MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

Jak rozwija się obszar mHealth w Polsce?

9 grudnia br. w Warszawie już po raz dwunasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju obszaru mHealth, nowych technologiach w telepsychiatrii czy budowaniu nowoczesnych strategii komunikacji w branży farmaceutycznej. Na ten dzień zaplanowano również debatę nt. zasad finansowania medycznych startupów oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Tym razem odbędzie się ono w formule hybrydowej - zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #mHealth.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na cztery sesje tematyczne. Spotkanie rozpocznie sesja dotycząca trendów, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH, mocno akcentując przy tym obszar mHealth. Dużo uwagi poświecone zostanie rozwiązaniom i nowym technologiom w obszarze psychiatrii. We wszystkich prezentacjach nie zabraknie licznych przykładów dobrych praktyk rynkowych.

Ważnym punktem konferencji będzie sesja, do której zaproszeni zostali przedstawiciele branży farmaceutycznej. Zaprosiliśmy osoby odpowiedzialne za opracowanie i wdrożenie innowacji w przedsiębiorstwach. Eksperci przedstawią szereg rozwiązań podnoszących komfort zdrowotny wielu pacjentów. Na ten dzień zaplanowano również debatę poświęconą trendom i finansowaniu startupów. Konferencję zakończą prezentacje najciekawszych startupów.

Jesienna odsłona konferencji MEDmeetsTECH będzie doskonałą okazją – dla startup’ów z obszaru medtech, wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów – aby uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej.

Chcesz wziąć udział w konferencji?

Kup bilet już dziś!

 

 

Program MEDmeetsTECH #12

Konferencja  09.12.2021 r.

UWAGA ZMIANA MIEJSCA KONFERENCJI!

Sound Garden Hotel
ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa

 

09:00  10:00

NETWORKING / Rejestracja gości & kawa

 

10:00  10:10 

OTWARCIE KONFERENCJI

– Tomasz Leleno

Janusz Kowalski

 

10:10  11:40

SESJA: TRENDY

– dr Mariusz Borkowski – Kierunki rozwoju mHealth

Urszula Kowalik  mHealth – spojrzenie na rozwiązania z zakresu adaptacji mobilnych aplikacji zdrowotnych

– Małgorzata Łobocka – Budowanie społeczności i nowoczesna strategia komunikacji w branży farmaceutycznej

– prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Marek Krzystanek – Quo vadis high-tech e-medicina? Nowe technologie w rękach telepsychiatry / ONLINE

 

11:40  12:15

NETWORKING / Przerwa kawowa

 

12:15  13:15 

DEBATA – Jakie obszary rynku medycznego najpilniej potrzebują wsparcia/udziału technologii medycznych w opiece nad pacjentem. Dostępność technologii, finansowanie, wpływ na system oraz pacjenta.

– Karolina Tądel – HealthTech Project Manager DiveInData / PROWADZĄCA DEBATĘ

– dr hab. n. med. Dorota Makarewicz – Zastępca Dyrektora Wydziału Nauki i Finansowania Projektów Agencji Badań Medycznych

Hubert Życiński – Zastępca Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia

– lek. Małgorzata Ponikowska

– Marek Paluch  Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

  

13:15  14:15

NETWORKING / Przerwa lunchowa

 

14:15  15:30

SESJA: INNOWACJE W FARMACJI I ZDROWIU

– dr Piotr Przygodzki (Abbott) – Medycyna XXI wieku – jak nowe technologie zmieniają krajobraz diagnostyki i terapii 

– Olga Lach (Sanofi), Sławomir Chomik (3Clicks) – LIPID BOX - Rozwiązanie e-health w diagnostyce i leczeniu zaburzeń lipidowych

– Daniel Koput (Takeda) – Jak kultura innowacji wzmacnia opiekę zdrowotną i poprawia wyniki terapeutyczne

Mirosław Pawełko (Astra-Zeneca) – Podejście i doświadczenie AstraZeneca we wsparciu pacjentów rozwiązaniami Digital Health

 

15:30  15:45

NETWORKING / Przerwa kawowa

 

15:45  17:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Prezentacja otwierająca sesję:

Medonet jako plug-in platforma innowacyjnych rozwiązań z zakresu digital health – case study na podstawie współpracy ze startupami  Diana Żochowska - Head of Medonet, Agnieszka Kranz - Head of E-Commerce Investments and Innovations, Ringier Axel Springer Polska 

Startupy:

    1. Holo4Labs – Przemysław Budnicki

    2. VR-Learning  Jakub Ciecierski

    3. CancIR (Life) – mgr inz. Jacek Olszewski 

    4. Doctor.One – Maciej Malenda

    5. Tixon Care (Lekoster) – Cezary Kępczyński 

    6. Helfio – Grzegorz Madajczyk

    7. Folliscan (MIM Solutions) – Urszula Sankowska/Piotr Sankowski

    8. Testasy – Thibault Lovey

 

17:00  17:05 

ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

– Tomasz Leleno

Janusz Kowalski

 

17:05  17:30

NETWORKING / kawa

PRELEGENCI

prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Marek Krzystanek

Kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i lekarz prowadzący oddziałów dziennych rehabilitacji psychiatrycznej w Górnośląskim Centrum Medycznym i. prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach. Innowator, wynalazca i prekursor telemedycyny w Polsce. Popularyzator nowej psychiatrii. Tworzy nowe aplikacje mobilne dla sektora e-health/mobile health wykorzystujące rzeczywistość wirtualną i algorytmy sztucznej inteligencji dla poprawy zdrowia oraz dla jego optymalizacji i utrzymania w nurcie antiaging. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia naukowe i wdrożeniowe, m.in. w 2019 r. Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia a w 2021 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi. Autor 300 publikacji naukowych. Przewodniczący Naukowej Sekcji Telepsychiatrii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

SESJA: TRENDY

Quo vadis high-tech e-medicina? Nowe technologie w rękach telepsychiatry

Urszula Kowalik

Urszula Kowalik w Narodowym Instytucie Onkologii zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych, prac rozwojowych oraz wdrożeniem nowych technologii i produktów w medycynie. Kilka lat kierowała startupem słoweńskim Doctrina, rozwijając platformę szkoleniową i promocyjną dla sieci aptek i producentów leków. Wspomagała biznesowo firmę farmaceutyczną Celgene (Bristol Myers Squibb) i startup Diabdis w grupie Neuca. Praktyczne umiejętności i wiedzę z zakresu wdrażania innowacji technologicznych zdobywała również, w latach 2002-2013, współpracując z R&D i IT w zespole innowacji i wdrażania nowych produktów w Orange Polska (Telekomunikacja Polska) i współtworząc Ogrody Innowacji Orange.

Urszula jest absolwentką uczelni humanistycznych i ekonomicznych. Ukończyła studia podyplomowe Studium Farmakoekonomiki, HTA, Marketingu i Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest absolwentką Executive MBA przy Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem prac naukowych: „Wpływ e-recepty na jakość i koszt opieki farmaceutycznej” i „Model zarządzania relacjami i zaangażowaniem interesariuszy w organizacji”.

SESJA: TRENDY

mHealth – spojrzenie na rozwiązania z zakresu adaptacji mobilnych aplikacji zdrowotnych

dr Mariusz Borkowski

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; absolwent programu Leadership na Harvard Business School; w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu oraz studia dot. komunikacji digital. Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”. Od 1997r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed wyzwaniami. W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy MEDmeetsTECH. Współtwórca innowacyjnego rozwiązania - pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej. Za swą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi - brązowym, srebrnym i złotym. Prywatnie miłośnik biegania (przebiegł maraton nowojorski) i kalisteniki. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się sztuką współczesną i teatrem.

Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

SESJA: TRENDY

Kierunki rozwoju mHealth

Małgorzata Łobocka

Prawnik, audytor wewnętrzny, specjalista ds. zarządzania kulturą i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych. Obszarem jej badań naukowych (doktorat) jest funkcjonowanie kontroli zarządczej w instytucjach kultury. Twórca strategii marketingowych i kampanii komunikacyjnych dla firm farmaceutycznych oraz placówek medycznych. Doświadczenie zawodowe w dziedzinie kultury zdobywała w Instytucie Adama Mickiewicza, instytucji zajmującej się promowaniem polskiej kultury za granicą, oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie. Autorka bloga @okulturze.

SESJA: TRENDY

Budowanie społeczności i nowoczesna strategia komunikacji w branży farmaceutycznej.

Mirosław Pawełko

Project Associate Director w AstraZeneca

Project Associate Director w AstraZeneca, odpowiada za strategiczne projekty w regionie CEE, obejmujące inicjatywy Digital Health; zaangażowany w Warsaw Health Innovation Hub. Wcześniej General Manager w IQVIA na Europę Południo-Wschodnią. Odpowiadał m.in. za analizy ścieżek pacjentów, nowe produkty oparte na danych, opracowania dot. systemu służby zdrowia.
Autor ciekawych publikacji i artykułów, książki „Mniej slajdów- więcej sensu” oraz wystąpień na konferencjach. Prywatnie mąż i tata. Czerpie inspiracje nt. przywództwa m.in. z książek historycznych i zajęć sportowych. Ostatnio rozwija się jako tenisista.

SESJA: INNOWACJE W FARMACJI

Podejście i doświadczenie AstraZeneca we wsparciu pacjentów rozwiązaniami Digital Health.

dr Piotr Przygodzki

Dyrektor ds Ekonomiki Zdrowia i Polityki Zdrowotnej Abbott Medical. Od 20 lat związany ekonomia zdrowia, medycyną zabiegową oraz diagnostyka kliniczną, lekarz. Zbudował ponad 30 medycznych projektów edukacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ekspert w obszarze oceny HEOR/HTA innowacyjnych technologii medycznych wykorzystywanych dla poprawy rokowania zdrowia i życia polskich pacjentów. Członek wielu uznanych Krajowych i Międzynarodowych Towarzystw Medycznych (ESC/TCT/PTK/PTKTCH). Pasjonat i Instruktor sportów walki.

SESJA: INNOWACJE W FARMACJI

Medycyna XXI wieku - jak nowe technologie zmieniają krajobraz diagnostyki i terapii

Olga Lach

- 20 lat w pharmie
- leki Rx oryginalne i generyczne
- główne obszary: antybiotyki (GSK), gastroenterologia (AlfaSigma), leki przeciwbólowe (Sandoz), kadriologia (Sanofi)
- obecnie Customer Engagement Manager (Sanofi), leczenie biologiczne hipercholesterolemii (lek Praluent). Lek w programie lekowym, refundowany u pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną i we wtórnej prewencji po zawale
- doświadczenie w prowadzeniu kampanii tradycyjnych, hybrydowych i pure play MCE


SESJA: INNOWACJE W FARMACJI

LIPID BOX - Rozwiązanie e-health w diagnostyce i leczeniu zaburzeń lipidowych

dr n. med. Sławomir Chomik

Prezes Zarządu 3Clicks Sp. z o.o. / CEO at 3Clicks Sp. z o.o.

Ekspert w branży farmaceutycznej z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym na regionalnych i globalnych stanowiskach w takich firmach jak Solvay i Abbott. W ostatnich latach zdobywał doświadczenie inwestycyjne i przedsiębiorcze, zakładając wiele startupów w dziedzinie IT i medycyny. Z wykształcenia dr n. med. oraz MBA Uniwersytetu w Maastricht. Wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Autor oryginalnych artykułów w prasie medycznej i biznesowej.

SESJA: INNOWACJE W FARMACJI

LIPID BOX - Rozwiązanie e-health w diagnostyce i leczeniu zaburzeń lipidowych

Daniel Koput

Head of Innovation and Strategy / Takeda Pharma Sp. z o.o.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w pracy w przemyśle farmaceutycznym. Umiejętności zdobywał na wielu kluczowych stanowiskach: zajmował się m.in. marketingiem, sprzedażą oraz tworzeniem strategii biznesowej. Przez lata pełnił strategiczne role w zarządzaniu jednostkami biznesowymi w pełnym zakresie. W przeszłości odpowiadał za inwestycje w wielu krajach: od Europy, przez USA, po Rosję i Bliski Wschód. Rozwój systemu opieki zdrowotnej jest dla niego priorytetowy, dlatego stawia na nowoczesne rozwiązania: cyfryzację, analizę danych oraz dogłębną analizę ścieżki terapeutycznej. Dba o wprowadzanie innowacyjnych oraz wartościowych metod, które pomagają wszystkim uczestnikom procesu terapeutycznego. Interesuje się nowymi metodologiami pracy, a zwłaszcza Service Design.
Mąż, a także ojciec dwóch wspaniałych synów. ”It is amazing what you can accomplish if you do not care who gets the credit.” – Harry S. Truman

SESJA: INNOWACJE W FARMACJI

Jak kultura innowacji wzmacnia opiekę zdrowotną i poprawia wyniki terapeutyczne

Diana Żochowska

Head of Medonet

Od ponad 10 lat rozwija produkty i usługi z zakresu digital health. Zaczynała w startupach abcZdrowie.pl i parenting.pl, gdzie została do czasu objęcia przez obydwa serwisy pozycji liderów w swoich kategoriach, a następnie połączenia z ekosystemem Wirtualnej Polski, będąc odpowiedzialną za redakcje, SEO i rozwój produktu. W Medonet.pl od 2,5 roku, gdzie skupia się na rozwoju i dywersyfikacji biznesu poprzez budowę spójnego ekosystemu łączącego treści z usługami i ecommerce. Wspiera medtechy głównie z ofertą B2C.

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Medonet jako plug-in platforma innowacyjnych rozwiązań z zakresu digital health – case study na podstawie współpracy ze startupami.

Agnieszka Kranz

Head of e-commerce investment and innovation w RASP, gdzie odpowiada za inwestycje, w tym M&A oraz projekty związane z ekosystemem innowacji. Do maja 2021 r. Agnieszka Kranz była szefową innowacji w Grupie Cyfrowego Polsatu, realizując projekty dla Polkomtela, Cyfrowego Polsatu i Netii. Zajmowała się przede wszystkim rozwijaniem współpracy spółek z grupy ze startupami, tworząc m.in. innowacyjny program partnerskiej pre-akceleracji. Z sukcesem wdrożyła kilka programów ukierunkowanych na budowę wewnętrznego ekosystemu innowacji. W swojej dotychczasowej praktyce wykorzystuje uprzednio zdobyte doświadczenie w zakresie rynku kapitałowego i M&A wyniesione z firmy doradczej, w której wspierała wprowadzanie spółek na giełdę i projekty związane z przejęciami przez banki inwestycyjne, fundusze PE i VC oraz polskie spółki.

W wolnym czasie Agnieszka Kranz angażuje się w różne akcje pro-bono, m.in. współtworzy i mentoruje TeenCrunch - projekt akceleracji startupów dla nastolatków, realizowany pod patronatem Google i Microsoft, angażując w to przedsięwzięcie polskich startupowców w roli mentorów.

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

Medonet jako plug-in platforma innowacyjnych rozwiązań z zakresu digital health – case study na podstawie współpracy ze startupami.

DEBATA

dr hab. Dorota Makarewicz

Zastępca Dyrektora Wydziału Nauki i Finansowania Projektów

Agencja Badań Medycznych

Absolwentka Wydziału Biologii UW, neurobiolog, współautorka oryginalnych prac naukowych dotyczących patogenezy uszkodzeń i mechanizmów neuroprotekcji neuronów w ischemicznych modelach zwierzęcych. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze B+R w szczególności w zarządzaniu projektami i ocenie projektów z obszaru badań klinicznych i rozwoju leków. W Agencji Badań Medycznych kieruje Działem Nauki i Działem Kontroli. Wraz z zespołem planuje i wdraża narzędzia wykorzystujące potencjał badań medycznych w szczególności w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych. W pracy zawodowej motywują ją ambitne wyzwania wymagające interdyscyplinarnej wiedzy i kreatywności.

Hubert Życiński

Zastępca Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia

Marek Paluch

Associate w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Marek jest specjalistą z zakresu prawa farmaceutycznego, prawa wyrobów medycznych oraz postępowań administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Na co dzień doradza on w sprawach związanych z wszystkimi aspektami wprowadzania do obrotu wyrobów medycznych – w tym ich klasyfikacji, nadzoru nad wyrobami oraz ich marketingiem. Marek specjalizuje się również kwestiach związanych z rejestracją i wprowadzaniem do obrotu produktów leczniczych – zarówno ludzkich jak i weterynaryjnych.

Doświadczenie Marka obejmuje pomoc w wprowadzaniu do obrotu różnego rodzaju wyrobów medycznych, dostosowywanie działalności firm do wymogów prawa wyrobów medycznych czy prawa farmaceutycznego oraz udział w postępowaniach przed polskimi i unijnymi organami nadzoru. Marek doradzał również klientom w istotnych dla sektora life sciences procesach legislacyjnych.

lek. Małgorzata Ponikowska

Lekarka, naukowczyni, blogerka: w 2018r. ukończyła studia na I. Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a obecnie prowadzi badania naukowe w Katedrze Biotechnologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz mierzy się z codziennością medycyny rodzinnej w przychodni POZ. Jest fanką nowoczesnych technologii informatycznych w medycynie, zaś sama pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu biotechnologii: obecnie nad rekombinowanym białkiem fuzyjnym o właściwościach bakteriobójczych. Ambasadorka kampanii informacyjnej "Zaszczep się wiedzą", w czasie wolnym jako dr_malgorzata edukuje w internecie na temat szczepień.

Karolina Tądel

HealthTech Project Manager w spółce analityczno-researchowej DiveinData. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego, łączy zdobytą wiedzę ze światem biznesu i innowacji. Posiada doświadczenie związane z rozwojem startupów branży MedTech, walidacji pomysłów biznesowych oraz analizy rynku. Pracowała w firmie farmaceutycznej oraz startupach medycznych jako Product Manager. Speaker Perspektywy Women in Tech Summit oraz stypendystka programu Akademii Liderek Biznesu SGH. Pomysłodawczyni platformy edukacyjnej dotyczącej zdrowia kobiet.

PROWADZĄCA DEBATĘ

PREZENTACJE STARTUPÓW

Maciej Malenda

Co-Founder & COO, Doctor.One

Świeżo upieczony przedsiębiorca z doświadczeniem w branży healthcare. Przez ponad 10 lat budujący doświadczenie w świecie opieki zdrowotnej, zaczynając od tworzenia systemów publicznych (e-Zdrowie z IBM), przez wyszukiwanie innowacji u prywatnych ubezpieczycieli (Medicover), po budowanie partnerstw w międzynarodowym startupie health-techowym (Infermedica). Od lat związany z innowacjami i technologiami, głównie w obszarze zdrowia. Po godzinach współtworzy Fundację K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, w której pełni rolę prezesa.

Grzegorz Madajczyk

CEO, Założyciel i współwłaściciel helfio.

Absolwent Politechniki Bydgoskiej na kierunku Technologia i Inżynieria Chemiczna, ze specjalizacją Biotechnologia. Doświadczenie techniczne i biznesowe zdobywał w największych globalnych korporacjach na różnych stanowiskach zarówno technicznych jak i sprzedażowych. Miłośnik nowych technologii w medycynie i ich wpływu na życie człowieka. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec 2 cudownych dzieci. Uwielbia sport w szczególności: koszykówka, boks, wspinaczka górska.

Przemysław Budnicki

CEO Holo4Labs

Od ponad 20 lat transformuje biznes wykorzystując nowe technologie, myślenie strategiczne i kreatywne kwestionowanie obowiązujących reguł.

Pracuje z innowacyjnymi projektami technologicznymi jako CEO oraz mentor skupiając się na szybkim znalezieniu drogi na rynek.

Z sukcesem prowadził technologiczne projekty startupowe realizowane z dużymi Odbiorcami Technologii m.in jednym z największych banków w CEE, wiodącymi firmami Industry 4.0 w Europie i USA, największymi firmami Life Science na świecie.

mgr inz. Jacek Olszewski

Absolwent Wydziału Mikromechaniki na Politechnice Warszawskiej. Obecnie słuchacz MBA dla inżynierów na akademii Leona Koźmińskiego. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w projektowaniu innowacyjnych wyrobów medycznych, projektowaniu procesów technologicznych oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. W swoim portfolio ma wiele innowacyjnych urządzeń medycznych min. do ozonoterapii, laryngologii, onkologii i kardiologii. Właściciel firmy Medtech Innovation - współpracującej na zasadzie B2B z firmami projektującymi i wdrażającymi innowacyjne wyroby medyczne.

Dr n. med. Michel Bielecki

Seryjny przedsiębiorca, pomysłodawca i współzałożyciel firm Gobix i Testasy

Powstały w 2020 startup Gobix stanowił odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w czasie pandemii na wymazy do przeprowadzania testów na SARS-CoV-2 dla Szwajcarskich Sił Zbrojnych. We współpracy ze szwajcarskimi inżynierami, dr Bielecki założył firmę, która przy wykorzystaniu technologii druku 3D, zajęła się produkcją testów do wymazów z jamy nosowo-gardłowej w celu wykrycia wirusa powodującego chorobę COVID-19.

Innowacyjna na rynku europejskim oferta firmy Testasy umożliwia podróżnym pobieranie materiału do wykonania testu na COVID-19 w domowym zaciszu.

Dr Bielecki jest niestrudzonym badaczem COVID-19 na stażu podoktorskim na Uniwersytecie w Zurychu i w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu oraz przyszłym absolwentem Harvard Chan School of Public Health. W 2018 roku, zdobywając 1 miejsce, został laureatem Microsoft Health Hackathon w Londynie. Latem 2020 roku został mianowany, w randze kapitana, Głównym Lekarzem w bazie NATO doradzającym w zakresie polityki COVID-19.

Dr Bielecki jest stałym prelegentem panelu przywódców niemieckiej Bundeswehry na temat roli sztucznej inteligencji w rozwoju medycyny.

Obecnie swoje zainteresowania i działania skupia na cyfrowej medycynie przyszłości, która wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym sztuczną inteligencję i technologię blockchain.

Cezary Kępczyński

Lider projektu Lekoster Tixon Care

Cezary Kępczyński, założyciel startupu Tixon Care, lider projektu Lekoster, związany z branżą technologiczną od ponad 20 lat, przedsiębiorca i menedżer z wieloletnim doświadczeniem w dużych firmach technologicznych. Był m.in. współzałożycielem spółki Soflab, największej w Polsce firmy testującej oprogramowanie IT. Przeprowadził w roli Kierownika B+R technologiczne projekty badawcze z wykorzystaniem IoT oraz aktualnie koncepcji zastosowania komponentów ML/AI. W podejściu do innowacji stosuje metodologię Design Thinking. Posiada wykształcenie wyższe, dyplom MBA Oxford Brookes University z zarządzania strategicznego oraz Studiów Podyplomowych z Coachingu Profesjonalnego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Jakub Ciecierski

Współzałożyciel VR-Learning

Ukończył Informatykę na Politechnice Warszawskiej gdzie rozpoczął także pracę badawczą w dziedzinach wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Od 2019 prowadzi technologiczny startup, gdzie skupia się na tworzeniu i wdrażaniu produktów w biznesie, edukacji i medycynie. Zarządza produktem VR kierowanym chirurgom, który pozwala na planowanie operacji na podstawie badania tomografii komputerowej konkretnego pacjenta.

Urszula Sankowska

COO w MIM Solutions

Menadżerka z ponad 15 letnim doświadczeniem w sektorach publicznym i prywatnym. Ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz University College Dublin (UCD) w Dublinie. Stypendystka Fundacji im. Roberta Boscha i rządu irlandzkiego. Włada biegle 3 językami obcymi. Pracowała m.in. w Niemczech, Włoszech, Belgii i Irlandii. Od 2019 współprowadzi technologiczny startup MIM Solutions, gdzie skupia się na tworzeniu i wdrażaniu produktów opartych o uczenie maszynowe w biznesie i medycynie. Pomysłodawczyni projektów femtechowych FOLLISCAN i EMBRYOAID. Wierzy w to, co robi. Robi to, w co wierzy.

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ

Tomasz Leleno

Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji sektora ochrony zdrowia i nauki. Obecnie jest szefem biura prasowego oraz rzecznikiem prasowym Naczelnej Izby Aptekarskiej – organizacji branżowej reprezentującej ponad 30 tys. farmaceutów w Polsce. Wcześniej, pracował po stronie przemysłu farmaceutycznego m.in. jako PR Manager Grupy Adamed - firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Zawodowo był także związany z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwent Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył studia magisterskie na kierunku: „administracja". Absolwent studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. W 2021 r. rozpoczął studia "MBA w Ochronie Zdrowia" na Uczelni Łazarskiego. Prowadzi konferencje branżowe, panele dyskusyjne oraz uroczyste gale związane z branżą zdrowotną, jak również szkolenia z obszaru komunikacji, relacji z mediami oraz wystąpień publicznych.

PROWADZENIE KONFERENCJI

Sponsorzy i Partnerzy

Brązowy sponsor

TZF

Srebrny partner

Kontekst

Patroni

BML
Collegium Humanum
Startup Poland
SD WUM

Patroni medialni

About Digital Health
Biotechnologia
Co w Zdrowiu
Dla Szpitali
Life Science
Mam Startup
Medical Press
Medinwestycje
Medonet
MEDtube
Medycyna Praktyczna
OPM
Poradnik Zdrowie
Puls Medycyny
SMiF
Terapia
Tygodnik medyczny

Partnerzy

SpeedUp Group
Med Silesia
GPN-T

Organizator

CTM

WSPARCIE ORGANIZACYJNE

Klaudia Gutowska

Absolwentka I Wydziału lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doktorantka w Szkole Doktorskiej prowadząca badania kliniczne z zakresu endokrynologii. Koordynator medyczny w Astra Zeneca Pharma Poland. Autorka publikacji w polskiej oraz zagranicznej prasie branżowej. Przedmiotem jej zainteresowań są zarządzanie i innowacje w sektorze ochrony zdrowia.

 

Konferencja MEDmeetsTECH #12

9 grudnia 2021 r.

 

 

Sound Garden Hotel

ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa