Michał zdobywał w firmie Wirtualna Polska SA, gdzie pracował przy produktach abcZdrowie.pl oraz parenting.pl. Obecnie dba również o rozwój serwisu Medonet Market, wspierając strategię budowania e-commerce w grupie mediowej.

SESJA: TRENDY

Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu.

Ron Fridman

CEO and Co-founder of Mawi - digital health company that creates wearable medical devices and technology to diagnose and monitor cardiac diseases. Mawi is a MedTech company that revolutionizes the way we diagnose, monitor, and prevent the three largest causes of death in the world: heart failure, heart attacks, and strokes. It creates advanced wearables and smart analytics software.

Recognized as the “Forbes 30 Under 30”, Ron has demonstrated strong leadership experience with building teams, developing talents, and successfully growing, and managing strategic partnerships with Healthcare providers, Health systems, and Payers.

Ron has a number of investments and advisory and supervisory board member positions in healthcare organizations such as Nova Poliklinika (a chain of 7 private Family Medicine Clinics in Ukraine), Israel Startup VC fund, UdevHub (IT consulting firm with Fortune 500 clients from Insurance, Banks and FinTech, Edtech domains). Co-founder of charity fund Kids Of Ukraine which was set up to support Ukrainian kids suffering from russian aggression. He believes in giving back and is part of Singularity University, supporting the mission of providing people access to education and healthcare for stable economic growth. Ron has been featured in major publications and has been a keynote speaker at numerous prestigious conferences worldwide.

Domains of expertise:
- AI
- Digital Health
- Future of Medicine - Leadership
- How to scale a startup as a founder


SESJA: TRENDY

From Reactive to Proactive Healthcare. How develop patient centered solutions.

Kinga Zajkowska

Lider projektu "Szpital oczami dzieci"

* Customer Experience * Years of experience in project management * Years of experience in customer service/ customer care * HR Tech Project Manager * volunteer of K.I.D.S. Foundation

SESJA: TRENDY

Fundacja K.I.D.S i rola małego pacjenta w innowacjach w szpitalach dziecięcych.

Sabina Białek

Zawodowo związana z Netguru jako Lead UX Designer i Team Leader. Przez 13 lat pracowała dla mediów (Onet.pl, Canal+, TVN, RASP), od trzech lat wspiera rozwój innowacji w startupach i korporacjach z poziomu agencji. Jest mentorką na studiach podyplomowych User Experience Design/Product Design na SWPS w Warszawie.

W Fundacji K.I.D.S. rozwija i prowadzi zespół UX Designerów i UX Researcherów jako Dyrektor do spraw projektowania doświadczeń w szpitalach dziecięcych. Jest również Członkiem Zarządu Fundacji. Współtowrzy Grupę roboczą ds. potrzeb pacjentów Naukowego Zespołu Roboczego przy Prezesie Agencji Badań Medycznych.

Wierzy w kreatywność dzieci, dlatego wolnych chwilach projektuje z nimi technologiczne innowacje, wspierające zrównoważony rozwój (jest współzałożycielką Fundacji Planeta Kreatorów). "Jako projektant doświadczeń trzymam się zasady "human first, technology second" i wierzę, że innowacja zaczyna się od potrzeb. W życiu staram się zarażać ludzi odpowiedzialnością społeczną, bo świat ot tak sam w sobie nie będzie dobry. To ludzie go tworzą, a technologia to tylko narzędzie wspierające jego innowacyjny rozwój".

SESJA: TRENDY

Fundacja K.I.D.S i rola małego pacjenta w innowacjach w szpitalach dziecięcych.

Irek Piętowski

Konsultant innowacji i trener Design Thinking. Założyciel i prezes Brainwave – agencji doradczo-szkoleniowej, która zajmuje się projektowaniem produktów i usług oraz optymalizacją procesów. Pomaga organizacjom w Polsce i za granicą budować ich przewagę konkurencyjną. Pracował m.in. dla Bayer, Microsoft, Samsung, Roche i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził dla nich badania użytkowników, warsztaty i szkolenia.

Od dziewięciu lat pomaga przedsiębiorstwom wdrażać Design Thinking jako skuteczną metodę projektowania doświadczeń użytkowników. Pracuje dla wielu międzynarodowych korporacji w praktycznie wszystkich branżach, jak również dla startupów i instytucji publicznych.

Jego misją jest zmiana kultury organizacyjnej na taką, która wspiera klientocentryczność oraz kreatywność i innowacyjność pracowników. Szkoli wykładowców z państwowych i prywatnych uczelni.

Profil na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/irekpietowski/

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Jak osiągnąć przewagę dzięki projektowaniu skupionym na pacjencie.

Justyna Krajewska-Wdowińska

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Zdrowie Publiczne ze specjalnością Promocja Zdrowia i Epidemiologia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektami, a także kierunek opiekuna medycznego. Prowadzi własną firmę oraz od 4 lat pracuje w Centrum e-Zdrowia na stanowisku specjalisty w Departamencie Wdrożeń Systemu e-Zdrowie. Obecnie zajmuje się prowadzeniem prac analitycznych, wdrażających oraz organizacyjno-zarządczych w ramach projektu P1-faza 2, a także jest odpowiedzialna za kwestie organizacyjne, prace wydziału, proces delegacyjny w ramach projektu POWER. W ramach swojej pracy prowadzi również szereg szkoleń z zakresu e-usług w ochronie zdrowia dla pracowników medycznych, podmiotów, pacjentów oraz seniorów.

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

E-zdrowie oczami Pacjenta.

Mateusz Pawelec

Ekspert z zakresu skutecznego wdrażania rozwiązań sektora medycznego oraz wysokich technologii. Specjalista w zakresie metodyk prowadzenia projektów technicznych, optymalizacji procesów i budowania strategii produktowych.

Zarówno jako manager jak i zewnętrzny konsultant, Mateusz od ponad 10 lat brał udział w wielu międzynarodowych projektach: Wraz z zespołem start up'u Andiamo (One to watch for 2016 wg Richarda Bransona) brał udział we wdrożeniu pierwszego systemu medycznego dla sektora O&P, w pełni refundowane przez NHS w Wielkiej Brytanii.

Jako Manager Inkubacji UnicornHub brał udział w budowaniu modeli biznesowych blisko 25 spółek z sektora medycznego.
Absolwent Inżynierii Mechaniczno Medycznej Politechniki Gdańskiej i Akademii Medycznej w Gdańsku oraz kierunku Zarządzania projektami GFKM pod patronatem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Audytor Dyrektywy MDD 93/42/EEC oraz systemu jakości zarządzania wyrobami medycznymi ISO 13:485.
Jako praktyk, dzielił się swoim doświadczeniem ze studentami Politechniki Gdańskiej (kierunku Inżynierii Mechaniczno-Medycznej) oraz Akademii Sztuk Pięknych (kierunku Wzornictwa Przemysłowego).

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Gdzie jest pacjent - czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika.

Joanna Szyman

Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej w obszarach zarządzania strategicznego i operacyjnego.
Obecnie pełni funkcje prezeski zarządu Grupy NEO Hospital, prezeski zarządu Centrum CBT, wiceprezeski zarządu w Grupie Upper Finance oraz członki Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym, a od 2009 r. z sektorem medycznym. W latach 2009-2016 pełniła funkcję Prezesa Grupy Scanmed S.A. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed.
Zarządzała licznymi procesami M&A w sektorze opieki zdrowotnej (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN). Doradzała jako ekspertka branżowa największym funduszom private equity.

W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jeden z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. W 2021r. szpital został uhonorowany w Barcelonie, prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Jak nowe technologie, robotyka, rozszerzona rzeczywistość, mogą poprawić doświadczenie pacjenta w opiece szpitalnej?

Anna Nowak

Managerka rozwoju strategii marketingowej oraz rozwoju produktów cyfrowych w branży farmaceutycznej. Tworzy strategie promocji produktów w obszarze chorób rzadkich w oparciu o insighty z rynku. Anna ma szerokie doświadczenie w kreacji i implementacji projektów i kampanii multichannelowych skierowanych do lekarzy i pielęgniarek. W rozwoju strategii stawia na różnorodne kanały komunikacji oraz narzędzia, takie jak CRM, internet, media społecznościowe. Obecnie jest odpowiedzialna za rozwijanie produktów cyfrowych dla pacjentów oraz wdrożenie nowych wspierających proces terapeutyczny digitalowych technologii w Takeda Pharma. Dla Ani, w projektowaniu produktów cyfrowych najważniejszy jest użytkownik i jego potrzeby.

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Embracing Patient Design – dlaczego projektujemy produkty cyfrowe w oparciu o potrzeby użytkownika.

Igor Farafonow

Prezes zarządu Uxeria.com, członek NIL IN: Lekarze Innowatorzy, członek Rady Nadzorczej funduszu inwestycyjnego Electrotile, organizator serii wyścigowej Porsche: Liga Transaxle, projektant i badacz produktów cyfrowych.

CEO Uxeria.com - największej firmy UXowej w Polsce. Pracował nad strategicznymi globalnymi rozwiązaniami dla świata naukowego, startupów, korporacji i rządów. Opracowywał założenia i tworzył rozwiązania dla Coca Cola, MasterCard, DHL, Intersport, CD Projekt, PKO BP i setek innych. Pracował przy kluczowych dla Polski rozwiązaniach cyfrowych, jak: biznes.gov.pl, pacjent.gov.pl, nowy portal Funduszy Europejskich. Doradzał i tworzył rozwiązania cyfrowe dla Księstwa Liechtensteinu w kooperacji z księciem Michaelem. Zaadoptował procesy skutecznego zarządzania innowacją do 30-osobowej firmy usługowej, którą zbudował od podstaw.

Wielokrotnie zapraszany jako mentor programów akceleracyjnych dla startupów (w tym Google Launchpad, HugeThing, GovTech i wiele innych), regularny prelegent największych konferencji cyfrowych i branżowych, w tym m.in. Forum IAB, UX Poland, World Usability Day, MedMeetsTech. Gość podcastów nietylko.design, Apploads i innych.

Propagator odpowiedzialnego podejścia do procesu projektowego, uwzględniającego wyższe wartości relacji świata cyfrowego ze społeczeństwem.

SESJA: PATIENT DESIGN W PRAKTYCE

Dlaczego pacjenci nie słuchają lekarzy, a lekarze pacjentów. I jak to zmienić.

Katarzyna Banyś

Ekspertka ds. programu Horyzont Europa Branżowego Punktu Kontaktowego Technologie Medyczne i Zdrowie z wieloletnim doświadczeniem w koordynowaniu i realizacji projektów programów ramowych Unii Europejskiej. Przez lata kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. programów badawczych UE we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii (Politechnika Wrocławska), wspierającego naukowców i przedsiębiorców w pozyskiwaniu międzynarodowych grantów badawczych.

Posiada doświadczenie we wnioskowaniu, zarządzaniu i rozliczaniu projektów programów ramowych UE, a także w prowadzeniu szkoleń z zakresu m.in. przygotowania wniosków, aspektów finansowych, realizacji projektów międzynarodowych. Opracowywała i przeprowadzała także wiele akcji promocyjnych popularyzujących programy ramowe UE, w tym m.in. wystawy, publikacje, filmy, wystąpienia w mediach publicznych.

SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW

Potrzeby pacjentów jako katalizator innowacyjnych rozwiązań w projektach europejskich. Gdzie szukać finansowania dla nowych pomysłów.

Patrycja Szatkowska

Radca prawny

Absolwentka studiów podyplomowych prawa nowoczesnych technologii Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na co dzień, specjalizuje się w aspektach dotyczących ochrony danych osobowych w projektach IT. W ramach zdobytego doświadczenia wielokrotnie udzielała wsparcia placówkom medycznym przy zawieraniu umów związanych z działalnością leczniczą, sporządzanie projektów dokumentacji wewnętrznej, w tym w szczególności z zakresu ochrony danych osobowych.

SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW

Odpowiedzialne gromadzenie i udostępnianie baz danych klinicznych – czyli jak wdrażać proces informatyzacji z poszanowaniem podstawowych praw pacjenta.

Maciej Smok

Współzałożyciel Stratos Management, Partner w Kancelarii Adwokackiej – Kancelaria Prawna Smok Sp. k.

Maciej specjalizuje się w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych oraz procesach typu M&A. Uczestniczył i doradzał w wielu transakcjach sprzedaży podmiotów gospodarczych, przejęcia podmiotów jak również doradzał w procesach pozyskania finansowania dłużnego, również dla sektora medycznego. Przeprowadzał również wiele procesów związanych z przekształceniem spółek, podziałem oraz połączeniem spółek. Przeprowadzał również proces restrukturyzacji w spółce z branży Automotive, branży IT, branży Kolejowej. Posiada również bogate doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów sektora ochrony zdrowia.

SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW

Odpowiedzialne gromadzenie i udostępnianie baz danych klinicznych – czyli jak wdrażać proces informatyzacji z poszanowaniem podstawowych praw pacjenta.

DEBATA

Mikołaj Gurdała

Account Director, Public Health w IQVIA, gdzie odpowiada za strategiczne projekty w segmencie Payers, Providers i Government.
Jest ekspertem z bogatym doświadczeniem w dziedzinie funduszy UE, transferu technologii oraz badań i rozwoju, posiada wszechstronną wiedzę w zakresie współpracy międzysektorowej. Przed dołączeniem do IQVIA, w EIT Health, jednej z największych międzynarodowych organizacji, zajmujących się innowacyjną medycyną i opieką zdrowotną w Europie, odpowiadał za rozwój innowacyjnych projektów łączących uczelnie wyższe, biznes i przemysł. Był jednym ze współzałożycieli tzw. Regionu InnoStars, stworzonego w ramach EIT Health obszaru geograficznego obejmującego kraje rozwijające się w dziedzinie innowacji.
Przed dołączeniem do EIT Health Mikołaj Gurdała był dyrektorem i współzałożycielem spółki Flavopharma, a także dyrektorem ds. badań, strategii i rozwoju na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Obszary specjalizacji: rozwój nowych spółek oraz firm rozpoczynających działalność gospodarczą w dziedzinie ICT oraz komercjalizacji wyników naukowych, zarządzanie własnością intelektualną i rozwój strategiczny, zarządzanie zmianą oraz mentoring i coaching.

Magdalena Knefel

Członek Zarządu stowarzyszenia PARS - Polskie Amazonki Ruch Społeczny, https://www.ruchspoleczny.org.pl/. Związana ze stowarzyszeniem od 2012 r., kreuje i współrealizuje kampanie oraz projekty wspierające pacjentów onkologicznych i ich bliskich, aktywnie zaangażowana w stworzenie platformy Centrum Kryzysowe https://centrumkryzysowe.org.pl/

Justyna Krajewska-Wdowińska

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Zdrowie Publiczne ze specjalnością Promocja Zdrowia i Epidemiologia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektami, a także kierunek opiekuna medycznego. Prowadzi własną firmę oraz od 4 lat pracuje w Centrum e-Zdrowia na stanowisku specjalisty w Departamencie Wdrożeń Systemu e-Zdrowie. Obecnie zajmuje się prowadzeniem prac analitycznych, wdrażających oraz organizacyjno-zarządczych w ramach projektu P1-faza 2, a także jest odpowiedzialna za kwestie organizacyjne, prace wydziału, proces delegacyjny w ramach projektu POWER. W ramach swojej pracy prowadzi również szereg szkoleń z zakresu e-usług w ochronie zdrowia dla pracowników medycznych, podmiotów, pacjentów oraz seniorów.

dr n. med. Tomasz Maciejewski

Grupa robocza NIL IN ds. innowacji w szpitalnictwie.
Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog. Absolwent studiów podyplomowych SGH na Wydziale Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studiów MBA w medycynie.
Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii; prelegent licznych zjazdów/konferencji w kraju i za granicą. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych i członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów Regionalnych Projektu Badawczego FAR SEAS.
Zasiada w Radzie Społeczno-Biznesowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula. Od czerwca 2022 pełni też funkcję członka Rady Eksperckiej projektu „Zdrowe Życie”. Projekt „Zdrowe Życie” to wyjątkowe przedsięwzięcie łączące zaangażowanie czterech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A. pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Joanna Szyman

Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej w obszarach zarządzania strategicznego i operacyjnego.
Obecnie pełni funkcje prezeski zarządu Grupy NEO Hospital, prezeski zarządu Centrum CBT, wiceprezeski zarządu w Grupie Upper Finance oraz członki Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym, a od 2009 r. z sektorem medycznym. W latach 2009-2016 pełniła funkcję Prezesa Grupy Scanmed S.A. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed.
Zarządzała licznymi procesami M&A w sektorze opieki zdrowotnej (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN). Doradzała jako ekspertka branżowa największym funduszom private equity.

W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jeden z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. W 2021r. szpital został uhonorowany w Barcelonie, prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

STARTUPY

Margaret Haller de Hallenburg

CEO Biovalley Cooperative

Innowatorka, inicjatorka wielu nowych projektów, współtwórca globalnego patentu bioaktywnej włókniny, projektantka funkcjonalnej odzieży medycznej, pomysłodawczyni unikatowego automatu vendingowego, prezeska kilku organizacji komercyjnych i społecznych, estetka i poetka, founderka start up-ów, mentorka, niezależny interdyscyplinarny badacz i naukowiec, współpracuje z WAT, Politechniką Łódzką, Siecią Badawczą Łukasiewicz.

Maciej Majewski

BloodLab Product Manager w Saventic Health

Obecnie jako Product Manager w Saventic Health odpowiada za rozwój i komercjalizację wyrobu medycznego BloodLab. Wcześniej przez blisko 15 lat związany z marketingiem i sprzedażą w podmiotach leczniczych (m.in. Prywatna Lecznica Certus, Medicover). Przez kilka lat jako wykładowca dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Absolwent kierunku Zdrowie Publiczne (specjalność: zarządzanie w ochronie zdrowia) na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończył także studia podyplomowe komunikacja i promocja w biznesie oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów wg metodyki PRINCE2®

Michał Wiśniewski

Health Folder

Doświadczony profesjonalista w dziedzinie zarządzania produktami i zwinnego programowania. Pełni rolę Product Managera w Health Folder, startupie mającym na celu zmienić podejście do przechowywania i zarządzania dokumentacją medyczną. Przed zarządzaniem produktami zajmował się programowaniem i testowaniem aplikacji. Członek społeczności zwinnych i produktowych.

dr n. med. Aleksandra Jarecka-Dobroń

CMO Healthnomic S.A.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest lekarzem z pasji i zawodu, specjalistą chorób wewnętrznych. W 2019 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską, w której badała zależności pomiędzy zaburzeniami rytmu serca, otyłością oraz obturacyjnym bezdechem sennym. W 2021 roku została mianowana kierownikiem pracowni zaburzeń oddychania podczas snu Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Odpowiada za ostateczną analizę i opis badań, prowadzenie konsultacji dla pacjentów oraz szkolenia i webinary dla kadry medycznej.

Andrzej Kosior

Board Advisor of Hemolens Diagnostics

Współzałożyciel, naukowiec i specjalista w dziedzinie obliczeniowej mechaniki płynów i obliczeniach wielkoskalowych. W Hemolens Diagnostics Andrzej nadzoruje rozwój i wdrażanie modułu opartego na mechanicznej dynamice płynów oraz nowych technologii.

Mikołaj Stryja

MedShare Platform

Aktualnie realizacje swoje badania doktorskie na TU Delft w zakresie opracowania nowych i rzetelnych algorytmów uczenia głębokiego dla radioterapii. Jako założyciel koła naukowego AGH medical technology był jednym z pierwszych propagatorów pracy nad algorytmami AI dla służby zdrowia wśród studentów polskich uczelni technicznych. Związany jestem z branża medyczna od ponad 5 lat. Doświadczenia w zakresie tworzenia satrtup'ów wspieranych przez fundusze VC zdobywał w ramach programu Entrepreneur First w Berlinie. Jako co-founder MedShare jestem odpowiedzialny za transfer danych medycznych między użytkownikami oraz zapewnienia standaryzacji zbierania danych medycznych. Mikołaj jest także założycielem firmy ArtNovation, która wdraża rozwiązania uczenia głębokiego i szeroko pojętego AI dla przedsiębiorstw z różnych branż.

PROWADZĄCA KONFERENCJĘ

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Partnerzy i patroni medialni

Patronat honorowy

Partner merytoryczny

Partner wydarzenia

Patroni medialni

Partnerzy

Organizator

 

Centralny Dom Technologii

Krucza 50

00-025 Warszawa