MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter
KUP BILET

O konferencji

Konferencja MEDmeetsTECH w nowej odsłonie!

7 grudnia br. w Warszawie już po raz szesnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH która po raz pierwszy podzielona jest na nowe tematyczne sesje. Liczymy na to iż nowy, bardziej przejrzysty układ sesji i pogrupowanie wykładów na bloki tematyczne przyczyni się do łatwiejszego przyswojenia wiedzy i lepszego odbioru przez uczestników konferencji.

Jesienno-zimowe spotkanie rozpocznie zatem sesja KEYNOTE dot. ogólnych trendów związanych z przyszłością branży MEDTECH.

W kolejnych, tematycznych sesjach uczestnicy będą dyskutować o następujących zagadnieniach:

  • Digital Therapeutics
  • Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja)
  • Medical Devices (urządzenia medyczne)

Ponadto, jednym z głównych punktów programu będzie DEBATA, a spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.  Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do końca października 2023 r.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz kolejny odbędzie się w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Jej jesienno-zimowa odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Warto nadmienić, iż partnerami merytorycznymi konferencji jest Medonet oraz NIL IN - Sieć Lekarzy Innowatorów.

Chcesz wziąć udział w konferencji?  Kup bilet już dziś! 

 

KOMITET NAUKOWY

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jakub Chwiećko

Partner Zarządzający w Naczelnej Izbie Lekarskiej, Sieci Lekarzy Innowatorów

Lekarz pediatra i ekspertem z bogatym doświadczeniem w zakresie innowacji w ochronie zdrowia. Jego głównym obszarem zainteresowań jest kreowanie ekosystemu innowacyjności w ochronie zdrowia, wspieranie startupów medycznych,, partnerstwo publiczno-prywatne, rozwój innowacji oraz wdrożenie pilotażowe. Pracował nad wdrażaniem nowych technologii, (m.in. RnD opartych o AI oraz dane medyczne), kreowaniem propozycji wartości, zarządzaniem zespołem medycznym.
Wcześniej m.in. liderem do spraw kreowania Biznesu EIT Health, Head of Science uPacjenta.pl, Head of Medical Business Creation Infermedica, Medical Value Lead Roche Diabetes Care, Dyrektor Medyczny w Fundacji KIDS.
Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Studia AI - Prawo, Biznes Technologia w Akademii Leona Koźmińskiego, Value Based Health Care Postgraduate Course w Universite Paris Cite, w trakcie EMBA - SGH i WUM.
„Jestem aktywnym lekarzem, a także doświadczonym dyrektorem/menadżerem z pasją do budowy rozwiązań, usług i produktów medycznych. Specjalizuję się w MedTech, AI, SaMD (Oprogramowanie jako urządzenie medyczne), Value Based Health Care. Łączę doświadczenie w medycynie klinicznej, pracy w globalnych organizacjach, świecie startupów i katalizatorze Innowacji.”
Specjalizacje: healthtech, innowacyjność, medtech, AI, partnerstwo publiczno-prywatne, VBHC, agile, scrum.

Waldemar Wiśniewski

Pasjonat innowacyjnych rozwiązań technologicznych szczególnie w obszarze szeroko rozumianego zdrowia. Wspiera przedsiębiorstwa, startupy, naukowców w zakresie oceny potencjału innowacyjnego, audytu trwającego projektu, planowania prac projektowych, tworzenia harmonogramów, zarządzaniem projektem od idei po wdrożenie, czy zarządzania operacyjnego przedsięwzięciem biznesowym. Interesuje się aspektami ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz zagadnieniami komercjalizacji i transferu wiedzy i technologii. Edukuje w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii medycznych. Służy wiedzą ekspercką w NCBR, PARP czy DARR. Od 6 lat juror w regionalnych edycjach konkursu E(x)plory.

Jasiek Kowalski

Współautor i organizator projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny i technologii.

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 16 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Organizator konferencji, w szczególności dla kardiologów ,w formie stacjonarnej oraz online.

Więcej o projektach które prowadzi na: http://medtech.cowalski.pl

Od najmłodszych lat miłośnik aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu, przez narciarstwo po swimrun oraz triathlon.

Program konferencji

MEDmeetsTECH #16

7 grudnia 2023 r., Warszawa

 

Prowadzenie konferencji: Diana Żochowska, MEDONET

 

08:00  08:30  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

08:30 – 10:00

KEYNOTE: TRENDY

Michał Czornak – Trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów.

Grzegorz Kozak – Strategie Ecosystemów Zdrowotnych.

– dr n. med. Łukasz Kołtowski – AI w kardiologii.

Marceli Ragan – Trendy w medycynie cyfrowej i translacyjnej z perspektywy Agencji Badań Medycznych.

 

10:00 – 11:00

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Ewa Kindler – Trendy w rozwiązaniach DTx w Europie.

– Łukasz Bandała – Od kodu do terapii - jak wprowadzić DTx na rynek?

– Dawid MajTransformacja rehabilitacji po udarach za pomocą sztucznej inteligencji: Wgląd w przyszłość opieki medycznej.

 

11:00 – 11:30 – PRZERWA KAWOWA

 

11:30 – 12:30

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

– Łukasz Sosnowski – XAI - Interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna.

– Jędrzej Kardach – Rewolucjonizowanie opieki nad osobami z demencją za pomocą sztucznej inteligencji i technologii obiektów dźwiękowych.

– Konrad Komnata – MENTALIO - przykład wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym.

Jakub Betka – Sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo.

 

12:30 – 13:30

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

– Ireneusz Plaza – Wyrób medyczny  od pomysłu do certyfikacji.

– Joanna Szyman – Model kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej.

– Kornel Lukaszczyk – Diagnozowania z wykorzystaniem AI.

– Edyta Kocyk – Teleopieka medyczna jako kluczowe narzędzie cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej.

 

13:30 – 14:30  LUNCH

 

14:30 – 15:15

DEBATA: INNOWACJE W ZDROWIU – WSPÓŁPRACA I WYZWANIA.

Prowadzenie: Jakub Chwiećko – Partner Zarządzający w Naczelnej Izbie Lekarskiej, Sieci Lekarzy Innowatorów

Katarzyna Banyś – Branżowy Punkt Kontaktowy Technologie Medyczne i Zdrowie

– dr n. med. Bartosz Grobelski – Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UM w Łodzi

Michał Kępowicz – Członek Zarządu Izby POLMED, Przewodniczący Sekcji ds. Digital

– dr n. med. Tomasz Maciejewski – Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

Kamila Malinowska – Dyrektor Biura Prezesa AOTMiT

 

15:15 – 16:00

WPROWADZENIE DO SESJI

– Mirosław Pawełko – IQVIA Accelerator Program i inne formy wsparcia – przypadki Intelliseq oraz Bilet do danych.

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Dietlabs MedTech – Marta Kuśnierczak 

DiabScale – Aurelia Hübner

UP-DFA (Kodent) – Błażej Szczerbaniewicz

ANGLEZ 07 Robot Orthodontics – Slava Bitno

SilverCare – Michał Kraska

PRELEGENCI

Michał Czornak

Product Owner Medonet, Ringier Axel Springer

Michał Czornak odpowiedzialny jest za rozwój produktowy i technologiczny serwisu Medonet. Odpowiada za implementację nowych funkcjonalności, wspierając przy tym strategię redakcyjną, sprzedażową oraz SEO.

Swoje doświadczenia Michał zdobywał w firmie Wirtualna Polska SA, gdzie pracował przy produktach abcZdrowie.pl oraz parenting.pl. Obecnie dba również o rozwój serwisu Medonet Market, wspierając strategię budowania e-commerce w grupie mediowej.

KEYNOTE - TRENDY

Trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów.

Grzegorz Kozak

Manager Deloitte Digital Life Sciences & Health Care

Posiada ponad 9 letnie doświadczenie zdobyte ​w największych korporacjach na rynku ochrony zdrowia ​i ubezpieczeń. Z powodzeniem przeprowadził w nich złożone transformacje cyfrowe. Jest praktykiem metodyki Agile/Hybrydowego podejścia oraz skalowalności Scrum. Zwinne oraz hybrydowe zarządzanie projektami wykorzystuje w pracy z zespołami technicznymi i biznesowymi w celu maksymalizacji korzyści biznesowych.​
W przeprowadzonych transformacjach w obszarze Healthcare wykorzystuje technologię opartą o platformę Salesforce min. CMS, Service Cloud, Marketing Cloud, Experience Cloud.​
W obszarze ubezpieczeń przeprowadził transformację cyfrowe z dużą skalą użytkowników (40+tysięcy), a przetwarzane i prezentowane dane dotyczyły dużych baz klientów (10+ mln).
Odbiorcami rozwiązań, które tworzy są zarówno użytkownicy wewnętrzni, zewnętrzni oraz użytkownicy końcowi. A zaspokojenie ich potrzeb stawiane jest jako najważniejszy cel realizowanych projektów.

KEYNOTE - TRENDY

Strategie Ecosystemów Zdrowotnych.

dr n. med. Łukasz Kołtowski, FESC

Kardiolog i adiunkt I Katedry i Kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, WSPiZ im. Leona Koźmińskiego oraz Foundation Programme w szpitalu John Radcliffe w Oksfordzie (UK). Jest wykładowcą akademickim w obszarze chorób sercowo-naczyniowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów MBA WUM-SGH kurs „Nowe technologie w ochronie zdrowia”.

Członek komisji Digital Health Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2022-2024). Wcześniej pełnił funkcję członka zarządu Asocjacji Kardiologów Inwazyjnych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (EAPCI/ESC) (2018-2020) oraz członka sekcji eCardiology Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Pomysłodawca i autor Deklaracji Bałtyckiej – bariery dla rozwoju telemedycyny w Polsce, sygnowanej przez Ministra Zdrowia. Powołany przez Komisję Europejską do zespołu eksperckiego opracowującego dokument mHealth Guidelines, ekspert Ministra Zdrowia w tworzeniu Strategii Rozwoju e-Zdrowia w Polsce na lata 2018-2022. Uhonorowany tytułem Fellow of European Society of Cardiology (FESC) oraz prestiżową nagrodą Innovator under 35 przyznawaną przez MIT Technology Review.

Twórca licznych rozwiązań z zakresu zdrowia mobilnego oraz systemów wsparcia decyzji medycznych. Twórca innowacyjnych rozwiązań z zakresu digital health, m.in. AioCare, Smartmedics i afterAMI. Jest autorem licznych prac naukowych opublikowanych w czasopismach o łącznym impact factor 330 i h-index 16. W pracy klinicznej specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach obrazowania i leczenia choroby wieńcowej, w tym zawału serca z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń wszczepialnych.

KEYNOTE - TRENDY

AI w kardiologii.

Marceli Ragan

Kierownik Działu Nauki Agencji Badań Medycznych

Biotechnolog z doświadczeniem badawczo-rozwojowym na poziomie polskich i zagranicznych firm biotechnologicznych oraz laboratoriów akademickich. Wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu oraz korektach językowo-merytorycznych patentów, publikacji naukowych, wniosków grantowych i dokumentacji technicznych z zakresu biotechnologii, medycyny i farmacji. Podporucznik Wojska Polskiego w służbie czynnej. Obecnie od blisko dwóch lat odpowiedzialny w ABM za kierowanie Działem Nauki stanowiącym główną komórkę merytoryczną dla kluczowych obszarów działalności Agencji – tworzenia Programów Strategicznych, Planów Działalności i założeń naukowych konkursów, oceny merytorycznej wniosków, oraz opieki, kontroli i ewaluacji merytorycznej projektów.

KEYNOTE - TRENDY

Trendy w medycynie cyfrowej i translacyjnej z perspektywy Agencji Badań Medycznych.

Ewa Kindler

Senior Consultant Deloitte Digital Life Sciences & Health Care

Starszy Konsultant w zespole Strategii Cyfrowej z wieloletnim doświadczeniem w projektach na rynku farmaceutycznym i ochrony zdrowia. Realizuje zróżnicowane projekty: od analiz prawno-ekonomicznych poprzez doradztwo strategiczne i operacyjne. W swojej pracy wspiera klientów w obszarze opracowywania i wdrażania strategii biznesowych oraz transformacji cyfrowej, w tym w przygotowaniu firm do wykorzystywania danych w celu osiągnięcia długofalowych korzyści.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Trendy w rozwiązaniach DTx w Europie.

Łukasz Bandała

Współzałożyciel, co-CEO i CTO Revolve Healthcare - certyfikowanego medycznego software house'u z Katowic. Posiadający wieloletnie doświadczenie jako lider techniczny, architekt i programista. Absolwent inżynierii biomedycznej, automatyki i robotyki na Krakowskim AGH. Przez ostatnie lata skupia się na łączeniu wymogów regulacyjnych z nowoczesnymi metodami zarządzania oraz technikami programistycznymi. W wolnym czasie rozwija się w obszarze bioinformatyki i sztucznych sieci neuronowych.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Od kodu do terapii - jak wprowadzić DTx na rynek?

Dawid Maj

Dawid Maj, główny odpowiedzialny za produkt w ABAStroke, ma solidne doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów cyfrowych, skupiając się na terapii funkcji poznawczych. Jego kariera obejmuje różne role, od rozwoju produktu, przez rozwój biznesu, aż po sukces klienta, zarówno w startupach, jak i ugruntowanych firmach. W DrOmnibus, Dawid współtworzył produkt dedykowany dla dzieci z autyzmem. Obecnie, jako współzałożyciel i CPO w ABAStroke, Dawid skutecznie prowadzi zespoły od początkowego konceptu do w pełni funkcjonalnego produktu, kształtując zmiany w opiece zdrowotnej w zakresie rehabilitacji funkcji poznawczych u osób po udarze.

SESJA: DIGITAL THERAPEUTICS

Transformacja rehabilitacji po udarach za pomocą sztucznej inteligencji: Wgląd w przyszłość opieki medycznej.

Łukasz Sosnowski

Zawodowo zajmuje się wdrażaniem innowacji i transformacji cyfrowej, ostatnio z uwzględnieniem rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję w obszarze medycyny. Realizując przekrojowe projekty wdrożeniowe i transformacyjne kieruje się biznesowym podejściem i zrozumieniem potrzeb klienta - pacjenta. Zdobył przekrojowe doświadczenie jako wieloletni konsultant procesowy i strategiczny oraz prezes spółek i lider zespołów.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

XAI - Interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna.

Jędrzej Kardach

Współzałożyciel Drix.io

Jędrzej Kardach to nie tylko wybitny matematyk ze stopniem magistra z London School of Economics, ale również technologiczny wizjoner, który swoją karierę poświęcił rozwojowi Sztucznej Inteligencji w obszarze zdrowia. Jako CTO i współzałożyciel Drix.io, wprowadza innowacje w technologiach marketingowych, ale jego wpływ rozciąga się dalej — do przemysłu medycznego.

W Vivid Mind, Jędrzej odegrał kluczową rolę w rewolucjonizowaniu opieki nad osobami z demencją. Wykorzystując zaawansowane technologie AI oraz innowacyjne 'Sound Objects', pomógł stworzyć rozwiązania, które poprawiają jakość życia pacjentów i efektywność pracy opiekunów. Jego praca nad algorytmami przetwarzania naturalnego języka i uczenia maszynowego pozwoliła na rozwój inteligentnych systemów wspierających diagnozę i monitorowanie postępów choroby, dostarczając narzędzi zarówno dla pacjentów, jak i badaczy.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Rewolucjonizowanie opieki nad osobami z demencją za pomocą sztucznej inteligencji i technologii obiektów dźwiękowych.

Konrad Komnata

CEO i współzałożyciel Nivalit

Prezes i współzałożyciel Nivalit - spółki, której misją jest wspieranie pacjentów i lekarzy w leczeniu i diagnozowaniu chorób cywilizacyjnych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Innowator, współautor kilkunastu patentów technologicznych. Jako architekt oprogramowania z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT, projektował i współtworzył zaawansowane systemy oparte o Blockchain i Hybrid Intelligence. Absolwent Informatyki na AGH, gdzie kontynuuje pracę naukową w obszarze grafowej sztucznej inteligencji, autor i współautor publikacji naukowych.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

MENTALIO - przykład wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym.

Jakub Betka

Prawnik, audytor i trener. Specjalizuje się w tematyce bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych (RODO), tajemnicy przedsiębiorstwa i cyberbezpieczeństwa.

Właściciel firmy Conexus Law & Consulting zajmującej się kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców w branży nowych technologii.

Członek zarządu w ProfiWay IT & Law spółce zajmującej się zabezpieczeniem informacji w firmach i podmiotach publicznych, szczególnie w podmiotach medycznych.

Od 2019 roku sprawuje funkcję prezesa zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ochrony Danych Osobowych w Sektorze Medycznym.

Od 2023 roku Zastępca Przewodniczącego Sekcji Bezpieczeństwa przy PRZEDSIĘBIORCY.PL Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców.

Ekspert w wielu organizacjach m. in. Startup Młodych, inQUBE Uniwersytecki inkubator Przedsiębiorczości czy Biznes przy kawie.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo.

Ireneusz Plaza

Urodzony 7 kwietnia 1972 roku w Świętochłowicach. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku Marketing i Zarządzenie, specjalizacja Finanse Firm. Praktyk biznesu z 30-to letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych, w tym ponad 20 lat sprawowania funkcji prezesa zarządu. Pionier branży telemedycznej w Polsce – pomysłodawca, założyciel oraz 11-letni prezes Telemedycyny Polskiej S.A. – lidera rynku telemedycznego w Polsce, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect. Pomysłodawca i założyciel startupu Telemedical Innovations Sp. z o.o., który stworzył telemedyczny system CARDIOVICE składający się m.in. z mobilnego Rejestratora EKG oraz unikatowej na skalę światową Kamizelki EKG, umożliwiającej wykonywanie przez pacjenta, w warunkach domowych, spoczynkowych, 12-odprowadzeniowych synchronicznych badań EKG.

Ireneusz Plaza, to skuteczny manager z wysoko rozwiniętymi kompetencjami interpersonalnymi, zdolnością tworzenie projektów i spółek od „zera”. Cechuje się kreatywnym myśleniem, szybkim i skutecznym rozwiązywaniem problemów, konsekwencją, uporem w dążeniu do celu oraz pozytywnym nastawieniem w każdej sytuacji.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Wyrób medyczny – od pomysłu do certyfikacji.

Joanna Szyman

Managerka, przedsiębiorczyni oraz ekspertka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej, finansowej oraz ubezpieczeniowej w obszarach zarządzania strategicznego i operacyjnego.
Obecnie pełni funkcje prezeski zarządu Grupy NEO Hospital, prezeski zarządu Centrum CBT, wiceprezeski zarządu w Grupie Upper Finance oraz członki Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła także studia Doradztwo Personalne i Organizacyjne oraz studia podyplomowe z Prawa Handlowego. Posiada również dyplom Menadżera Ochrony Zdrowia. Od 2002 r. związana z sektorem bankowym i ubezpieczeniowym, a od 2009 r. z sektorem medycznym. W latach 2009-2016 pełniła funkcję Prezesa Grupy Scanmed S.A. Na przestrzeni blisko 8 lat przekształciła lokalną firmę w jednego z liderów prywatnej opieki medycznej w Polsce. Przygotowała Scanmed do wprowadzenia w 2011 r. na rynek giełdowy NewConnect (w czasie obecności na giełdzie, w latach 2011-2014, kapitalizacja spółki wzrosła ponad pięciokrotnie). W 2014 r. z sukcesem liderowała procesowi pozyskania inwestora strategicznego Life Healthcare dla Grupy Scanmed.
Zarządzała licznymi procesami M&A w sektorze opieki zdrowotnej (ok. 50 procesów na rynku medycznym o łącznej wartości ponad 1 mld PLN). Doradzała jako ekspertka branżowa największym funduszom private equity.

W 2019 stworzyła Grupę NEO Hospital prowadzącą jeden z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. W 2021r. szpital został uhonorowany w Barcelonie, prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Model kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej.

Kornel Lukaszczyk

Kierownik jednostki notyfikowanej TUV NORD Polska certyfikującej wyroby medyczne. Doświadczony auditor i konstruktor jednego z pierwszych w Polsce systemów telemedycznych.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Diagnozowania z wykorzystaniem AI.

Edyta Kocyk

Prezes i założycielka SiDLY Sp. z o.o, która jest obecnie jedną z najszybciej skalujących się firm w segmencie deep tech. Firma, którą założyła, powstała z prywatnej potrzeby opieki nad swoją babcią.

Tylko w 2022 roku liczba osób objętych usługą zwiększyła się o ponad 25 tysięcy, przekraczając tym samym 50 tysięcy odbiorców autorskiej technologii SiDLY. SiDLY tworzy nowoczesną technologię wearable z systemem analizy danych. Posiada także własne medyczne Centrum Teleopieki, w którym pracę personelu medycznego wspierają systemy oparte na sztucznej inteligencji.

Edyta Kocyk jest absolwentką Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz European Academy of Diplomacy. Jest autorką kilkunastu artykułów z zakresu informatycznego wspomagania zarządzania, praktyk w obszarze kierowania zespołem i zarządzania organizacjami. W 2018 roku uzyskała prestiżowy tytuł European Leadership Awards – CEO of the Year. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze kreowania nowoczesnych technologii w obszarze usług społecznych i zdrowotnych uzyskała ponad 30 nagród na arenie międzynarodowej.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Teleopieka medyczna jako kluczowe narzędzie cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej.

dr Mirosław Pawełko

W sektorze zdrowia od ponad 11 lat, realizując projekty strategiczne i operacyjne, tworząc produkty danowe i analityczne. Obecnie Dyrektor Strategii na Europę Wschodnią w IQVIA, odpowiedzialny za rozwój nowych linii produktowych i współpracę z zewnętrznymi podmiotami w 27 krajach. Wcześniej był m.in. w IQVIA General Managerem na Europę Południo-Wschodnią i Senior Consulting Principal, w Astrze Zenece Project Directorem, w Grupie PCC Managing Director Private Label oraz w Roland Berger Project Managerem.

WPROWADZENIE DO SESJI: PREZENTACJE STARTUPÓW

IQVIA Accelerator Program i inne formy wsparcia – przypadki Intelliseq oraz Bilet do danych.

DEBATA

Katarzyna Banyś

Ekspertka ds. programu Horyzont Europa w zespole Branżowego Punktu Kontaktowego, działającego w Łukasiewicz PORT, wspiera firmy i naukowców w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej i pozyskiwaniu finansowania innowacyjnych projektów badawczych. Swoje doświadczenie zdobywała na Politechnice Wrocławskiej, gdzie kierowała pracami Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. programów badawczych UE, wspierającego polskie instytucje w pozyskiwaniu grantów z programów ramowych. Ponadto, przez wiele lat, realizowała i koordynowała projekty międzynarodowe, finansowane przez Komisję Europejską.

dr n. med. Bartosz Grobelski

Doktor nauk medycznych, magister filozofii i magister biologii, a przede wszystkim menager.

Począwszy od I 2012 r., pełni funkcję Dyrektora Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach tej funkcji odpowiadał za prace sekcji: Transferu Technologii, Programów Akceleracyjnych, Badań Klinicznych, Działu Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej oraz Inkubatora Przedsiębiorczości.

Od 2016 roku współpracuje z Europejską siecią EIT health, w ramach której będąc Koordynatorem Regionalnym pozyskiwał wraz z zespołem środki wspierające akcelerację i budowanie innowacji w obszarze nauk o zdrowiu i medycyny co skutkowało kilkuset osobami i kilkudziesięcioma start-upami wspartymi każdego roku.

Począwszy od XII 2015 r. pełni funkcję Zarządu spółki celowej UMED Sp. z o.o., w ramach której poza wskazaną powyżej działalnością związaną z powoływaniem spółek odpowiada zarządzania nieruchomościami, wyposażonymi m.in. infrastrukturę laboratoryjną, a także za zarządzanie usługami badawczo-rozwojowymi świadczonymi na zlecenie dla zewnętrznych partnerów. Misją prowadzonej spółki jest aktywne tworzenie ekosystemu innowacji wyrażonego w liczbie działających start-upów z udziałami alma mater.

Michał Kępowicz

Członek Zarządu Izby POLMED, Przewodniczący Sekcji ds. Digital

Członek Zarządu Philips Polska, dyrektor ds. Relacji Strategicznych i Market Access, Philips Healthcare CEE.

W Philips odpowiedzialny jest za rozwijanie współpracy i projektów z administracją rządową, samorządową, uczelniami i szpitalami. Wcześniej zatrudniony jako dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich oraz pełniący funkcję zastępcy przewodniczącego sektorowego Komitetu Sterującego EFSI w Ministerstwie Zdrowia. Przed dołączeniem do Ministerstwa główny ekspert ds. funduszy przedakcesyjnych Phare i Transition Facility w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej (obecnie część MSZ). Negocjator programów europejskich, ekspert od zarządzania projektami międzynarodowymi oraz inicjatywami dot. szeroko pojętej innowacyjności. Właściciel certyfikatów metodologii zarządzania (Lean CI, Agile OM, CM, M_o_R, MoP, MPS, P3O, Prince2). Absolwent studiów/studiów podyplomowych SGH, UW, KSAP.

dr n. med. Tomasz Maciejewski

Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka

Zawodowo: ginekolog, położnik, perinatolog. Absolwent studiów podyplomowych SGH na Wydziale Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia oraz studiów MBA w medycynie. Autor wielu publikacji naukowych, książek oraz artykułów z dziedziny położnictwa i ginekologii; prelegent licznych zjazdów/konferencji w kraju i za granicą. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, Rządowej Rady Ludnościowej, elektor Rady Głównej Instytutów Badawczych i członek Rady Ekspertów Rzecznika Praw Pacjenta oraz działającego przy Radzie zespołu ds. zarządzania szpitalami. Jako członek zespołu ekspertów PARPA brał udział w opracowaniu rekomendacji dot. FAS (opublikowane w 2020 r.), obecnie członek Zespołu Ekspertów Regionalnych Projektu Badawczego FAR SEAS. Zasiada w Radzie Społeczno-Biznesowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula, wchodzącej w skład Grupy Uczelni Vistula. Działając na rzecz pacjentów i ich bezpieczeństwa jest również jednym z członków Zespołu ds. Świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych powołanego przez Rzecznika Praw Pacjenta. Od czerwca 2022 pełni też funkcję członka Rady Eksperckiej projektu „Zdrowe Życie”. Projekt „Zdrowe Życie” to wyjątkowe przedsięwzięcie łączące zaangażowanie czterech instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz PZU S.A. pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Kamila Malinowska

Dyrektor Biura Prezesa AOTMiT

Lekarz, absolwentka w 2008 r. I WL WUM, epidemiologiem i mgr zarządzania (absolwentką WZ UW). Z oceną technologii medycznych związana od 2007 r. W latach 2016-2017 zastępca dyrektora Dep. Polityki Lekowej i Farmacji odpowiedzialna za refundację leków i wyrobów medycznych (przewodnicząca Komisji Ekonomicznej), a w latach 2017-2020 zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Strategii odpowiedzialna za wykaz świadczeń gwarantowanych (wiceprzewodnicząca Rady ds. Taryfikacji). Od 2021 r. Dyrektor Biura Prezesa Agencji, zaangażowana w proces wydawania rekomendacji w sprawie finansowania świadczeń opieki zdrowotnej, tworzenia wykazu technologii o wysokim poziomie innowacyjności, opiniowania programów polityki zdrowotnej.

Jakub Chwiećko

Partner Zarządzający w Naczelnej Izbie Lekarskiej, Sieci Lekarzy Innowatorów

Lekarz pediatra i ekspertem z bogatym doświadczeniem w zakresie innowacji w ochronie zdrowia. Jego głównym obszarem zainteresowań jest kreowanie ekosystemu innowacyjności w ochronie zdrowia, wspieranie startupów medycznych,, partnerstwo publiczno-prywatne, rozwój innowacji oraz wdrożenie pilotażowe. Pracował nad wdrażaniem nowych technologii, (m.in. RnD opartych o AI oraz dane medyczne), kreowaniem propozycji wartości, zarządzaniem zespołem medycznym.
Wcześniej m.in. liderem do spraw kreowania Biznesu EIT Health, Head of Science uPacjenta.pl, Head of Medical Business Creation Infermedica, Medical Value Lead Roche Diabetes Care, Dyrektor Medyczny w Fundacji KIDS.
Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Studia AI - Prawo, Biznes Technologia w Akademii Leona Koźmińskiego, Value Based Health Care Postgraduate Course w Universite Paris Cite, w trakcie EMBA - SGH i WUM.
„Jestem aktywnym lekarzem, a także doświadczonym dyrektorem/menadżerem z pasją do budowy rozwiązań, usług i produktów medycznych. Specjalizuję się w MedTech, AI, SaMD (Oprogramowanie jako urządzenie medyczne), Value Based Health Care. Łączę doświadczenie w medycynie klinicznej, pracy w globalnych organizacjach, świecie startupów i katalizatorze Innowacji.”
Specjalizacje: healthtech, innowacyjność, medtech, AI, partnerstwo publiczno-prywatne, VBHC, agile, scrum.

PROWADZENIE DEBATY

STARTUPY

Marta Kuśnierczak

Lider Projektu Cukrzyca.pl oraz Mamhashi.pl

Redaktor portalu Cukrzyca.pl i Mamhashi.pl. Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Doktorantka w Katedrze i Klinice Onkologii UM. Zajmuje się poradnictwem żywieniowym pacjentów zmagających się z chorobami dietozależnymi oraz żywieniem w chorobach onkologicznych. Nadzoruje prace nad powstawaniem aplikacji.

Aurelia Hübner

CEO DiabScale app

Absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. CEO i twórca koncepcji aplikacji DiabScale (dawniej VitaScale). Founderka start-upu, prezeska VP200, malarka i estetka. Obecnie współpracuje z firmą iTDesk nad rozwojem platformy DiabScale. Interesuje się nowinkami technologicznymi związanymi z cukrzycą oraz zdrowym odżywianiem.

Błażej Szczerbaniewicz

UP-DFA

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej na Wydziale Stomatologii, od wielu lat wykładowca, zajmuje się leczeniem trudnych przypadków i specjalizuje w leczeniu interdyscyplinarnym zaburzeń zwarcia oraz zespołów bólowych jamy ustnej i twarzy. Pasjonat nowych rozwiązań w stomatologii cyfrowej. Od 7 lat prowadzi prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi w stomatologii w zakresie planowania interdyscyplinarnego z wykorzystaniem funduszy m.in w latach 2017-2018 z programu 1.1.1.NCBiR. Dalsze prace zaowocowały opracowaniem i wykonaniem działającego prototypu pierwszego polskiego skanera stomatologicznego 4D - UP-DFA, do kompleksowej, spersonalizowanej diagnostyki cyfrowej parametrów estetycznych i funkcjonalnych niezbędnych w protetyce,implantologii, ortodoncji w szczególności w leczeniu przy pomocy nakładek. Obecnie uczestniczy w badaniach klinicznych z wykorzystaniem UP-DFA, których celem jest stworzenie platformy internetowej jako wirtualnego asystenta do szybkiego, cyfrowego, automatycznego opracowania spersonalizowanych realnych planów leczenia bazujących na sieciach neuronowych typu 3D GAN.

Autor 4 patentów, w tym 2 na poziomie międzynarodowym. Past-President European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD). Założyciel Sekcji Bólu Jamy Ustnej i Twarzy przy Polskim Towarzystwie Badania Bólu. Wykładowca firmy Align Technology. Autor i współautor artykułów i rozdziałów w piśmiennictwie krajowym.

Slava Bitno

CEO Robot Orthodontics

Dentist orthodontist/prosthodontist/surgeon with 30 years of experience. Founder and head of a dental clinic in Minsk. Graduate of VieSID Academy - Vienna School of Interdisciplinary Dentistry. Caring husband and father to 5 children. Innovative entrepreneur in the field of Medtech with 16 years of experience. Patent holder in the field of digital services in the dental industry. Founder and CEO of the startup Anglez 07. Orthodontic Robot Anglez 07 is automation of treatment planning and individual orthodontic archwire production.

Michał Kraska

SilverCare

Praktyk w dziedzinie opieki senioralnej z 20 letnim doświadczeniem w zatrudnianiu opiekunów w Polsce i UE. Wcześniej właściciel firmy ICT (dostawca Internetu) i agencji pośrednictwa pracy. Wyzwania i bolączki branży opieki doprowadziło do powstania SilverCare - Startup’u który stworzył unikalny system do koordynacji i zarządzania procesami opieki środowiskowej. SilverCare wspiera opiekę niestacjonarną, mieszkalnictwo wspierane, domy opieki oraz wolontariat. Istotnie usprawnia proces zarządzania usługami społecznymi miast (Smart Cities) oraz osób i firm prywatnych, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo seniorom i osobom zależnym.

PROWADZĄCA KONFERENCJĘ

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od kilkunastu lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health skierowane do pacjentów. Zbudowała serwisy abcZdrowie.pl i parenting.pl. Od 2019 roku odpowiada za Medonet.pl, gdzie skupia się na rozwoju produktu i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami telemedycznymi i ecommerce. Konsekwentnie realizuje swój pomysł, aby Medonet stał się centrum ezdrowia - miejsca, które pozwala realizować pacjentom online różnorodne potrzeby zdrowotne. Medonet to obecnie jeden z największych serwisów w Polsce, który w każdym miesiącu odwiedza ponad 10 mln realnych użytkowników.

Aktywnie działa w środowisku medtechowym, wspierając innowacyjne rozwiązania zmieniające oblicze profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia.

Mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Partnerzy i patroni medialni

Patronat honorowy

ABM
CEZ

Partner merytoryczny

MEDONET
NIL IN

Złoty sponsor

TUV Nord

Patroni medialni

About Digital Health
AIOAI
Biotechnologia
Blog OSOZ
Co w Zdrowiu
Czas na farmację
Dla Szpitali
Force News Wrocław
Life Science
Mam Startup
Medical Press
Medinwestycje
Medycyna Praktyczna
OPM
Puls Medycyny
SMiF
Terapia
Time4progress
WP abczdrowie

Partnerzy

InnovationsHub
Med Silesia
SpeedUp

Organizator

CTM

 

Centralny Dom Technologii

Krucza 50

00-025 Warszawa