MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

MEDmeetsTECH medical devices to już 9-ta odsłona konferencji łączącej świat medycyny, startupów i biznesu. Tym razem spotkamy się w wyjątkowym miejscu – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w Sali Notowań.

Konferencja będzie składała się z następujących sesji.

SESJA: MEDYCYNA

Jakie są obecnie wyzwania w obszarze kardiochirurgii i jakie możliwości oferuje dzisiejsza medycyna? Jak je wykorzystać, by lepiej pomagać pacjentom? W jaki sposób technologia może poprawić bezpieczeństwo i efektywność procedur.

DEBATA oraz SESJA: FINANSOWANIE

Razem z Partnerem wydarzenia, GPW zapraszamy na debatę poświęconą finansowaniu, a w szczególności o pozyskaniu finansowania na rynku pierwotnym. Podczas sesji dot. finansowania uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przekonać inwestorów giełdowych do inwestycji w projekty life science.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Sesja ta to ogromna dawka praktycznej wiedzy, której nie przeczytasz w książce. Case study, dobre praktyki rynkowe oraz doświadczenia uznanych ekspertów to tylko niewiele z tematów, które poruszymy w tej sesji. Wśród ekspertów pojawią się przedstawiciele UL international, Nestmedic oraz inPROBE.

SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE

Podobnie jak w poprzedniej edycji, jedna z sesji poświęcona będzie rynkowi startupów za granicą. Poruszymy tematy dotyczące wyzwań które stoją przed startupami które zamierzają rozwijać się na rynkach zagranicznych - podczas tej edycji konferencji skupimy się na rynku niemieckim. Pokażemy ciekawe startupy oraz porozmawiamy o dobrych praktykach, które można implementować na rodzimym rynku.

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

W czasie tej sesji zaprezentowane zostaną najciekawsze startupy rozwijające urządzenia medyczne.
Jeśli chcesz zaprezentować swój startup – wypełnij formularz bądź napisz do nas!

 

Program

Ścieżka BIZNES

dedykowana przedstawicielom firm medycznych, producentom sprzętu i urządzeń medycznych, firmom farmaceutycznym, przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia, NFZ, AOTMiT osobom decyzyjnym w placówkach medycznych, lekarzom, przedsiębiorcom i startupowcom.

W jej ramach będziemy dyskutować o przyszłości, kluczowych zmianach systemu oraz strategiach rozwoju.

MEDmeetsTECH znane jest z wartościowego networkingu – tutaj spotkasz kluczowych graczy z rynku!

 

09:35  09:40

OTWARCIE KONFERENCJI

 

09:40  10:40

SESJA: MEDYCYNA

– dr hab. n. med. Michał Zembala – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu Mechaniczne Wspomaganie Serca – gdzie jesteśmy w 2019 roku

– dr n. med. Grzegorz Suwalski oraz Przemysław Furdal – Projekt HEART SENSE – nowe urządzenie kardiochirurgiczne dla redukcji ryzyka operacji

 

10:40  11:40

DEBATA: FINANSOWANIE STARTUPÓW

Czy i kiedy giełda jest dobrym miejscem dla firm z sektora med-tech?

Prowadzenie debaty: red. Paweł Biedrzycki

 

– dr n. med. Radosław Sierpiński – Agencja Badań Medycznych

Piotr Borowski – Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych S.A.

– dr Filip Jeleń, MBA – Założyciel i prezes zarządu Pure Biologics S.A. i Captor Therapeutics Inc

– Piotr Sobiś  Prezes zarządu Infoscan S.A.

 Tomasz Bardziłowski  Managing Director Ipopema Securities

Jan Pachocki – DZP

 

11:40  12:10

PRZERWA KAWOWA  NETWORKING

 

12:10  12:50

SESJA: FINANSOWANIE

Piotr Książek – InnerValue Investor Relations – Recepta na kapitał z rynku publicznego, czyli jak przekonać inwestorów giełdowych do inwestycji w projekty life science

 

12:50  13:00

– Karolina Maj  MediBOX  Skuteczna profilaktyka- MediBOX

 

13:00  14:00

SESJA: TRANSFER WIEDZY 

Marcin Wagner – UL International  Projektowanie urządzeń medycznych zgodnie normą 60601-1

Mateusz Sagan – SDS OPTIC / inPROBE Urządzenia medyczne a przyszłość onkologii

– Maciej Stachowiak – NESTMEDIC – Czy urządzenie medyczne może być zarządzalne jak samochód Tesla?

 

14:00 – 15:00

PRZERWA LUNCHOWA

 

15:00  16:00

SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE

– Piotr Lesiak  Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa  Branża techniki medycznej w Niemczech – trendy i potencjał zbytu dla polskich firm

Rafał Samborski  Cardiomatics – Case study rozwoju produktu na rynku niemieckim

Matthew Henshaw – E&A Associates – Building a sales team in Germany.

 

16:00  17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

– Aether Biomedical – Marta Szymanowska

Gluco-Active – Maciej Wysocki

NeuralEP – dr inż. Michał Suchocki

vBionic – Bartosz Rajewski

Evispine – dr n. med. Piotr Szydlik

Higo – Michał Biernat

 

PRELEGENCI

dr hab. n. med. Michał Zembala

Kierownik Oddziału Kardiochirurgii w Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej SUM - Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

SESJA: MEDYCYNA

Mechaniczne Wspomaganie Serca – gdzie jesteśmy w 2019 roku

dr n. med. Grzegorz Suwalski

Specjalista kardiochirurg, współtwórca koncepcji Heart Sense. Autor licznych publikacji naukowych oraz szeregu innowacyjnych operacji kardiochirurgicznych. Współzałożyciel Quantum Innovations – spółki opracowującej kilka nowych urządzeń do zastosowania w czasie operacji serca. Chief Technology Officer HEART SENSE

SESJA: MEDYCYNA

Projekt HEART SENSE – nowe urządzenie kardiochirurgiczne dla redukcji ryzyka operacji

Przemysław Furdal

Specjalizuje się w zakresie zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi. W BTM Innovations, przez ostatnie lata, był zaangażowany w pozyskiwanie i koordynację zadań projektowych, od najwcześniejszych etapów tj. analiza potencjału rynkowego projektu, stworzenie strategii ochrony własności intelektualnej, aż do sporządzenia kompleksowego biznesplanu i pozyskania finansowania. Uczestniczył w ponad 25 złożonych projektach, dla których sporządził m.in. kompleksową dokumentację dla inwestora. Specjalizuje się w projektach z obszaru Life Science. Swoim doświadczeniem dzieli się współpracując na co dzień ze startupami, jak również prowadząc szkolenia w tym zakresie.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (chemia medyczna), Uniwersytetu Warszawskiego (chemia organiczna) oraz SGH (zarządzanie) i aplikant rzecznikowski. Project Manager HEART SENSE.

SESJA: MEDYCYNA

Projekt HEART SENSE – nowe urządzenie kardiochirurgiczne dla redukcji ryzyka operacji

Mateusz Sagan, MBA

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu / Członek Rady Nadzorczej SDS Optic

Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu sprzedażą i opracowywaniu start-upów biotechnologicznych. Absolwent University of Central Lancashire w Preston w Wielkiej Brytanii. Kilka lat pełnił funkcję CEO i Executive Board w znanych międzynarodowych korporacjach. Sędzia Polish National Sales Awards (PNSA), Członek BCC. Prelegent konferencji TEDx, aktywnie tworzy środowisko i metodykę Interim Management w Polsce będąc członkiem Stowarzyszenia Interim Managers (SIM). Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, a także Członek Rady Nadzorczej SDS Optic.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

WYKŁAD: Urządzenia medyczne a przyszłość onkologii

Marcin Wagner

Absolwent wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na kierunku inżynieria biomedyczna. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się zawodowo testowaniem i certyfikacją elektrycznych urządzeń medycznych i laboratoryjnych. W swojej karierze miał okazję badać szeroki zakres urządzeń, począwszy od prostych zasilanych bateryjnie czy z USB urządzeń do telediagnostyki poprzez bardziej skomplikowane urządzenia z zasilaniem sieciowym jak defibrylatory, generatory do elektrochirurgii czy wirówki laboratoryjne, kończąc na podzespołach systemów diagnostycznych takich jak moduły lamp rentgenowskich, generatory wysokiego napięcia do systemów rentgenowskich, tory detekcyjne oraz osprzęt peryferyjny systemów tomograficznych. Obecnie kieruje zespołem inżynierów odpowiedzialnych za testy i certyfikację urządzeń w firmie UL International Polska Sp. z o.o.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

WYKŁAD: Projektowanie urządzeń medycznych zgodnie normą 60601-1

Maciej Stachowiak

CTO, Nestmedic S.A.
Odpowiada za rozwój technologiczny produktów, obserwację rynku i planowanie jego kształtu na kilka lat do przodu. Jego zdaniem, wszystko co robi Nestmedic powinno być nakierowane na pacjenta.
Przedsiębiorca, inwentor, doświadczony lider - ponad piętnaście lat praktycznego prowadzenia projektów i zespołów w branżach medycznych, biotechnologicznych i farmacji. Z wychowania, wykształcenia i przekonania inzynier. Fan Elona Muska, SpaceX, wszystkiego tego co dzieje się w technologiach za zamkniętymi drzwiami laboratoriów.
Pasjonuje go nurkowanie, futbol amerykański i wyścigi samochodowe.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

WYKŁAD: Czy urządzenie medyczne może być zarządzalne jak samochód Tesla?

Rafał Samborski

Współzałożyciel i prezes zarządu Consonance, spółki realizującej prace badawczo-rozwojowe z obszaru telemedycyny i elektroniki konsumenckiej. Posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w prowadzeniu i koordynowaniu prac R&D. Doktor nauk technicznych w dziedzinie elektroniki (AGH). Współpracował m. in. z Centrum Badawczo-Rozwojowym ABB (Kraków), OMRON Corporation (Kioto, Japonia), Uniwersytetem Technicznym Ilmenau (Ilmenau, Niemcy). Autor i współautor kilkunastu recenzowanych artykułów i patentu z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów, biometrii i analizy danych. W Consonance jest odpowiedzialny za strategię firmy i nadzór nad pracami R&D. Fascynuje się procesem product/market fit.

SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE

WYKŁAD: Cardiomatics - case study rozwoju produktu na rynku niemieckim

Matthew Henshaw

Matthew jest założycielem i partnerem zarządzającym w Eggins & Ascroft Associates, brytyjskiej firmy headhunterskiej która od 2012 roku specjalizuje się w rekrutacjach w branży urządzeń medycznych. Współpracuje z korporacjami, jak również wspiera fundusze VC oraz startupy w budowaniu zespołów które komercjalizują swoje produkty w Zachodniej Europie oraz Stanach Zjednocznonych. Na przestrzeni lat wspierał budowanie zespołów takich marek jak Boston Scientific, Camber Spine, Medacta czy SpineArt.

SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE

WYKŁAD: Building a sales team in Germany.

Piotr Lesiak

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego, od ponad 5 lat w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Aktualnie odpowiedzialny za zarządzanie projektami oraz koordynację pracy działu. Wcześniej zajmował się poszukiwaniem partnerów dla niemieckich i polskich przedsiębiorstw, sporządzaniem analiz i opracowań oraz prowadził projekty na zlecenie różnego rodzaju partnerów instytucjonalnych z obydwu krajów. Przeprowadził liczne prelekcje i prezentacje dla polskich eksporterów (np. o polsko-niemieckich stosunkach gospodarczych, możliwościach wejścia na rynek niemiecki oraz wskazówkach praktycznych i różnicach kulturowych prowadzenia biznesu), a także dla niemieckich przedsiębiorstw na temat rynku polskiego (możliwości zbytu, charakterystyka branż przemysłowych, atrakcyjność inwestycyjna Polski i in.).

SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE

WYKŁAD: Branża techniki medycznej w Niemczech – trendy i potencjał zbytu dla polskich firm

Piotr Książek

Managing Director InnerValue
Doświadczony specjalista w obszarze relacji inwestorskich. Zarządza zespołem konsultantów świadczących kompleksowe usługi z zakresu Investor i Media Relations w największej agencji specjalizującej się w IR w Polsce. Twórca i koordynator wielu kampanii komunikacyjnych towarzyszących ofertom publicznym akcji i obligacji na rynkach GPW, NewConnect i Catalyst. Specjalizuje się w komunikacji spółek z szeroko pojętej branży healthcare. W swojej karierze realizował działania m.in. dla takich firm jak Selvita, Mabion, Pure Biologics, Scope Fluidics, Polski Bank Komórek Macierzystych, czy Synektik. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też podyplomowe studia z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

SESJA: FINANSOWANIE

WYKŁAD: Recepta na kapitał z rynku publicznego, czyli jak przekonać inwestorów giełdowych do inwestycji w projekty life science

Karolina Maj

CEO MediBOX, czyli zintegrowanych kiosków telemedycznych. Absolwentka Kopenhagen Business School i University of Copenhagen. Bezkompromisowo i wizjonersko wdraża pomysły związane z MediBOX. Swoje doświadczenie biznesowe wykorzystuje do budowania nowej generacji urządzeń telemedycznych. Spółka jako jedna z pierwszych w kraju, wyprodukowała zintegrowany kiosk telemedyczny do przeprowadzania samodzielnych badań profilaktycznych. Celem spółki MediBOX jest łączenie korzyści biznesowych z korzyściami dla użytkowników ale przede wszystkim propagowanie profilaktyki zdrowia.

DEBATA

dr n. med. Radosław Sierpiński

Radosław Sierpiński (ur. w 1988 w Dąbrowie Górniczej) – polski lekarz specjalizujący się w kardiologii i menedżer, specjalizujący się w zarządzaniu w sektorze medycznym, badaniach klinicznych, Health Technology Assessment (HTA) i managemencie nauki, pełniący obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W czerwcu 2018 roku doktoryzował się w Instytucie Kardiologii na podstawie pracy doktorskiej „Jednoośrodkowe wyniki wieloośrodkowego Rejestru Burz Elektrycznych RECOVERY”. Jest autorem publikacji naukowych, popularnonaukowych i wystąpień na międzynarodowych kongresach medycznych w zakresie kardiologii, telemedycyny i organizacji ochrony zdrowia. Pracował w Klinice Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii oraz prywatnych jednostkach opieki zdrowotnej w charakterze lekarza oraz dyrektora medycznego. W 2018 roku został powołany w skład gabinetu politycznego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego jako doradca. W obszarze jego zainteresowań znajdują się w szczególności innowacyjne technologie, zarządzanie oraz komercjalizacja badań. Jest członkiem Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju reprezentujący Ministra Zdrowia oraz zespołów eksperckich przy Ministrze Zdrowia. Przewodniczący Rady Społecznej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz wiceprzewodniczący Rady Społecznej OW Mazowieckiego NFZ. Współpracował z Fundacją i Stowarzyszeniem Serce dla Arytmii.

Piotr Borowski

Członek Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. odpowiedzialny za Pion Operacji i Regulacji GPW.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada licencję maklera papierów wartościowych oraz dyplom MBA. Od początku kariery zawodowej związany z polskim rynkiem kapitałowym. Pełnił funkcje menedżerskie w bankach i domach maklerskich, był członkiem Zarządu Izby Domów Maklerskich, pracował jako konsultant w projektach doradczych dot. rozwoju rynków kapitałowych. Z GPW związany od 2007r., gdzie do 2016 r. pełnił funkcje menedżerskie w obszarze strategii i analiz, relacji inwestorskich, rozwoju biznesu. Od sierpnia 2018 r. członek Zarządu GPW.

Piotr Sobiś

Prezes zarządu Infoscan S.A.
Od ponad 10 lat związany z branżą finansową. Przez blisko 7 lat związany z Midas S.A., funduszem notowanym na GPW, inwestującym w branży telekomunikacyjnej, gdzie odpowiadał m.in. za komunikację z rynkiem kapitałowym. W tym okresie zasiadał także w zarządach spółek portfelowych Midas S.A. w Polsce i Wlk. Brytanii. W późniejszym okresie sprawował także funkcje w Radach Nadzorczych oraz Zarządach spółek notowanych na NewConnect. Legitymuje się wieloletnim doświadczeniem w obszarze regulacji rynku kapitałowego w Polsce, wprowadzaniem instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym i NewConnect. Posiada również ugruntowane doświadczenie w zarządzaniu spółkami kapitałowymi. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, a następnie uzyskał dyplom ukończenia programu rozwoju umiejętności menedżerskich „Management 2006™” organizowanego przez Canadian International Management Institute (obecnie ICAN Institute) we współpracy z Harvard Business School Publishing.

Tomasz Bardziłowski

Dyrektor Zarządzający i Doradca Zarządu IPOPEMA Securities
Wcześniej m.in. Wiceprezes Vestor Dom Maklerski, Dyrektor Zarządzający Credit Suisse Securities oraz Prezes Zarządu CAIB Securities. Ukończył studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej, magisterskie na University of Amsterdam, podyplomowe na IESE Business School oraz doktoranckie na Akademii Leona Koźmińskiego. Z rynkiem kapitałowym związany od 1997 r., wielokrotnie nagradzany jako analityk zajmujący się spółkami giełdowymi. W ostatnich latach doradzał wielu innowacyjnym spółkom i startupom przy pozyskaniu finansowania z rynku kapitałowego, od funduszy venture capital oraz od aniołów biznesu.

dr Filip Jeleń, MBA

Założyciel i prezes zarządu Pure Biologics S.A. i Captor Therapeutics Inc.
Przedsiębiorca z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami R&D w Polsce i USA, a także blisko 10-letnim doświadczeniem w rozwijaniu start-upów. Uzyskał stopień naukowy doktora biochemii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz certyfikat MBA polsko-amerykańskiej szkoły biznesu. Pracował w Instytucie Medycyny Molekularnej w USA w grupie laureata nagrody Nobla, prof. Ferida Murada. Obecnie rozwija dwie firmy opracowujące innowacyjne leki, koordynując pracę 170 wysokiej klasy specjalistów i zarządzając budżetem ponad 250 mln zł.

Jan Pachocki

Jan specjalizuje się w doradztwie prawnym dla firm farmaceutycznych, aptek oraz podmiotów wykonujących działalność leczniczą, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz zagadnień informatyzacji służby zdrowia, w tym również przetwarzania danych medycznych. W zakresie prawa medycznego doradza w kwestiach związanych z systemem ochrony zdrowia, włączając w to finansowanie świadczeń zdrowotnych, tworzenie i restrukturyzację podmiotów leczniczych, telemedycynę oraz inne zagadnienia w zakresie innowacji.
Jeden z inicjatorów oraz koordynator Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, organizacji branżowej zrzeszającej czołowe podmioty związane z telemedycyną oraz e-zdrowiem. Jan jest również członkiem grupy roboczej Komitetu Dostępność Plus dla Zdrowia, której celem jest opracowanie standardów dostępności dla placówek medycznych.
Doradza m.in. MZ, CSIOZ, w obszarze doradztwa regulacyjnego z zakresu ochrony zdrowia. Pracował przy przygotowywaniu dla Naczelnej Rady Lekarskiej wniosku do Trybunału Konstytucyjnego (dot. pakietu onkologicznego) oraz kompleksowego raportu regulacyjnego oceniającego pakiet onkologiczny oraz pakiet kolejkowy, mające na celu poprawę proponowanego rozwiązania. Aktywnie działa razem z Fundacją Neuropozytywni, IZWOZ oraz Europejską Radą Mózgu na rzecz przygotowania Brain Planu.

PREZENTACJE STARTUPÓW

dr inż. Michał Suchocki

Przedsiębiorca, inżynier, entuzjasta technik cyfrowego przetwarzania sygnałów, sztucznej inteligencji i telekomunikacji. Od wielu lat związany z międzynarodowym rynkiem technologicznym. Uczestniczył w kreowaniu produktów dla organizacji takich jak Samsung, Huawei czy ST-Ericsson. Przekształcał biznes klientów, tworząc nowe innowacyjne rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa, Internetu rzeczy i automatyzacji procesów. Od ponad 10 lat zaangażowany w przetwarzanie i analizowanie sygnałów biomedycznych. Twórca Neurality.

Maciej Wysocki

COO w GlucoActive Sp. z o.o.
Certyfikowany Scrum Master i doświadczony manager w projektach o charakterze naukowym i komercyjnym, specjalizujący się w metodologiach zwinnych zarządzania projektami (Agile project management). Elektronik związany z inżynierią biomedyczną, absolwent inżynierii biomedycznej ze specjalizacją elektroniki medycznej na Politechnice Wrocławskiej. Od kilku lat rozwija startupy łączące hardware z medycyną, starając się innowacyjnymi rozwiązaniami objąć jak najszersze grupy potrzebujących. W ramach GlucoActive wraz zespołem pracuje nad rozwiązaniem globalnego problemu bezbolesnego monitorowania przebiegu leczenia cukrzycy. W przyszłym roku firma jako pierwsza świecie planuje wprowadzić na rynek wprowadzić na rynek całkowicie bezinwazyjny glukometr - bez nakłuwania palca, przeznaczony do celów diagnostycznych, profilaktycznych, w procesie leczenia i kontrolowania cukrzycy oraz do zastosowań sportowych. Spółka zamierza wyprodukować dwa typy urządzeń - stacjonarne, przeznaczony dla placówek medycznych, sportowych i aptek, oraz przenośne urządzenie wearable dla użytkowników końcowych.

Marta Szymanowska

Będąc dumną reprezentantką firmy Aether Biomedical Sp. z o.o., dokładającej wszelkich starań by zrewolucjonizować proces rehabilitacji dzięki produkcji nowatorskich urządzeń medycznych, ma bardzo duży wpływ na to, jak wszyscy widzą tę organizację. Bogate doświadczenie w komunikowaniu audiowizualnym zdobyte podczas zagranicznych studiów oraz współpracy ze stacjami telewizyjnymi i innymi organizmami zajmującymi się szeroko rozumianym projektowaniem wizualnym, pozwala jej implementować rozwiązania w branży health-tech.

Bartosz Rajewski

CEO i założyciel vBionic - projektu, którego celem jest wdrożenie zaawansowanej, robotycznej kończyny górnej dla osób po amputacji, z wadami wrodzonymi, ofiar konfliktów zbrojnych, a także dla obszaru badań i robotyki. Obok wspomnianego rozwiązania spółka wprowadza na rynek pasywną, mechaniczną protezę kończyny górnej tworząc cyfrowo dopasowane leje protetyczne. Wypracowany proces zakłada możliwość zdalnego zaopatrzenia klientów, bez konieczności wizyty w wyspecjalizowanych ośrodkach.
vBionic pracuje także nad własnym rozwiązaniem dotyczącym elektrod myoelektrycznych oraz zdalnym pozyskiwaniem informacji na temat koloru skóry.

dr n. med. Piotr Szydlik

CEO Evispine, doświadczony neurochirurg i specjalista w zakresie chirurgii kręgosłupa, ekspert implantologii. Odbył liczne dłuższe szkolenia zawodowe m.in. w USA, Anglii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii. W latach 2006-2007 pracował w Klinice Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Navarry w Pampelunie w Hiszpanii. Od ponad 18 lat zajmuje się leczeniem operacyjnym schorzeń mózgu i kręgosłupa, w tym z zastosowaniem różnych implantów medycznych. Od ponad 9 lat zajmuje się zagadnieniami na pograniczu bioinżynierii, biomechaniki i biomateriałów, w tym projektami dotyczącymi specjalistycznego oprogramowania oraz implantami medycznymi. Zaprojektował kilka nowych implantów kręgosłupowych, z których część jest na etapie wdrażania. Ukończył szkolenie z projektowania CAD SolidWorks. Posiada 2 patenty i 1 wzór użytkowy. Pasjonat informatyki i elektroniki w czasach szkoły średniej, a w późniejszym okresie także nowoczesnych rozwiązań technologicznych w obszarze MedTech z zastosowaniem robotyki, AI, druku 3D.

Michał Biernat

Co-founder i CTO w Higo
Przedstawiciel młodego pokolenia menedżerów, entuzjasta telemedycyny, ekspert w realizacji projektów od pomysłu do wdrożenia rynkowego. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Inżynieria Biomedyczna i Głównej Szkoły Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami. Związany z branżą telemedyczną od 8 lat, w której aktywnie realizuje projekty i skutecznie wdraża je na rynek. Jest współtwórcą produktu Braster - urządzenia i systemu do wsparcia diagnostyki raka piersi. Aktualnie zarządza obszarem technologicznym i medycznym w projekcie Higo, którego również jest współtwórcą, przeznaczonym do telemedycznej diagnostyki pediatrycznej.

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ

Tomasz Leleno

Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji sektora ochrony zdrowia. Obecnie jest szefem biura prasowego oraz rzecznikiem prasowym Naczelnej Izby Aptekarskiej – organizacji skupiającej ponad 30 tys. farmaceutów w Polsce. Jest również członkiem Rady Programowej Liderów Ochrony Zdrowia – projektu prowadzonego przez Fundację im. Lesława Pagi. Wcześniej, pracował po stronie przemysłu farmaceutycznego, m.in. jako PR Manager Grupy Adamed – firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Pełnił też funkcję rzecznika prasowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Absolwent Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył także studia magisterskie na kierunku: „administracja”. Jest również absolwentem studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. Prowadzi szkolenia z obszaru komunikacji, relacji z mediami oraz wystąpień publicznych.

PROWADZENIE KONFERENCJI

WARSZTATY

Ścieżka STARTUP / WARSZTATY

UWAGA: ze względu na formułę warsztatową, ilość miejsc w ścieżce startupowej jest ograniczona. O obecności decyduje kolejność zgłoszeń.

 

09:40 – 10:40 / I BLOK

Ocena ryzyk w startupach medycznych na wczesnym poziomie rozwoju. Pomysł a skalowalna „medycyna”. – część 1.

Jarek Duda  Platforma Startowa Unicorn Hub

 

11:40  12:10 / PRZERWA KAWOWA  NETWORKING

 

12:00  14:00 / II BLOK

Ocena ryzyk w startupach medycznych na wczesnym poziomie rozwoju. Pomysł a skalowalna „medycyna”. – część 2.

Jarek Duda  Platforma Startowa Unicorn Hub

 

14:00 – 15:00 / PRZERWA LUNCHOWA

 

15:00 – 17:00 / III BLOK

Komercjalizacja projektów technologicznych z obszaru life science. Budowanie wartości spółek oraz czynniki sukcesu startupu z perspektywy inwestorów. 

Robert Ługowski – COBIN ANGELS

Bartek Boniecki – COBIN ANGELS

Marcin Hanczaruk – COBIN ANGELS

 

--- 

 

Warsztat 1. Ocena ryzyk w startupach medycznych na wczesnym poziomie rozwoju. Pomysł a skalowalna „medycyna”. – kierowany jest do: startupów z szeroko rozumianej branży medycyna i zdrowie, w szczególności w początkowej fazie rozwoju. 

Warsztat podzielony na trzy główne części:

  1. Wprowadzenie teoretyczno-merytoryczne,
  2. Warsztat dla startupów,
  3. Omówienie wyników wraz z wytycznymi.

W trakcie warsztatu: uczestnicy w sposób komplementarny otrzymają zakres wiedzy potrzebnej do przeprowadzenia prawidłowej części warsztatowej w zakresie:

  1. umiejętności analizy planów,
  2. definiowania ryzyk,
  3. agregacji metodologicznej ryzyk,
  4. strategii budowania rozwiązań.

Dodatkowo na bazie przykładów z życia startupów medycznych o różnych profilach (medycyna kosmetyczna, druk 3D w medycynie, osprzęt medyczny, opieka senioralna, ortopedia, czy rehabilitacja)  zostaną ukazane realia i problematyka oraz ich blokady i rozwiązania.

Główne korzyści dla uczestników: pozyskanie syntetycznej wiedzy i umiejętności analizy możliwości, a przede wszystkim zagrożeń występujących w trakcie planowania i rozwoju startupu, co zaowocuje pełniejszym przygotowaniem startupu do kolejnych faz rozwoju i finansowania (platformy startowe, w tym Unicorn Hub, finansowanie typu „bridge”, klienci, inwestorzy). 

Uwagi: warsztat nie jest kierowany do osób, chcących posłuchać inspirujących i porywających mów, czy częstego użycia słówek startupowych, skupimy się na faktach i narzędziach.

 

---

 

Warsztat 2. Komercjalizacja projektów technologicznych z obszaru life science. Budowanie wartości spółek oraz czynniki sukcesu startupu z perspektywy inwestorów.

Warsztat kierowany jest do: Startupów z szeroko rozumianej branży life science, w szczególności w początkowej fazie rozwoju.

Warsztat podzielony na trzy główne części:

  • Produkt
  • Rynek
  • Strategia

Główne korzyści dla uczestników: pozyskanie syntetycznej wiedzy i umiejętności w zakresie planowania dalszego rozwoju startupów, w szczególności w zakresie budowania wartości, a także pozyskiwania inwestora.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Jarek Duda

Profesjonalny business developer, konsultant zarządów i dyrektorów. Jest bardzo doświadczonym menedżerem wykonawczym i biznesowym z ogromnym kapitałem wiedzy i praktycznym doświadczeniem w budowaniu, szkoleniu i zarządzaniu złożonymi organizacjami, w oparciu o nowoczesne metodologie: Business Model Canvas, Lean Management, Customer Development, Design Thinking, czy Agaile. Zarządzał rozwojem rynków w 16 krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz działaniami marketingowymi w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce dla amerykańskiej korporacji. Ponadto posiada wizjonerskie podejście do zarządzania na wysokim poziomie, z obszerną listą osiągniętych celów, planów strategicznych, reorganizacji, zwiększenia sprzedaży i czynników zysku oraz rozwoju nowych firm, startupów, spin-offów i spin-outów. Charakteryzuje go pełne zrozumienie zagadnień biznesowych, a także efektywne finansowo i wizjonerskie podejście do budowania przyszłości wspieranych firm w szczególności z czynnikiem innowacyjności i sklaowalności. Jest partnerem zarządzającym w ekosystemie dla startupów Meteni World, prowadzi i wspiera firmy w Polsce, Europie i w Azji, a także jest managerem inkubacji i expertem oceniającym w Platformie Startowej Unicorn Hub.

WARSZTAT: Ocena ryzyk w startupach medycznych na wczesnym poziomie rozwoju. Pomysł a skalowalna „medycyna”.

Bartosz Boniecki

Członek Zarządu sieci aniołów biznesu CobinAngels, ekspert Komisji Europejskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie oceny projektów R&D. Współtwórca programu akceleracji startupów obejmującego branżę biomed, a także fintech i chemtech.
Współpracował z kilkunastoma dużymi przedsiębiorstwami, prowadząc dla nich programy optymalizacji kosztów, wprowadzania na rynek nowej generacji produktów, opracowywania i wdrażania strategii rozwoju oraz optymalizacji systemu wynagrodzeń dla zarządów spółek. Sprawował aktywny nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa, skutecznie wspierając wzrost ich wartości.
Przygotowywał do komercjalizacji projekty R&D dotyczące nowych leków, urządzeń medycznych oraz innowacyjnych technologii chemicznych w recyklingu. Opracował kilkadziesiąt strategii, wycen i analiz dla innowacyjnych technologii i firm. Pozyskiwał finansowanie dla startupów. Coach oraz twórca kursu e-learningowego w ramach międzynarodowego konkursu Intel Business Challenge Europe. Współtwórca i menedżer polskiej edycji programu CEE Released, prowadzonego w partnerstwie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i Harvard Business Review Polska.
Autor analiz i komentarzy dot. rynku finansowego m. in. w TV Polsat, Polsat News, Interia, Onet, Bankier oraz licznych artykułów dla Magazynu Trend.

WARSZTAT: Komercjalizacja projektów technologicznych z obszaru life science. Budowanie wartości spółek oraz czynniki sukcesu startupu z perspektywy inwestorów.

Robert Ługowski

Absolwent programu MBA Carlson School of Management i Szkoły Głównej Handlowej oraz indywidualnych studiów międzyuczelnianych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Założyciel i Partner Zarządzający klubu aniołów businessu CobinAngels, przedsiębiorca, inwestor. Ekspert w dziedzinie dyfuzji innowacji, modeli businessowych oraz organizacji i rozwoju nowych przedsięwzięć. Mentor oraz członek gremiów wspierających i oceniających startupy, inwestor i coach w szeregu innowacyjnych startupów technologicznych (m.in. MIT Enterprise Forum, Microsoft Imagine Cup, ekspert PWC). Członek rad nadzorczych i organów kontroli szeregu spółek, w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych i London Stock Exchange np. Work Service S.A. oraz startupów np. Photon Entertainment, Salesbook, Vindicat. Posiada rozległe doświadczenia zdobyte podczas pracy na stanowiskach kierowniczych w strukturach lokalnych i regionalnych międzynarodowych firm technologicznych takich jak Xerox, Hewlett-Packard, Atos. Nadzorował oraz odpowiadał za realizację szeregu innowacyjnych w skali kraju projektów, m.in. projekt STORK EU we współpracy z Atos Research and Innovation oraz ASE Scientific Community. Tworzył i nadzorował realizację strategii w obszarze wprowadzania nowych produktów i technologii oraz marketingu i sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach Centralnej i Wschodniej Europy, Izraela, Egiptu i Turcji. Pełnił także szereg funkcji w organizacjach branżowych i społecznych m.in. prezesa Business Students Club, Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Warsaw Executive MBA Alumni Association oraz Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowa w Polsce. Inicjator powołania Konfederacji Business Angels Poland, członek Business Angels Europe oraz członek zarządu EBAN.

WARSZTAT: Komercjalizacja projektów technologicznych z obszaru life science. Budowanie wartości spółek oraz czynniki sukcesu startupu z perspektywy inwestorów.

Patroni i Partnerzy

Partner strategiczny

GPW

Partnerzy merytoryczni

AHK Polska
Cobin Angels
Unicornhub

Sponsor

UL

Brązowy sponsor

Adamed

Patroni medialni

About Digital Health
Biotechnologia
Dla Szpitali
Dla Zdrowia
IFMSA
Mam Startup
MEDtube
Medexpress
Medycyna Praktyczna
OPM
OSOZ
Poradnik Zdrowie
Puls Medycyny
Rynek Zdrowia
Rynek Zdrowia
Świat Medycyny i Farmacji
Terapia

Partnerzy

alfa.ac
GPNT
Klaster Life Science
GCPpl

Współpraca organizacyjna

Swiss Haven

Organizatorzy

CTM
innoMED

Konferencja MEDmeetsTECH #9

7 listopada 2019 r.

Centrum Giełdowe S.A.
ul. Książęca 4
00-498 Warszawa, Polska