MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter
MEDmeetsTECH on Linkedin
MEDmeetsTECH on Instagram

O konferencji

Kolejna edycja kultowej konferencji MEDmeetsTECH już w grudniu!

5 grudnia br. w Warszawie już po raz osiemnasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH która po raz kolejny podzielona będzie na tematyczne sesje. I tym razem liczymy na to iż przejrzysty układ sesji i pogrupowanie wykładów na bloki tematyczne przyczynią się do łatwiejszego przyswojenia wiedzy i lepszego odbioru przez uczestników konferencji - tak jak miało to miejsce podczas poprzednich edycji konferencji.

Zimowe spotkanie rozpocznie sesja KEYNOTE dot. ogólnych trendów związanych z przyszłością branży MEDTECH

W kolejnych tematycznych sesjach uczestnicy będą dyskutować o następujących zagadnieniach:

  • Urządzenia medyczne /#MedicalDevices
  • Sztuczna inteligencja / #ArtificialIntelligence
  • Rozszeczona rzeczywistość / #AugmentedReality

Ponadto, jednym z głównych punktów programu będzie DEBATA, a spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów. 
Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do 4 listopada 2024 r.

---

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz kolejny odbędzie się w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

---

 

Program konferencji

MEDmeetsTECH #18

5 grudnia 2024 r., Warszawa

 

 

08:30  09:00  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

09:00 – 10:30

KEYNOTE: TRENDY

Marta Chalimoniuk-Nowak & dr hab. Piotr Kalinowski – Wyzwania lidera AI w ochronie zdrowia. Odpowiedzialność za rozwój innowacji w placówkach medycznych, rozwój kadr i zarządzania danymi.

Artur Olesch – TBD

Igor Farafonow – TBD

  

10:30 – 11:15

SESJA: PRO-CONTRA 

 – TBD

 

11:15 – 11:45 – PRZERWA KAWOWA & networking

 

11:45 – 12:45

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE / #MedicalDevices

Roksana Strubel  (nie)Certyfikacja jako wyrób medyczny - wyzwania i konsekwencje prawne dla biznesu.

– Adam Sobantka  Badania kliniczne innowacyjnych wyrobów medycznych.

– TBD

  

12:45 – 13:45

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA / #ArtificialIntelligence

Mikołaj Stryja – Wdrażanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję do praktyki klinicznej: wymagania, wyzwania i metodologia.

 dr n.med. Katarzyna Zych-Krekora Nowe perspektywy w ultrasonografii: Jak technologia zmienia prenatalną opiekę zdrowotną.

TBD

 

13:45 – 14:45  LUNCH & networking

 

14:45 – 15:45 

SESJA: ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ / #AugmentedReality

Adriana Złahoda-Huzior – Obrazowanie medyczne w nowym wymiarze – Rozszerzona rzeczywistości w praktyce klinicznej.

– TBD

 

15:45 – 16:30

DEBATA:

– TBD

 

16:30 – 17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Zgłoszenia do sesji STARTUP przyjmujemy do 4 grudnia 2024 r.

PRELEGENCI

Marta Chalimoniuk-Nowak

Head of Project - Lider AI w ochronie zdrowia

ekspert ds. innowacji i ESG w medycynie, tutor health- i medtechów i analityk rynkowy, nauczyciel akademicki MBA, prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Zdrowia, ekspert ds. strategii w Radzie Ekspertów Business Centre Club, członkini kapituły 50 najbardziej kreatywnych w biznesie i grup doradczych (PL, UE), od 9 lat współtwórczyni Akademii Managera Ochrony Zdrowia.

SESJA: TRENDY

Wyzwania lidera AI w ochronie zdrowia. Odpowiedzialność za rozwój innowacji w placówkach medycznych, rozwój kadr i zarządzania danymi.

dr hab. Piotr Kalinowski

Koordynator kliniczno-naukowy projektu

dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu, lekarz CSK UCK WUM - specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i transplantologii klinicznej, bariatra; kierowników projektów NCN, ABM i PW-WUM.

SESJA: TRENDY

Wyzwania lidera AI w ochronie zdrowia. Odpowiedzialność za rozwój innowacji w placówkach medycznych, rozwój kadr i zarządzania danymi.

Roksana Strubel

Adwokat, założycielka LEGAL WELL-BEING Kancelaria Adwokacka. Wspiera podmioty z sektora life sciences & healtcare, w tym firmy z branży med&pharma, medtech & biotech, a także żywnościowej oraz kosmetycznej.

Doradza w sprawach związanych z wprowadzeniem produktów na rynek, od prowadzenia badań klinicznych i negocjowania umów o wytwarzanie po komercjalizację (dystrybucja i marketing). Zapewnia kompleksowe wsparcie prawne firmom z sektora life sciences & healthcare, w tym we wdrażaniu nowych usług oraz modeli biznesowych, przy szczególnym uwzględnieniu wymogów regulacyjnych i compliance.

Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych oraz postępowaniach sądowych, w tym sporach gospodarczych. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa wyrobów medycznych. Jest współautorką praktycznego przewodnika "Prawo wyrobów medycznych" oraz komentarza do ustawy o badaniach klinicznych. Na stronie https://roksanastrubel.com/ prowadzi bloga i analizuje tematy istotne dla sektora ochrony zdrowia. Swoją wiedzą dzieli się również w ramach prawniczego newslettera dla branży life sciences: https://roksanastrubel.substack.com/.

Hasło pod którym działa to: Your LEGAL WELL-BEING.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

(nie)Certyfikacja jako wyrób medyczny - wyzwania i konsekwencje prawne dla biznesu.

Adam Sobantka

Prezes Zarządu Pure Clinical Sp. z o. o.

Od kilkunastu lat jest związany z branżą wyrobów medycznych jako audytor, ekspert, wykładowca akademicki z zakresu badań klinicznych wyrobów medycznych oraz trener.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Departamencie Nadzoru nad Wyrobami Medycznymi, Nadzoru i Badań Klinicznych. W latach 2011-2016 jako ekspert Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Rejestracji był delegowany do prac w grupach roboczych Komisji Europejskiej ds. MDR i IVDR. W latach 2014-2016 był ekspertem krajowym Komisji Europejskiej powołanym na członka Joint Assessments of European Notified Bodies w zakresie wyrobów medycznych. W latach 2016-2023 pracował i współpracował z jednostkami notyfikowanymi w obszarze wyrobów medycznych, jako audytor wiodący, ekspert oraz osoba podejmująca ostateczną decyzję o certyfikacji. Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunkach Fizyka Medyczna i Fizyka: Komputery w Medycynie.

SESJA: URZĄDZENIA MEDYCZNE

Badania kliniczne innowacyjnych wyrobów medycznych

Mikołaj Stryja

Aktualnie realizuje swój program doktorski na TU Delft, gdzie prowadzę badania nad opracowaniem nowych metod do akceleracji obliczeń zdeponowanej dawki w pacjencie oraz personalizacji procesu planowania leczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Poza pracą naukową wraz z moim wspólnikiem prowadzę firmę ArtNovation, gdzie wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie z zakresu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa aby zapewnić klientom najwyższą jakość usług przy wdrażaniu i implementacji szytych na miarę rozwiązań software’owych opartych na głębokich sieciach neuronowych. Moje doświadczenie wzbogacone jest również dwu letnią pracą w firmie Future Processing Healthcare, gdzie realizowałem pracę nad wdrożeniem głębokich sieci neuronowych do segmentacji drzewa naczyń wieńcowych. Jestem absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku Mechatronics Design. W czasie studiów byłem założycielem jednego z pierwszych w Polsce studenckich kół naukowych skoncentrowanych na opracowywaniu technologii medycznych, AGH Medical Technology.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Wdrażanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję do praktyki klinicznej: wymagania, wyzwania i metodologia.

dr n.med. Katarzyna Zych-Krekora

Ekspert w dziedzinie diagnostyki prenatalnej z głębokim zaangażowaniem w rozwój kardiologii prenatalnej. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w Klinice Perinatologii, gdzie przeprowadza zaawansowane badania echokardiograficzne i ultrasonograficzne płodów.

Dr Zych-Krekora uzyskała doktorat z ultrasonografii diagnostycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i specjalizowała się w kardiologii prenatalnej w Fetal Medicine Barcelona, otrzymując dyplom Uniwersytetu w Barcelonie w 2021 roku. Ukończyła również specjalizację z pediatrii w Klinice Pediatrii, Pulmonologii i Neurologii ICZMP w Łodzi w 2020 roku.

Pasjonatka edukacji medycznej, Dr Zych-Krekora ceni współpracę ze studentami i otwarta jest na nowe wyzwania zawodowe. Posiada bogate doświadczenie międzynarodowe, w tym współpracę z Uniwersytetem w Toronto i Sheba Medical Center w Izraelu.

Dr Zych-Krekora jest częstym prelegentem na konferencjach polskich i międzynarodowych oraz autorką licznych publikacji oraz rozdziałów w podręcznikach na temat dotyczących zagadnień związanych z jej pracą zawodową i naukową.

Podczas nadchodzącej konferencji MEDmeetsTECH dr Zych-Krekora przedstawi, jak nowoczesne technologie ultrasonograficzne rewolucjonizują opiekę prenatalną, demonstrując głęboki wpływ zaawansowanych technik ultrasonograficznych na diagnostykę i zarządzanie w medycynie prenatalnej.

SESJA: SZTUCZNA INTELIGENCJA

Nowe perspektywy w ultrasonografii: Jak technologia zmienia prenatalną opiekę zdrowotną.

Adriana Złahoda-Huzior

Inżynier biomedyczny wdrażająca nowe technologie do codziennej praktyki lekarskiej. Współzałożycielka i prezes firmy VirMed, zajmującej się wdrażaniem symulacji medycznej do treningu i badań naukowych w medycynie. W ramach prowadzonej działalności, specjalizuje się w zaawansowanych technikach wizualizacji danych medycznych, takie jak modelowanie 3D, medyczny druk 3D oraz rozszerzone rzeczywistości. Prowadzi badania naukowe w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji w zakresie symulacji medycznej, robotyki medycznej i chorób strukturalnych serca. Autorka licznych publikacji naukowych i prelegent konferencyjny w dziedzinie cyfrowej kardiologii na prestiżowych kongresach medycznych.

SESJA: ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ

Obrazowanie medyczne w nowym wymiarze – Rozszerzona rzeczywistości w praktyce klinicznej.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2024 r.

- Zapoznaj się z wytycznymi dla zgłaszanych startupów -

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

 

Centralny Dom Technologii

Krucza 50

00-025 Warszawa