Jak rozwija się obszar sztucznej inteligencji w zdrowiu?
Ruszyły zapisy do udziału w konferencji MEDmeetsTECH #13!
12 maja br. w Warszawie już po raz trzynasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju obszaru Artificial Intelligence (AI), Virtual Reality (VR) Augumented Reality (AR) oraz nowych technologiach w telemedycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.
MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz drugi odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Artificial Intelligence. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.
Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „Trendy”, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH. Dowiemy się z niej m.in. na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem sztucznej inteligencji w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny.
Z kolei podczas sesji: „Rynkowy know-how” pojawi się wiele ciekawych zagadnień dotyczących m.in. tworzenia aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży, stosowania rozwiązań typu HOLO, AI, VR czy metaverse oraz budowania ekosystemów firm i ich produktów. Każde z wystąpień wzbogacą rynkowe case studies przedstawiające praktyczną stronę prezentowanych rozwiązań.
Na ten dzień zaplanowano również debatę pt.: Sztuczna inteligencja w ochronie zdrowia: szansa czy zagrożenie? – w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych oraz Polskiej Federacji Szpitali.
Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.
Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś!
Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa
09:00 – 10:00
NETWORKING / Rejestracja gości & kawa
10:00 – 10:10
OTWARCIE KONFERENCJI
– Monika Bartwicka
– Janusz Kowalski
10:10 – 11:40
SESJA: TRENDY
– Ligia Kornowska – AI w zdrowiu – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? (prezentacja ONLINE)
– prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski oraz Piotr Przygodzki – Serce w smartfonie – jak technologia zmienia obraz medycyny?
– Bartłomiej Lubiatowski – Przyszłość MedTech to więcej niż programy i urządzenia. Nadchodzą HOLO, AI, VR, metaverse oraz ekosystemy firm i produktów.
– Mateusz Kierepka – Czy przyszłość MedTech to Metaverse? (prezentacja ONLINE)
11:40 – 12:15
NETWORKING / Przerwa kawowa
12:15 – 13:15
DEBATA – Sztuczna inteligencja w ochronie zdrowia: szansa czy zagrożenie?
– Diana Żochowska – Head of Medonet / prowadzenie debaty
– dr hab. n. med. Dorota Makarewicz – Kierownik Działu Analiz i Badań Własnych Agencji Badań Medycznych
– Hubert Życiński – Zastępca Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia
– Marcin Węgrzyniak – Ekspert ochrony zdrowia, Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.
– Jakub Jaszczak – Medical Product Manager w Infermedica
13:15 – 14:00
NETWORKING / Przerwa lunchowa
14:00 – 15:30
SESJA: RYNKOWY KNOW HOW
– Przemysław Grzywa – Tworzenie aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży – "lessons learned" na podstawie case study.
– Marcin Węgrzyniak – Platforma e-Zdrowia - wsparcie cyfryzacji w ochronie zdrowia.
– Artur Olesch – Wydarzenia, które ukształtują rynek technologii cyfrowych w zdrowiu. (prezentacja ONLINE)
– Igor Farafonow – Jak schematy blokują innowację? Czyli o tym, jak w myśleniu łączyć słowa produkt i przyszłość.
– Kornel Lukaszczyk – Kluczowe aspekty związane z certyfikacją wyrobów medycznych wykorzystujących AI.
– Adam Koleśnik – Wirtualna rzeczywistość w kardiologii wad wrodzonych – nowa jakość w edukacji, diagnostyce i terapii.
15:30 – 16:00
NETWORKING / Przerwa kawowa
16:00 – 17:15
SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW
Prezentacja otwierająca sesję:
– Justyna Uman-Ntuk – Skuteczne strategie pozyskiwania płacących klientów w startupach med-tech. ABC marketingu medycznego.
Startupy:
– eOS (DC Software) – Andrzej Kurek
– EMBRYOAID (MIM Solutions) – dr Piotr Wygocki
– Neviscope (Myneviskin) – Yulianna Yussef
– Nivalit – Konrad Komnata
– OASIS Diagnostics S.A. – Marcel Młyńczak, PhD
– PhageAI – Marcin Lubocki
– PredictWatch – Maciej Skorko
– upmedic – Paweł Paczuski, Sophia Renteria
17:15 – 17:20
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
– Monika Bartwicka
– Janusz Kowalski
17:05 – 17:30
NETWORKING / kawa
Ligia Kornowska
lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Wyróżniona na liście Forbesa "25 under 25" w kategorii "Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia” 2019 i 2020. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym. SESJA: TRENDY AI w zdrowiu - gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?
dr Piotr Przygodzki
Dyrektor ds Ekonomiki Zdrowia i Polityki Zdrowotnej Abbott Medical. Od 20 lat związany ekonomia zdrowia, medycyną zabiegową oraz diagnostyka kliniczną, lekarz. Zbudował ponad 30 medycznych projektów edukacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ekspert w obszarze oceny HEOR/HTA innowacyjnych technologii medycznych wykorzystywanych dla poprawy rokowania zdrowia i życia polskich pacjentów. Członek wielu uznanych Krajowych i Międzynarodowych Towarzystw Medycznych (ESC/TCT/PTK/PTKTCH). Pasjonat i Instruktor sportów walki. SESJA: TRENDY Serce w smartfonie - jak technologia zmienia obraz medycyny?
prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
Profesor w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Pododdziału Elektrokardiologii, Prodziekan ds. Integracji i Rozwoju Wydziału Lekarskiego WUM. Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog. Inicjator projektów i przedsięwzięć klinicznych i telemedycznych w kardiologii. Samodzielny operator zabiegów implantacji urządzeń do elektroterapii serca, przezżylnego usuwania elektrod. Wprowadza innowacyjne terapie, takie jak stymulacja bezelektrodowa, defibrylatory podskórne, laserowe usuwanie elektrod. Posiada certyfikat eksperta elektroterapii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz najwyższy poziom certyfikatu European Heart Rhythm Association. Laureat m.in. nagrody Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Zdrowia, Prezesów PTK, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz Stypendium Fundacji Nauki Polskiej, wyróżniony w konkursie „Super Talenty w medycynie” i „Złoty Skalpel”. Funkcje mi.in.: członka i sekretarza Zarządu Głównego PTK, prezesa Klubu 30 PTK, dyrektora ds. Medycznych SP CSK WUM. Współautor monografii, rozdziałów, prac oryginalnych i poglądowych o tematyce farmakologii klinicznej, prewencji sercowo-naczyniowej, choroby wieńcowej i niewydolności serca. Artykuły: 225; IF: 209,006; punktacja MNiSW: 2896; cytowania: 924; Indeks Hirscha: 16. Osiągnięcia w 2019r.: tytuł profesora nauk medycznych; Nagroda Ministra Zdrowia w zakresie działalności wdrożeniowej: praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych, w szczególności w działalności leczniczej związanej z systemem ochrony zdrowia; członek Rady Społecznej Narodowej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”; funkcja Prodziekana ds. Wydziału Lekarskiego WUM; funkcja Rzecznika Prasowego Zarządu Głównego PTK; wyróżnienie w konkursie „Złoty Skalpel 2019”; uruchomienie „Programu szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami” w CSK WUM. SESJA: TRENDY Serce w smartfonie - jak technologia zmienia obraz medycyny?
Bartłomiej Lubiatowski
Prezes i współzałożyciel RSQ Technologies, specjalista w dziedzinie robotyki i technik wytwarzania oprogramowania. Firmę prowadzi z wizją nadgonienia otchłani pomiędzy tym, co dzieje się w Google, a tym z czego korzystają medycy na co dzień. Pierwszym krokiem na tej drodze jest oprogramowanie, które realnie pomaga pracownikom ochrony zdrowia i wspiera ich w diagnostyce. RSQ Technologies na rynek wprowadziło już aplikację do prowadzenia dokumentacji medycznej: RSQ Physio (dla fizjoterapeutów), RSQ Doctor (dla lekarzy) i RSQ Clinic (dla pracowników administracji placówek medycznych) oraz systemy RSQ Motion (do analizy ruchu człowieka) i RSQ HOLO (zapewniający medykom w trakcie operacji dane medyczne w postaci hologramów). SESJA: TRENDY Przyszłość MedTech to więcej niż programy i urządzenia. Nadchodzą HOLO, AI, VR, metaverse oraz ekosystemy firm i produktów.
Mateusz Kierepka
expert with 20 years' experience international level in the IT industry. Creator of the most important Polish start-ups such as MedApp. Mentor, advisor, president in start-ups. It has been included in the list of "50 most influential people in the Polish start-up industry", which was developed by editors naTemat and InnPoland. SESJA: TRENDY Czy przyszłość MedTech to Metaverse?
Artur Olesch
Dziennikarz, redaktor czasopisma o digitalizacji ochrony zdrowia OSOZ Polska, międzynarodowego portalu aboutDigitaHealth.com oraz ICT&Health International. Autor ponad 500 artykułów na temat transformacji cyfrowej w ochronie zdrowia. Współpracuje z organizacjami branżowymi m.in. z Europejskim Instytutem Technologii EIT Health, Światową Organizacją Zdrowia (WHO), Fińskim Funduszem Innowacji SITRA. Pomaga startupom w rozwoju strategii rozwoju biznesowego. Wykładowca w programie "MBA w ochronie zdrowia" SGH-WUM. SESJA: RYNKOWY KNOW-HOW Wydarzenia, które ukształtują rynek technologii cyfrowych w zdrowiu.
Igor Farafonow
Projektant i badacz UX, kierownik projektów, konsultant Uxowy. Mentor UX programów akceleracyjnych, jak Google Launchpad, HugeThing, GovTech. Konsultant merytoryczny Venture Builder The Heart. Członek międzynarodowej społeczności eksperckiej Google Experts Community w obszarze Product Design. Właściciel i założyciel firmy Uxeria. W mniejszym lub większym stopniu zaangażowany w zdecydowaną większość z blisko 500 zrealizowanych przez Uxerię projektów. Znany mówca takich konferencji jak: UX Poland, Product Camp, World Usability Day, Forum IAB, Mobile Trends i wielu innych. Gość podcastów nietylko.design, Apploads. Cytowany przez media Puls Biznesu, Interaktywnie, Media&Marketing i więcej. SESJA: RYNKOWY KNOW HOW Jak schematy blokują innowację? Czyli o tym, jak w myśleniu łączyć słowa produkt i przyszłość.
Przemek Grzywa
Przemek Grzywa: Co-founder i Co-CEO Revolve Healthcare, firmy programistycznej z Katowic, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu aplikacji medycznych na zamówienie. SESJA: RYNKOWY KNOW HOW Tworzenie aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży - "lessons learned" na podstawie case study.
Kornel Lukaszczyk
Kierownik jednostki notyfikowanej TUV NORD Polska certyfikującej wyroby medyczne. Doświadczony auditor i konstruktor jednego z pierwszych w Polsce systemów telemedycznych. SESJA: RYNKOWY KNOW HOW Kluczowe aspekty związane z certyfikacją wyrobów medycznych wykorzystujących AI.
Adam Koleśnik
Lekarz, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Zawodowo zajmuje się dziecięcą kardiologią interwencyjną, kardiologią prenatalną oraz anatomią układu sercowo-naczyniowego. Pracownik Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w ramach której zarządza Pracownią Kardiologicznej Symulacji Medycznej, a także Poradni USG przy Warszawskim Hospicjum dla Dzieci oraz Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Grupy Roboczej "Cardiovascular Morphology" w Association for European Paediatric and Congenital Cardiology (AEPC). Od kilku lat interesuje się modelowaniem 3D i drukiem 3D w kardiologii wad wrodzonych, opracowuje modele serc z wadami wrodzonymi pacjentów leczonych w IP CZD. W ramach spółki VR -Learning członek zespołu tworzącego oprogramowanie do wizualizacji przestrzennej danych uzyskanych przy pomocy metod obrazowania medycznego w wirtualnej rzeczywistości. SESJA: RYNKOWY KNOW HOW Wirtualna rzeczywistość w kardiologii wad wrodzonych – nowa jakość w edukacji, diagnostyce i terapii.
Marcin Węgrzyniak
Ekspert ochrony zdrowia, Pentacomp Systemy Informatyczne SA Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola finansowa w jednostkach sektora finansów publicznych. W 2018 roku w Instytucie Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie uzyskał tytuł doktora nauk o zdrowiu w zakresie zdrowia publicznego. Przez 8 lat związany był z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (obecnie Centrum e-Zdrowia). Pełnił role specjalisty ds. finansowania projektów ze środków UE a następnie Kierownika projektów „Platforma udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych” oraz projektu telemedycznego CLEAR. W ramach kolejnej funkcji – Kierownika Biura Zarządzania Projektami – odpowiedzialny był m.in. za zarządzanie zespołem kierowników projektów informatyzacji w ochronie zdrowia oraz prawidłową realizację portfela projektów CeZ. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Dyrektora CeZ. Wraz z zespołem przygotował plan naprawczy dla Projektu P1 „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” oparty o zwinne podejście do wytwarzania oprogramowania oraz standardy interoperacyjności, w szczególności profile IHE. Plan uzyskał akceptację polskiego rządu oraz Komisji Europejskiej. Dzięki jego skutecznej realizacji w lutym 2018 roku rozpoczęto w Polsce pilotażowe wdrożenie elektronicznej recepty – pierwszej z kluczowych dla całej służby zdrowia e-usługi Projektu P1. Był również inicjatorem powołania Rady ds. Interoperacyjności, w ramach której wprowadził nowe zasady współpracy z interesariuszami w obszarze e-Zdrowia. Obecnie pełni rolę eksperta w obszarze ochrony zdrowia oraz dyrektora sprzedaży w Pentacomp Systemy Informatyczne SA oraz doradza podmiotom medycznym. SESJA: RYNKOWY KNOW HOW Platforma e-Zdrowia - wsparcie cyfryzacji w ochronie zdrowia.
Justyna Uman-Ntuk
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku farmacja oraz marketingowiec. Świetnie rozumie perspektywę medyków i pacjentów i wykorzystuje tą wiedzę w swojej codziennej pracy. Specjalizuje się we wspieraniu klinik, firm medycznych oraz startupów w prowadzeniu skutecznych działań marketingowych. Współpracuje z czołowymi startupami z polskiej sceny med-tech. Zajmuje się strategicznym planowaniem komunikacji, obecnością w mediach społecznościowych oraz kampaniami lead generation. Na co dzień zarządza agencją marketingową Solutio Medica. SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW Skuteczne strategie pozyskiwania płacących klientów w startupach med-tech. ABC marketingu medycznego.
dr hab. n. med. Dorota Makarewicz
Absolwentka Wydziału Biologii UW, neurobiolog, współautorka oryginalnych prac naukowych dotyczących patogenezy uszkodzeń i mechanizmów neuroprotekcji neuronów w i chemicznych modelach zwierzęcych. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze B+R w szczególności w zarządzaniu projektami i ocenie projektów z obszaru badań klinicznych i rozwoju leków. W Agencji Badań Medycznych kieruje Działem Analiz i Badań Własnych. Wraz z zespołem planuje rozwój i wdrożenie narzędzi wykorzystujących metody diagnostyki i doboru ścieżki leczenia pacjenta oparte o zgromadzone dane genetyczne. Głównym celem tego przedsięwzięcia będzie poszukiwanie korelacji pomiędzy genotypem, a zdarzeniami medycznymi gromadzonymi w systemie e-Zdrowia, umożliwiającymi personalizację leczenia i optymalizację ścieżki pacjenta w systemie opieki zdrowotnej opartą o zbierane dane genetyczne. W pracy zawodowej motywują ją ambitne wyzwania wymagające interdyscyplinarnej wiedzy i kreatywności.
Hubert Życiński
Zastępca Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia
Ligia Kornowska
lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Wyróżniona na liście Forbesa "25 under 25" w kategorii "Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia” 2019 i 2020. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Diana Żochowska
Head of Medonet Od ponad 10 lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health. Zaczynała w startupach abcZdrowie.pl i parenting.pl, gdzie została do czasu objęcia przez obydwa serwisy pozycji liderów w swoich kategoriach, a następnie połączenia z ekosystemem Wirtualnej Polski, będąc odpowiedzialną za redakcje, SEO i rozwój produktu. W Medonet.pl od 2,5 roku, gdzie skupia się na rozwoju i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami i ecommerce. Wspiera medtechy głównie z ofertą B2C.
Jakub Jaszczak
Medical Product Manager w Infermedica. Lekarz, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 6 lat działa w Infermedica - działającej globalnie polskiej firmie, która łączy sztuczną inteligencję z wiedzą medyczną i tworzy narzędzia do wstępnej diagnostyki, zbierania wywiadu i kierowania pacjentów do właściwej opieki zdrowotnej. W firmie Jakub kieruje rozwojem bazy wiedzy medycznej stojąc na czele zespołu ponad 40 lekarzy różnych specjalności, wspieranych przez programistów, projektantów, testerów i analityków danych. Jest autorem wielu rozwiązań mających ułatwić funkcjonowanie w systemie opieki zdrowotnej zarówno lekarzom, jak i pacjentom.
Marcin Węgrzyniak
Ekspert ochrony zdrowia, Pentacomp Systemy Informatyczne SA Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku audyt wewnętrzny i kontrola finansowa w jednostkach sektora finansów publicznych. W 2018 roku w Instytucie Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie uzyskał tytuł doktora nauk o zdrowiu w zakresie zdrowia publicznego. Przez 8 lat związany był z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (obecnie Centrum e-Zdrowia). Pełnił role specjalisty ds. finansowania projektów ze środków UE a następnie Kierownika projektów „Platforma udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych” oraz projektu telemedycznego CLEAR. W ramach kolejnej funkcji – Kierownika Biura Zarządzania Projektami – odpowiedzialny był m.in. za zarządzanie zespołem kierowników projektów informatyzacji w ochronie zdrowia oraz prawidłową realizację portfela projektów CeZ. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Dyrektora CeZ. Wraz z zespołem przygotował plan naprawczy dla Projektu P1 „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych” oparty o zwinne podejście do wytwarzania oprogramowania oraz standardy interoperacyjności, w szczególności profile IHE. Plan uzyskał akceptację polskiego rządu oraz Komisji Europejskiej. Dzięki jego skutecznej realizacji w lutym 2018 roku rozpoczęto w Polsce pilotażowe wdrożenie elektronicznej recepty – pierwszej z kluczowych dla całej służby zdrowia e-usługi Projektu P1. Był również inicjatorem powołania Rady ds. Interoperacyjności, w ramach której wprowadził nowe zasady współpracy z interesariuszami w obszarze e-Zdrowia. Obecnie pełni rolę eksperta w obszarze ochrony zdrowia oraz dyrektora sprzedaży w Pentacomp Systemy Informatyczne SA oraz doradza podmiotom medycznym.
Andrzej Kurek
CEO DC Software Sp. z.o.o. Absolwent Politechniki Lubelskiej na kierunku Przetwarzanie i Użytkowanie Energii Elektrycznej. Przez swoją dotychczasową, ponad 25-letnią karierę koordynował około 50 projektów IT związanych z technologiami informatycznymi i komunikacyjnymi dla firm z różnych sektorów gospodarczych. Współpracował z szeregiem przedsiębiorstw związanych z rynkiem medycznym takich jak np. Mabion SA, Sensilab Sp. z.o.o., Biomed Lublin SA, PhageAI SA czy PetNovell S.A. oraz podmiotami funkcjonującymi w obszarze technologii IT tj. np. Opteam S.A., Centrum Badawczo Rozwojowe Netrix S.A. czy Sagitum S.A.. W zakresie swojej działalności związanej z przedsiębiorstwami medycznymi odpowiedzialny był za m.in. przygotowanie strategii cyfrowej oraz projektowanie i implementację systemów wsparcia badań i rozwoju, systemów obsługi zapewniania jakości czy wewnętrznych systemów gromadzenia danych w ramach badań klinicznych. Prywatnie zaangażowany w pomoc osobom chorującym na nowotwory w ramach Lubelskiej Fundacji Chorych na Nowotwory „Jestem na Tak”, której celem jest promowanie nowoczesnych terapii celowanych i edukacja pacjentów w tym zakresie. Działalność tą realizuje od 2015 roku i jest ona wynikiem ponad 5-letniej opieki nad osobą chorą przewlekle i bliskiej obserwacji jej procesu terapeutycznego prowadzonego z wykorzystaniem badań klinicznych w Polsce i Skandynawii. Poprzez to doświadczenie oraz swoją pracę poznał on problemy i wyzwania pacjentów oraz służby zdrowia w zakresie tego złożonego procesu medycznego. Stało się to głównym powodem założenia przez niego start-upu DC Software, który od 2020 roku zajmuje się wsparciem technologicznym w procesie badań klinicznych za pomocą autorskiego rozwiązania pomagającego w komunikacji, zarządzaniu danymi oraz analityce i statystyce - System eOS.
Piotr Wygocki
Współzałożyciel MIM Solutions. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Doktor informatyki z podwójnym tytułem magistra informatyki i matematyki. Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada bogate doświadczenie zarówno w teoretycznych, jak i komercyjnych aspektach uczenia maszynowego. Jego głównym obszarem zainteresowań jest budowanie rozwiązań uczenia maszynowego w obszarach ważnych społecznie, głównie w medycynie. Zwycięzca KaggleDays Warsaw w 2019 r.
Yulianna Yussef
CEO NeviScope Yulianna Yussef to kobieta o wyjątkowym wyglądzie. Yulianna cierpi na chorobę zwaną wrodzonym znamieniem melanocytowym, w skrócie CMN. Jest to szczególny rodzaj znamienia, które występuje u około 1% dzieci na całym świecie. Stała się modelką i liderką opinii, zdobywając ponad 100 tys. zwolenników, którzy uwielbiają treści, którymi się z nimi dzieli. Yulianna występuje w reklamach bielizny, otwarcie mówi o problemach skórnych i inspiruje innych. Yulianna została ambasadorem CMN, szerząc wiedzę o tej chorobie wśród wszystkich ludzi na całym świecie. Im więcej osób będzie wiedziało o tej chorobie, tym mniej osób będzie zaskoczonych, gdy zobaczy na ulicy osobę z tą chorobą. Kiedy odkryła problem z jednym ze swoich pieprzyków, w porę go zdiagnozowała i usunęła, ponieważ okazało się, że jest to czerniak. Po tym wydarzeniu wpadła na pomysł, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Yulianna poświęciła wiele czasu i wysiłku nad stworzeniem NeviScope. Dzięki niemu diagnostyka staje się dostępna dla każdego! NeviScope może pomóc w monitorowaniu najmniejszych zmian w zaciszu własnego domu. Dzięki tej technologii diagnostyka stała się łatwiejsza, co pozwala chronić siebie i swoją rodzinę.
Konrad Komnata
Nivalit Sp. z o.o. CEO Nivalit Absolwent Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie kontynuuje pracę naukową w tematyce grafowej sztucznej inteligencji, jako doktorant. Współautor kilkunastu patentów technologicznych oraz publikacji naukowych. Programista i architekt oprogramowania z doświadczeniem korporacyjnym i startupowym. Od 2020, razem z tatą i bratem prowadzi startup Nivalit, którego misją jest wspieranie pacjentów i lekarzy walczących z chorobami cywilizacyjnymi, za pomocą autorskich, najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.
Marcel Młyńczak, PhD
OASIS Diagnostics SA CTO, Executive Board Member, Biomedical Engineer, Researcher He graduated from Warsaw University of Technology. He was a Visiting Assistant Professor at Stanford University. He is working on novel technologies for medicine and participates in international scientific projects. He co-created patented technology. He coordinated implementation of Pneumonitors for sports medicine.
Marcin Lubocki
PhageAI S.A. Life Science Business Developer Doktorant Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalizujący się w biologii molekularnej wirusów. Pracuje nad pogłębianiem wiedzy na temat interakcji wirusów i ich gospodarzy. Entuzjasta wspierania nauk Life Science za pomocą algorytmów uczenia maszynowego. Dwukrotnie stawał na podium w zespołowych ogólnopolskich hackatonach bioinformatycznych, opracowując narzędzia do rozwiązywania biologicznych i medycznych problemów klasyfikacyjnych. W PhageAI S.A. wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby rozwijać technologię mającą na celu pomóc ludzkości w obronie przed kolejnymi pandemiami.
Maciej Skorko
PredictWatch Maciek jest współzałożycielem PredictWatch, obecnie w spółce pełni rolę Członka Zarządu odpowiedzialnego za innowacje. Pracuje jako pracownik naukowy w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk, zajmując się psychologią poznawczą, grami wideo i mechanizmami uzależnień. Maciek jest również programistą wykorzystującym nowe technologie w tworzeniu narzędzi badawczych.
Paweł Paczuski
CEO i współzałożyciel upmedic Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku informatyki; zdobywał doświadczenie w takich firmach jak Microsoft czy CI Games oraz współprowadząc własny softwarehouse; ekspert w obszarze sztucznej inteligencji i NLP.
Sophia Renteria
COO upmedic Odpowiedzalna za rozwój biznesu i marketing; zdobywała doświadczenie w obszarze innowacji, nowych technologii i finansów zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym, m.in. w Thomson Reuters czy Polskim Funduszu Rozwoju;
Monika Bartwicka
Prawnik, specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym. Od dziesięciu lat prowadzi szkolenia dla farmaceutów i lekarzy. Absolwentka podyplomowych studiów doktorskich i zarządzania zasobami ludzkimi, obecnie studiuje prawo medyczne na Uniwersytecie Gdańskim.
Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa