MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter
KUP BILET

O konferencji

Konferencja MEDmeetsTECH w nowej odsłonie!

7 grudnia br. w Warszawie już po raz szesnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH która po raz pierwszy podzielona jest na nowe tematyczne sesje. Liczymy na to iż nowy, bardziej przejrzysty układ sesji i pogrupowanie wykładów na bloki tematyczne przyczyni się do łatwiejszego przyswojenia wiedzy i lepszego odbioru przez uczestników konferencji.

Jesienno-zimowe spotkanie rozpocznie zatem sesja KEYNOTE dot. ogólnych trendów związanych z przyszłością branży MEDTECH.

W kolejnych, tematycznych sesjach uczestnicy będą dyskutować o następujących zagadnieniach:

  • Digital Therapeutics
  • Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja)
  • Medical Devices (urządzenia medyczne)

Ponadto, jednym z głównych punktów programu będzie DEBATA, a spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.  Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do końca października 2023 r.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz kolejny odbędzie się w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Jej jesienno-zimowa odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Warto nadmienić, iż partnerami merytorycznymi konferencji jest Medonet oraz NIL IN - Sieć Lekarzy Innowatorów.

Chcesz wziąć udział w konferencji?  Kup bilet już dziś! 

 

KOMITET NAUKOWY

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Katarzyna Sadowska-Cioch

Zastępca Dyrektora Centralnego Ośrodka Badań Innowacji i Kształcenia (COBIK) Naczelnej Izby Lekarskiej

Waldemar Wiśniewski

Pasjonat innowacyjnych rozwiązań technologicznych szczególnie w obszarze szeroko rozumianego zdrowia. Wspiera przedsiębiorstwa, startupy, naukowców w zakresie oceny potencjału innowacyjnego, audytu trwającego projektu, planowania prac projektowych, tworzenia harmonogramów, zarządzaniem projektem od idei po wdrożenie, czy zarządzania operacyjnego przedsięwzięciem biznesowym. Interesuje się aspektami ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz zagadnieniami komercjalizacji i transferu wiedzy i technologii. Edukuje w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii medycznych. Służy wiedzą ekspercką w NCBR, PARP czy DARR. Od 6 lat juror w regionalnych edycjach konkursu E(x)plory.

Jasiek Kowalski

Współautor i organizator projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny i technologii.

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 16 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Organizator konferencji, w szczególności dla kardiologów ,w formie stacjonarnej oraz online.

Więcej o projektach które prowadzi na: http://medtech.cowalski.pl

Od najmłodszych lat miłośnik aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu, przez narciarstwo po swimrun oraz triathlon.

Program konferencji

MEDmeetsTECH #16

7 grudnia 2023 r., Warszawa

 

Prowadzenie konferencji oraz debaty: Diana Żochowska

 

08:00  09:00  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

09:00 – 10:00

KEYNOTE: TRENDY

Michał Czornak – Trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów.

Grzegorz Kozak – Strategie Ecosystemów Zdrowotnych.

– dr n. med. Łukasz Kołtowski – AI w kardiologii.

 

10:00 – 11:00

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Ewa Kindler – Trendy w rozwiązaniach DTx w Europie.

– Łukasz Bandała – Od kodu do terapii - jak wprowadzić DTx na rynek?

Emanuela Kufel – Jak tworzyć aplikacje dla healhcare i pacjentów żeby chcieli z nich korzystać?

– Dawid MajTransformacja rehabilitacji po udarach za pomocą sztucznej inteligencji: Wgląd w przyszłość opieki medycznej.

 

11:00 – 11:30 – PRZERWA KAWOWA

 

11:30 – 12:30

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

– Marcin Brysiak – Sztuczna inteligencja przyspiesza rozwój inteligentniejszej opieki zdrowotnej.

– Łukasz Sosnowski – XAI - Interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna.

– Konrad Komnata – MENTALIO - przykład wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym.

Jakub Betka – Sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo.

 

12:30 – 13:30

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

– Joanna Szyman – Model kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej.

– Kornel Lukaszczyk – Diagnozowania z wykorzystaniem AI.

– Edyta Kocyk – Teleopieka medyczna jako kluczowe narzędzie cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej.

– TBD

 

13:30 – 14:30  LUNCH

 

14:30 – 15:30

DEBATA: TBD

 

15:30 – 16:00 – PRZERWA KAWOWA 

 

16:00 – 17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

zgłoś swój startup (zgłoszenia przyjmowane są do końca października)

PRELEGENCI

Michał Czornak

Product Owner Medonet, Ringier Axel Springer

Michał Czornak odpowiedzialny jest za rozwój produktowy i technologiczny serwisu Medonet. Odpowiada za implementację nowych funkcjonalności, wspierając przy tym strategię redakcyjną, sprzedażową oraz SEO.

Swoje doświadczenia Michał zdobywał w firmie Wirtualna Polska SA, gdzie pracował przy produktach abcZdrowie.pl oraz parenting.pl. Obecnie dba również o rozwój serwisu Medonet Market, wspierając strategię budowania e-commerce w grupie mediowej.

KEYNOTE - TRENDY

Trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów.

Grzegorz Kozak

Manager Deloitte Digital Life Sciences & Health Care

Posiada ponad 9 letnie doświadczenie zdobyte ​w największych korporacjach na rynku ochrony zdrowia ​i ubezpieczeń. Z powodzeniem przeprowadził w nich złożone transformacje cyfrowe. Jest praktykiem metodyki Agile/Hybrydowego podejścia oraz skalowalności Scrum. Zwinne oraz hybrydowe zarządzanie projektami wykorzystuje w pracy z zespołami technicznymi i biznesowymi w celu maksymalizacji korzyści biznesowych.​
W przeprowadzonych transformacjach w obszarze Healthcare wykorzystuje technologię opartą o platformę Salesforce min. CMS, Service Cloud, Marketing Cloud, Experience Cloud.​
W obszarze ubezpieczeń przeprowadził transformację cyfrowe z dużą skalą użytkowników (40+tysięcy), a przetwarzane i prezentowane dane dotyczyły dużych baz klientów (10+ mln).
Odbiorcami rozwiązań, które tworzy są zarówno użytkownicy wewnętrzni, zewnętrzni oraz użytkownicy końcowi. A zaspokojenie ich potrzeb stawiane jest jako najważniejszy cel realizowanych projektów.

KEYNOTE - TRENDY

Strategie Ecosystemów Zdrowotnych.

dr n. med. Łukasz Kołtowski, FESC

Kardiolog i adiunkt I Katedry i Kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, WSPiZ im. Leona Koźmińskiego oraz Foundation Programme w szpitalu John Radcliffe w Oksfordzie (UK). Jest wykładowcą akademickim w obszarze chorób sercowo-naczyniowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów MBA WUM-SGH kurs „Nowe technologie w ochronie zdrowia”.

Członek komisji Digital Health Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2022-2024). Wcześniej pełnił funkcję członka zarządu Asocjacji Kardiologów Inwazyjnych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI/ESC) (2018-2020) oraz członka sekcji eCardiology Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Pomysłodawca i autor Deklaracji Bałtyckiej – bariery dla rozwoju telemedycyny w Polsce, sygnowanej przez Ministra Zdrowia. Powołany przez Komisję Europejską do zespołu eksperckiego opracowującego dokument mHealth Guidelines, ekspert Ministra Zdrowia w tworzeniu Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-2022. Uhonorowany tytułem Fellow of European Society of Cardiology (FESC) oraz prestiżową nagrodą Innovator under 35 przyznawaną przez MIT Technology Review.

Twórca licznych rozwiązań z zakresu zdrowia mobilnego oraz systemów wsparcia decyzji medycznych. Twórca innowacyjnych rozwiązań z zakresu digital health, m.in. AioCare, Smartmedics i afterAMI. Jest autorem licznych prac naukowych opublikowanych w czasopismach o łącznym impact factor 330 i h-index 16. W pracy klinicznej specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach obrazowania i leczenia choroby wieńcowej, w tym zawału serca z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń wszczepialnych.

KEYNOTE - TRENDY

AI w kardiologii.

Ewa Kindler

Senior Consultant Deloitte Digital Life Sciences & Health Care

Starszy Konsultant w zespole Strategii Cyfrowej z wieloletnim doświadczeniem w projektach na rynku farmaceutycznym i ochrony zdrowia. Realizuje zróżnicowane projekty: od analiz prawno-ekonomicznych poprzez doradztwo strategiczne i operacyjne. W swojej pracy wspiera klientów w obszarze opracowywania i wdrażania strategii biznesowych oraz transformacji cyfrowej, w tym w przygotowaniu firm do wykorzystywania danych w celu osiągnięcia długofalowych korzyści.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Trendy w rozwiązaniach DTx w Europie.

Łukasz Bandała

Współzałożyciel, co-CEO i CTO Revolve Healthcare - certyfikowanego medycznego software house'u z Katowic. Posiadający wieloletnie doświadczenie jako lider techniczny, architekt i programista. Absolwent inżynierii biomedycznej, automatyki i robotyki na Krakowskim AGH. Przez ostatnie lata skupia się na łączeniu wymogów regulacyjnych z nowoczesnymi metodami zarządzania oraz technikami programistycznymi. W wolnym czasie rozwija się w obszarze bioinformatyki i sztucznych sieci neuronowych.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Od kodu do terapii - jak wprowadzić DTx na rynek?

Emanuela Kufel

Entrepreneur and an advocate for universal mental health care. After years of working for the NHS and NIHR, she co-founded Prosoma, supporting the mental and behavioural health of cancer patients. Her interests lie in fem tech, med tech, and digital therapeutics.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Jak tworzyć aplikacje dla healhcare i pacjentów żeby chcieli z nich korzystać?

Dawid Maj

Dawid Maj, główny odpowiedzialny za produkt w ABAStroke, ma solidne doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów cyfrowych, skupiając się na terapii funkcji poznawczych. Jego kariera obejmuje różne role, od rozwoju produktu, przez rozwój biznesu, aż po sukces klienta, zarówno w startupach, jak i ugruntowanych firmach. W DrOmnibus, Dawid współtworzył produkt dedykowany dla dzieci z autyzmem. Obecnie, jako współzałożyciel i CPO w ABAStroke, Dawid skutecznie prowadzi zespoły od początkowego konceptu do w pełni funkcjonalnego produktu, kształtując zmiany w opiece zdrowotnej w zakresie rehabilitacji funkcji poznawczych u osób po udarze.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Transformacja rehabilitacji po udarach za pomocą sztucznej inteligencji: Wgląd w przyszłość opieki medycznej.

Marcin Brysiak

Jako doświadczony Head of Product dla aplikacji mobilnych, wnoszę bogactwo kompetencji, które wykraczają daleko poza technologię, przygotowując grunt pod transformacyjne doświadczenia cyfrowe w różnych branżach.

Pionierska doskonałość DevOps: 👥🔧 Moje doświadczenie w DevOps kultywuje kulturę współpracy i ciągłego doskonalenia, optymalizując dostarczanie aplikacji w celu uzyskania niezrównanej wydajności.

Projektowanie zorientowane na użytkownika: 🎯🎨 Tworzę płynne i atrakcyjne wizualnie aplikacje mobilne z podejściem zorientowanym na użytkownika, które maksymalizuje zaangażowanie i wspiera lojalność klientów.

Nienaganna jakość dzięki rygorystycznym testom: ✅🔍 Moje rygorystyczne praktyki testowania zapewniają bezbłędne działanie aplikacji i płynną funkcjonalność, chroniąc reputację Twojej marki.

Zwinne podejście zapewniające niezrównaną zdolność adaptacji: 🏃‍♂️💨 Umożliwiam zespołom wielofunkcyjnym rozwój w dynamicznych środowiskach, przyjmowanie zmian i pewne wykorzystywanie nowych możliwości.

Podsycanie innowacji w erze cyfrowej: 🔍💡 Nieustannie poszukując nowych technologii, wykorzystuję ich potencjał do zrewolucjonizowania cyfrowych doświadczeń i przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Strategiczne przywództwo: Prowadzenie wizjonerskich inicjatyw: 🧭🔭 Mój wnikliwy wgląd w rynek i dalekowzroczność pozwalają mi tworzyć mapy drogowe produktów, które napędzają zrównoważony wzrost i redefiniują standardy branżowe.

Wzmacnianie synergii zespołu: 🤝🌟 Wspieram integracyjne i oparte na współpracy środowisko pracy, które napędza zespoły do uwolnienia ich pełnego potencjału i osiągnięcia nadzwyczajnych wyników.

Wkraczamy w przyszłość, w której cyfrowe doświadczenia przekraczają granice, przyciągają odbiorców i definiują branże.

I am excited to meet with you.

You can click here to schedule a meeting with me.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Sztuczna inteligencja przyspiesza rozwój inteligentniejszej opieki zdrowotnej.

Łukasz Sosnowski

Zawodowo zajmuje się wdrażaniem innowacji i transformacji cyfrowej, ostatnio z uwzględnieniem rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w obszarze medycyny. Realizując przekrojowe projekty wdrożeniowe i transformacyjne kieruje się biznesowym podejściem i zrozumieniem potrzeb klienta - pacjenta. Zdobył przekrojowe doświadczenie jako wieloletni konsultant procesowy i strategiczny oraz prezes spółek i lider zespołów.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

XAI - Interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna.

Konrad Komnata

CEO i współzałożyciel Nivalit

Prezes i współzałożyciel Nivalit - spółki, której misją jest wspieranie pacjentów i lekarzy w leczeniu i diagnozowaniu chorób cywilizacyjnych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Innowator, współautor kilkunastu patentów technologicznych. Jako architekt oprogramowania z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT, projektował i współtworzył zaawansowane systemy oparte o Blockchain i Hybrid Intelligence. Absolwent Informatyki na AGH, gdzie kontynuuje pracę naukową w obszarze grafowej sztucznej inteligencji, autor i współautor publikacji naukowych.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

MENTALIO - przykład wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym.

Jakub Betka

Prawnik, audytor i trener. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych (RODO), tajemnicy przedsiębiorstwa i cyberbezpieczeństwa.

Właściciel firmy Conexus Law & Consulting zajmującej się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców w branży nowych technologii.

Członek zarządu w ProfiWay IT & Law spółce zajmującej się zabezpieczeniem informacji w firmach i podmiotach publicznych, szczególnie w podmiotach medycznych.

Od 2019 roku sprawuje funkcję prezesa zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ochrony Danych Osobowych w Sektorze Medycznym.

Od 2023 roku Zastępca Przewodniczącego Sekcji Bezpieczeństwa przy PRZEDSIĘBIORCY.PL Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ekspert w wielu organizacjach m. in. Startup Młodych, inQUBE Uniwersytecki inkubator Przedsiębiorczości czy Biznes przy kawie.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo.

Joanna Szyman

Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej w obszarach zarządzania strategicznego i operacyjnego.
Obecnie pełni funkcje prezeski zarządu Grupy NEO Hospital, prezeski zarządu Centrum CBT, wiceprezeski zarządu w Grupie Upper Finance oraz członki Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym, a od 2009 r. z sektorem medycznym. W latach 2009-2016 pełniła funkcję Prezesa Grupy Scanmed S.A. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed.
Zarządzała licznymi procesami M&A w sektorze opieki zdrowotnej (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN). Doradzała jako ekspertka branżowa największym funduszom private equity.

W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jeden z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. W 2021r. szpital został uhonorowany w Barcelonie, prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Model kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej.

Kornel Lukaszczyk

Kierownik jednostki notyfikowanej TUV NORD Polska certyfikującej wyroby medyczne. Doświadczony auditor i konstruktor jednego z pierwszych w Polsce systemów telemedycznych.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Diagnozowania z wykorzystaniem AI.

Edyta Kocyk

Prezes i założycielka SiDLY Sp. z o.o, która jest obecnie jedną z najszybciej skalujących się firm w segmencie deep tech. Firma, którą założyła, powstała z prywatnej potrzeby opieki nad swoją babcią.

Tylko w 2022 roku liczba osób objętych usługą zwiększyła się o ponad 25 tysięcy, przekraczając tym samym 50 tysięcy odbiorców autorskiej technologii SiDLY. SiDLY tworzy nowoczesną technologię wearable z systemem analizy danych. Posiada także własne medyczne Centrum Teleopieki, w którym pracę personelu medycznego wspierają systemy oparte na sztucznej inteligencji.

Edyta Kocyk jest absolwentką Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz European Academy of Diplomacy. Jest autorką kilkunastu artykułów z zakresu informatycznego wspomagania zarządzania, praktyk w obszarze kierowania zespołem i zarządzania organizacjami. W 2018 roku uzyskała prestiżowy tytuł European Leadership Awards – CEO of the Year. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze kreowania nowoczesnych technologii w obszarze usług społecznych i zdrowotnych uzyskała ponad 30 nagród na arenie międzynarodowej.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Teleopieka medyczna jako kluczowe narzędzie cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej.

PROWADZĄCA KONFERENCJĘ

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

Zgłoszenia przyjmujemy do końca października 2023 r.

- Zapoznaj się z wytycznymi dla zgłaszanych startupów -

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Partnerzy i patroni medialni

Złoty sponsor

TUV Nord

Partner merytoryczny

MEDONET
NIL IN

Patroni medialni

Biotechnologia
Co w Zdrowiu
Czas na farmację
Dla Szpitali
Life Science
Mam Startup
Medical Press
Medinwestycje
OPM
Puls Medycyny
SMiF
Terapia
Time4progress
WP abczdrowie

Organizator

CTM

 

Centralny Dom Technologii

Krucza 50

00-025 Warszawa