MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu?
Ruszyły zapisy do udziału w czternastej edycji konferencji MEDmeetsTECH!

8 grudnia br. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach obszaru blockchain w medycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz trzeci odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Blockchain. Jej jesienna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: Trendy, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH. Dowiemy się z niej m.in. na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem blockchain w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny.

Z sesji BLOCKCHAIN uczestnicy dowiedzą się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tej technologii oraz będą mogli zrozumieć aspekty prawne użycia jej w opiece zdrowotnej. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania Blockchaina przez startup’y oraz największe technologiczne firmy uczestnik zdobędzie wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć.

Na ten dzień zaplanowano również sesję „Rynkowy know-howoraz debatę w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych, organizacji Polish Blockchain Association, Nivalit oraz Oracle.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów. 

Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś! 

 

Program MEDmeetsTECH #14

Ramowy program konferencji  8 grudnia 2022 r.


Miejsce konferencji:

Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa

 

08:00  09:00  ŚNIADANIE & rejestracja Gości

 

09:00  11:00

SESJA: TRENDY

– dr hab. n. ned. Agnieszka Pawlak, prof. PAN – Jak skutecznie wspierać prewencję chorób sercowo-naczyniowych i leczyć chorych z niewydolnością serca przy użyciu nowych technologii?

– prof. dr hab. n. med. Mariusz Kuśmierczyk oraz dr Piotr Przygodzki  Sztuczne serce - czy technologia wyprzedza naukę?

– prof. dr hab. n. med. Mateusz K. Hołda  Jak i gdzie zastąpić lekarza.

– dr n. med. Mariusz Borkowski  Kierunki rozwoju Blockchain.

 

11:00 - 11:30  PRZERWA KAWOWA

 

11:30 - 13:00

SESJA BLOCKCHAIN

– Konrad Komnata  MedTech w świecie Web3.

– Krzysztof Michoń  Blockchain a prawo: zagadnienia prawno-medyczne.

– Ligia Kornowska  Dawstwo Danych jak dawstwo krwi.

Mirosław Sędziński  ORACLE / Blockchain w medycynie.

Tomasz Kozar  MICROSOFT / Chmura i blockchain. Praktyczne przykłady wykorzystania technologii blockchain.

– dr Agata Slater IBM / Self-sovereign identity, czyli cyfrowa tożsamość w oparciu o blockchain i jej zastosowanie w branży medycznej.

 

 

13:00 - 14:00

DEBATA

Diana Żochowska – Head of Medonet / prowadzenie debaty

– dr hab. n. med. Dorota Makarewicz – Kierownik Działu Analiz i Badań Własnych Agencji Badań Medycznych

– Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia  TBD

Marcin Rzetecki  President Blockchain Polska

– Konrad Komnata  CEO i współzałożyciel Nivalit

– Jakub Kiedrowski  ORACLE

 

14:00  15:00  LUNCH

 

15:00  15:45 

SESJA: TRANSFER WIEDZY

– TBD

 

15:45  16:00  PRZERWA KAWOWA

 

16:00  17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Prezentacja otwierająca sesję:

– Paulina Kukla – Polki w medycynie.

Startupy:

– zgłoś swój projekt

zgłoszenia przyjmujemy do 31 października

 

PRELEGENCI

dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, prof. PAN

Kierownik Zespołu Kliniczno-Badawczego Fizjologii Stosowanej IMDIK, PAN
Koordynator Pododdziału Niewydolności serca i Transplantologii oraz Pracowni Echokardiografii
Klinika Kardiologii CMKP Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA


Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Podyplomowych Studiów z Niewydolności Serca na Uniwersytecie w Zurichu. Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca i Transplantologii oraz Pracowni Echokardiografii w Klinice Kardiologii CMKP CSK MSW i A, Kierownik Zespołu Kliniczno-Badawczego Fizjologii Stosowanej IMDIK, PAN, Prezes elekt Zarządu Sekcji Niewydolności Serca PTK, Kierownik Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w CSK MSWiA. Członek European Heart Academy. Autor i współautor monografii, rozdziałów, prac oryginalnych i poglądowych o tematyce niewydolności serca, prewencji sercowo-naczyniowej, choroby wieńcowej. 106 publikacji o łącznym IF 310.941, IH -14. Autor i współautor 78 abstraktów prezentowanych na kongresach krajowych i zagranicznych. Członek Komisji Inicjatyw Klinicznych PTK. Członek Komitetu ds. Współpracy z Komitetami Regulacyjnymi w ramach PTK. Obszar zainteresowania to niewydolność serca, choroby zapalne mięśnia sercowego, echokardiografia, biologia molekularna.

SESJA: TRENDY

Jak skutecznie wspierać prewencję chorób sercowo-naczyniowych i leczyć chorych z niewydolnością serca przy użyciu nowych technologii?

prof. dr hab. n. med. Mariusz Kuśmierczyk

Polski kardiochirurg i transplantolog kliniczny, profesor nauk medycznych, kierownik Kliniki Kardiochirurgii UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

SESJA: TRENDY

Sztuczne serce - czy technologia wyprzedza naukę?

dr Piotr Przygodzki

Dyrektor ds. Ekonomiki Zdrowia i Polityki Zdrowotnej Abbott Medical. Od 20 lat związany z ekonomią zdrowia, medycyną zabiegową oraz diagnostyka kliniczną, lekarz. Zbudował ponad 30 medycznych projektów edukacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ekspert w obszarze oceny HEOR/HTA innowacyjnych technologii medycznych wykorzystywanych dla poprawy rokowania zdrowia i życia polskich pacjentów. Członek wielu uznanych Krajowych i Międzynarodowych Towarzystw Medycznych (ESC/TCT/PTK/PTKTCH). Pasjonat i Instruktor sportów walki.

SESJA: TRENDY

Sztuczne serce - czy technologia wyprzedza naukę?

prof. dr hab. n. med. Mateusz K. Hołda

Założyciel i kierownik zespołu naukowego Heart Embryology and Anatomy Research Team (HEART) przy Katedrze Anatomii UJ CM. Zajmuje się badaniami morfologii układu sercowo-naczyniowego i technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego. Najmłodszy w historii Polski profesor tytularny. Absolwent Wydziału Lekarskiego UJ CM. W 2019 roku znalazł się na liście najbardziej wpływowych młodych ludzi "30 under 30" przygotowywanej przez amerykańskie czasopismo "Forbes", a przez brytyjski think-tank Emerging Europe uznany za najbardziej wpływowego Europejczyka młodego pokolenia. Autor blisko 100 artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach. Laureat kilkudziesięciu nagród i stypendiów o zasięgu międzynarodowym. Kierownik kilku grantów finansowanych m.in. przez Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Członek Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także Fellow of The European Society of Cardiology. Członek American Association of Anatomists oraz American Association of Clinical Anatomists.

SESJA: TRENDY

Jak i gdzie zastąpić lekarza

dr Mariusz Borkowski

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; absolwent programu Leadership na Harvard Business School; w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu oraz studia dot. komunikacji digital. Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”. Od 1997r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed wyzwaniami. W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy MEDmeetsTECH. Współtwórca innowacyjnego rozwiązania - pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej. Za swą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi - brązowym, srebrnym i złotym. Prywatnie miłośnik biegania (przebiegł maraton nowojorski) i kalisteniki. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się sztuką współczesną i teatrem.

Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

SESJA: TRENDY

Kierunki rozwoju Blockchain

Konrad Komnata

CEO i współzałożyciel Nivalit

Prezes i współzałożyciel Nivalit - spółki, której misją jest wspieranie pacjentów i lekarzy w leczeniu i diagnozowaniu chorób cywilizacyjnych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Innowator, współautor kilkunastu patentów technologicznych. Jako architekt oprogramowania z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT, projektował i współtworzył zaawansowane systemy oparte o Blockchain i Hybrid Intelligence. Absolwent Informatyki na AGH, gdzie kontynuuje pracę naukową w obszarze grafowej sztucznej inteligencji, autor i współautor publikacji naukowych.

SESJA: BLOCKCHAIN

MedTech w świecie Web3

Krzysztof Michoń

Partner zarządzający w kancelarii Ulanowski Michoń i Partnerzy Radcowie Prawni. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. Absolwent eMBA w ochronie zdrowia. Swoje doświadczenie zawodowe zdobył i ugruntował pracując w działach prawnych najbardziej renomowanych firm konsultingowych wchodzących w skład Big4. Od ponad 10 lat doradza podmiotom branży IT a także branży medycznej (szpitalom, lekarzom oraz podmiotom współpracującym przy przeprowadzaniu badań klinicznych). Specjalizuje się w skutecznym prowadzeniu negocjacji oraz w znajdywaniu optymalnych biznesowo-prawnych rozwiązań dla swoich klientów.

SESJA: BLOCKCHAIN

Blockchain a prawo: zagadnienia prawno-medyczne

Ligia Kornowska

Lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Wyróżniona na liście Forbesa "25 under 25" w kategorii "Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia” 2019 i 2020. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

SESJA: BLOCKCHAIN

Dawstwo Danych jak dawstwo krwi

Mirosław Sędziński

Technical Manager, Oracle Polska
Zajmuje się wdrażaniem rozwiązań w oparciu o produkty Oracle Cloud. Członek regionalnego centrum kompetencyjnego dla obszaru EMEA. Architekt, programista, lider techniczny zespołów. Posiada praktyczne doświadczenie we wdrażaniu technologii blockchain. W wolnym czasie kontrybuuje do Open Source (Kubernetes Community Member).

SESJA: BLOCKCHAIN

Enterprise Blockchain w medycynie

Tomasz Kozar

Cloud Technology Strategist, Microsoft Polska
Strateg Technologiczny w Microsoft Polska. Zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań Chmurowych opartych o produkty Microsoft Azure oraz wsparciem największych polskich przedsiębiorstw w Cyfrowej Transformacji. Zaangażowany w innowacyjne projekty i platformy inkubacyjne dla nowych usług – Przemysłowy Internet Rzeczy, Blockchain, Uczenie Maszynowe, Sztuczna Inteligencja, Elektromobilność. Uczestniczy w licznych projektach informatycznych dla branży energetycznej, paliwowej, telekomunikacji i farmaceutycznej. Aktywny członek strumienia „Blockchain i Waluty Cyfrowe” i „Internet Rzeczy” w Ministerstwie Cyfryzacji. Autor wykładów na temat nowoczesnych technologii cyfrowych w SGH, ALK, UW. Wcześniej pracował jako Architekt w firmie Cisco Systems, zarządzając zespołem inżynierów oraz pełnił funkcję Dyrektor d/s Rozwoju Chmury w Asseco Polska. Posiada duże doświadczenie w implementacji i projektowaniu sieci operatorskich, technologii optycznych oraz systemów zarządzania. Prezenter na konferencjach: Microsoft Technology Summit, Forum Architekta Microsoft, BlockchainNext, Blockchain w Energetyce, Cisco Forum, PLNOG, Azure Cloud Community oraz autor publikacji prasowych. Posiadacz certyfikatów branżowych CCIE i Microsoft Azure Certified Architect. Czas wolny spędza biegając maratony, pływajac na kitesurfingu, jeżdżąc na nartach ski-tourowych. Instruktor żeglarstwa.

SESJA: BLOCKCHAIN

Chmura i blockchain. Praktyczne przykłady wykorzystania technologii blockchain.

dr Agata Slater

Konsultantka w obszarze biznesu i technologii blockchain. Liderka praktyki IBM blockchain na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. Od wielu lat zaangażowana w szerzenie edukacji i budowanie społeczności wokół technologii blockchain w ramach Stowarzyszenia Blockchain Polska, którego jest wiceprezeską. Współpracuje m.in. z poznańskim Collegium Da Vinci, gdzie wykłada w obszarze innowacji. Występuje również na konferencjach branżowych, jest autorką publikacji o technologii blockchain, a także założycielką startupu, poświęconego rozwiązaniom cyfrowej tożsamości.

SESJA: BLOCKCHAIN

Self-sovereign identity, czyli cyfrowa tożsamość w oparciu o blockchain i jej zastosowanie w branży medycznej

Paulina Kukla

Elektroradiolożka, interesuje się wdrażaniem data science i sztucznej inteligencji w radioterapii.
Członkini Rady Fundacji Polki w Medycynie, gdzie bada aspekty równości płci na uczelniach medycznych oraz zajmuję się mediami społecznościowymi. Fanka gier komputerowych i fotografka.

SESJA: Prezentacje startupów - prezentacja otwierająca sesję

Polki w Medycynie.

DEBATA

dr hab. n. med. Dorota Makarewicz

Absolwentka Wydziału Biologii UW, neurobiolog, współautorka oryginalnych prac naukowych dotyczących patogenezy uszkodzeń i mechanizmów neuroprotekcji neuronów w i chemicznych modelach zwierzęcych. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze B+R w szczególności w zarządzaniu projektami i ocenie projektów z obszaru badań klinicznych i rozwoju leków. W Agencji Badań Medycznych kieruje Działem Analiz i Badań Własnych. Wraz z zespołem planuje rozwój i wdrożenie narzędzi wykorzystujących metody diagnostyki i doboru ścieżki leczenia pacjenta oparte o zgromadzone dane genetyczne. Głównym celem tego przedsięwzięcia będzie poszukiwanie korelacji pomiędzy genotypem, a zdarzeniami medycznymi gromadzonymi w systemie e-Zdrowia, umożliwiającymi personalizację leczenia i optymalizację ścieżki pacjenta w systemie opieki zdrowotnej opartą o zbierane dane genetyczne. W pracy zawodowej motywują ją ambitne wyzwania wymagające interdyscyplinarnej wiedzy i kreatywności.

Jakub Kiedrowski

Oracle - Specjalista w obszarze Transformacji Cyfrowej

Współpracując na co dzień z klientami na terenie Europy wspiera ich w planowaniu rozwoju, łącząc świat technologii ze światem biznesu. Technologią blockchain zainteresował się wiele lat temu. Kierowała nim ciekawość, trochę niedowierzanie ale przede wszystkim chęć doświadczenia i poznania tej technologii na własnej skórze. Swoją przygodę rozpoczął od zainstalowania w domu tzw. "koparki" kryptowalut co okazało się tylko początkiem nowego rozdziału. W kolejnych etapach nabyta wiedza umożliwiła Jakubowi, niejako wykroczyć, poza świat "krypto" - wspierając projekty klasy enterprise, oparte o rozwiązania Hyperledger oraz inne technologie.

Marcin Rzetecki

Marcin, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w krajowej i międzynarodowej branży IT oraz 6 lat w Blockchain. Marcin jest autorem licznych publikacji dotyczących technologii blockchain. Brał udział w wielu konferencjach blockchain w całej Europie jako prelegent. Aktywnie angażuje się w projekty blockchain na każdym etapie ich realizacji. Jego obszar specjalizacji obejmuje walidację wstępnej koncepcji biznesowej i technicznej z produktem końcowym, ekonomię tokenów, inżynierię ekonomii tokenów oraz przygotowanie projektu dla IDO. Marcin pracuje dla BSV Bitcoin Association z siedzibą w Zug w Szwajcarii. Jest również współzałożycielem i prezesem Polskiego Stowarzyszenia Blockchain, największej organizacji zajmującej się technologią blockchain w Polsce. Ponadto jest współzałożycielem obiecującego startupu łączącego nieruchomości, blockchain i sztuczną inteligencję, który zdobył główną nagrodę dla startupów na prestiżowej konferencji AIBC na Malcie.

Konrad Komnata

CEO i współzałożyciel Nivalit

Prezes i współzałożyciel Nivalit - spółki, której misją jest wspieranie pacjentów i lekarzy w leczeniu i diagnozowaniu chorób cywilizacyjnych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Innowator, współautor kilkunastu patentów technologicznych. Jako architekt oprogramowania z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT, projektował i współtworzył zaawansowane systemy oparte o Blockchain i Hybrid Intelligence. Absolwent Informatyki na AGH, gdzie kontynuuje pracę naukową w obszarze grafowej sztucznej inteligencji, autor i współautor publikacji naukowych.

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od ponad 10 lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health. Zaczynała w startupach abcZdrowie.pl i parenting.pl, gdzie została do czasu objęcia przez obydwa serwisy pozycji liderów w swoich kategoriach, a następnie połączenia z ekosystemem Wirtualnej Polski, będąc odpowiedzialną za redakcje, SEO i rozwój produktu. W Medonet.pl od 2,5 roku, gdzie skupia się na rozwoju i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami i ecommerce. Wspiera medtechy głównie z ofertą B2C.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

- wytyczne dla zgłaszanych startupów -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Sponsorzy i Partnerzy

Partner merytoryczny

Nivalit

Patroni medialni

About Digital Health
Blog OSOZ
Biotechnologia
Borgis
Co w Zdrowiu
Czas na farmację
Dla Szpitali
Life Science
Mam Startup
Medical Press
Medinwestycje
Medonet
Medycyna Praktyczna
OPM
Polki w Medycynie
Poradnik Zdrowie
Puls Medycyny
SMiF
Terapia

Partnerzy

GPN-T
Med Silesia
PFR

Organizator

CTM

 

Konferencja MEDmeetsTECH #14

08 grudnia 2022 r.

 

 

Sound Garden Hotel

ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa