MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

  • Czy nowe technologie medyczne przetrwają COVID? 
  • W jaki sposób COVID-19 wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego oraz nastawienie do nowych technologii?
  • Jak radzi sobie z koronawirusem krajowy i światowy rynek telemedycyny?
  • Co się zmieni w branży Healthcare – MEDTECH?

Między innymi na te pytania odpowiedzą prelegenci 10-tej, jubileuszowej edycji konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się już 15 grudnia br.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Tym razem hasłem przewodnim spotkania jest #postCovidDigitalTrend. 15 grudnia odbędą się cztery sesje tematyczne, w trakcie których prelegenci – biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną oraz wynikające z niej zagrożenia - przedstawią aktualne trendy w branży MEDTECH. Nie zabraknie tutaj licznych przykładów dobrych praktyk rynkowych. Uznani eksperci branżowi postarają się odpowiedzieć na pytania, które dziś nurtują wielu przedsiębiorców.

W trakcie wykładów dowiemy się m.in. w jaki sposób pandemia COVID-19 wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii oraz praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie. Pojawią się również zagadnienia z związane z przyszłością branży Healthcare – MEDTECH oraz blockchain w medycynie. Na tym jednak nie koniec. Tego dnia zaplanowaliśmy również debatę poświęconą trendom i finansowaniu startupów. Pierwszy dzień konferencji zakończą prezentacje najciekawszych startupów z obszaru MEDTECH. 

Z kolei 16 grudnia odbędzie się wydarzenie towarzyszące pod nazwą Akademia MEDmeetsTECH online powered by TUV Nord. Tego dnia będą miały miejsce dyskusje ekspertów poświęcone zagadnieniom związanym z wyrobami medycznymi. Poruszone kwestie dotyczyć będą m.in. realizacji badań klinicznych, oceny dokumentacji klinicznej, dokumentacji w procesie certyfikacji, cyberbezpieczeństwa, analizy ryzyka oraz inżynierii użyteczności wyrobów medycznych.

 

Program MEDmeetsTECH #10

Konferencja ONLINE - 15.12.2020 r.

 

10:00  11:00

SESJA: TRENDY

– Mariusz Borkowski M.D. – Blockchain w medycynie 

Artur Olesch – aboutdigitalhealth.com – Krajobraz po bitwie - jak pandemia wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii?

Tomasz Snażyk – CEO Startup Poland – Najciekawsze dane z Raportu Digital Health

 

11:10  11:50

SESJA: COVID

– dr hab. n. med. Paweł Balsam – Telemedycyna w dobie COVID-19 - sukces czy porażka?

– prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski – Jak COVID wpłynął na praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie.

 

12:10  13:00

DEBATA  Trendy w obszarze innowacji medycznych oraz możliwości finansowania startupów.

Anna Goławska Ministerstwo Zdrowia

 Marek Dietl Prezes GPW S.A.

Mariusz Borkowski Dyrektor Marketingu Polfa Tarchomin

Mikołaj Gurdała – Head of Innovation at EIT Health InnoStars

Jerzy Szewczyk Prezes ProPLUS S.A.

 

13:20  15:00

SESJA: TRANSFER WIEDZY

– dr n. med. Grzegorz Suwalski, Przemysław Furdal  Heart Sense – Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Łukasz Grzanek, Daniel Nowocin – Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

– Bartłomiej Lubiatowski CEO RSQ Technologies LLC Świat rozciąga się też poza Polską - jak przeżyć umiędzynarodowienie swojego biznesu (a jak nie)

– Jerzy Szewczyk – ProPLUS S.A. – Roller Coaster w czasach pandemii - jak prowadzić firmę medtech - case study Pro-PLUS SA

– Emmanuel Uman-Ntuk   SolutioMedica.pl – Jak wygenerować 100 000+ zł zysku w czasie pandemii dzięki przeniesieniu działalności do Internetu? Analiza prowadzenia skutecznych działań marketingowych w branży medycznej. 

 

15:10  16:10

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

BioMinds Healthcare – Elżbieta Włodarska, Mateusz Kierepka

Terapia Bezsenności – Jan Potworowski

Smarter Diagnostics – Bartosz Borucki, Norbert Kapinski

Warmie – Piotr Piątek

Mediprintic – Kamil Marczewski, Andrzej Zakręcki

Higo – Rewolucja w dotychczasowej telemedycynie – Ewa Wierzbowska

Akademia online - 16.12.2020 r.

Akademia online MEDmeetsTECH powered by TUV Nord

Program - 16.12.2020 r.

 

10:00

Badania kliniczne dla wyrobów medycznych

 

10:45 / Przerwa

 

11:00 

Ocena dokumentacji klinicznej

 

11:45  Przerwa

 

12:00

Wymagana dokumentacja w procesie certyfikacji wyrobów medycznych

 

11:45  Przerwa

 

13:45

Cyberbezpieczeństwo wyrobów medycznych 

 

14:30  Przerwa

 

 

14:45

Analiza ryzyka oraz inżynieria użyteczności wyrobów medycznych

 

15:30  Zakończenie konferencji

 

PRELEGENCI

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej.
Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego.
Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami.
Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej.
Na koncie ma nie małe sukcesy:
- Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006
- Prelegent i prowadzący na Blue Business Media
- Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016
- Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio
- Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych


Obecnie Dyrektor Marketingu Polfa Tarchomin.

Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

SESJA: TRENDY

Blockchain w medycynie

prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski

Profesor w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Pododdziału Elektrokardiologii, Prodziekan ds. Integracji i Rozwoju Wydziału Lekarskiego WUM. Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog. Inicjator projektów i przedsięwzięć klinicznych i telemedycznych w kardiologii. Samodzielny operator zabiegów implantacji urządzeń do elektroterapii serca, przezżylnego usuwania elektrod. Wprowadza innowacyjne terapie, takie jak stymulacja bezelektrodowa, defibrylatory podskórne, laserowe usuwanie elektrod. Posiada certyfikat eksperta elektroterapii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz najwyższy poziom certyfikatu European Heart Rhythm Association.
Laureat m.in. nagrody Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Zdrowia, Prezesów PTK, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz Stypendium Fundacji Nauki Polskiej, wyróżniony w konkursie „Super Talenty w medycynie” i „Złoty Skalpel”. Funkcje mi.in.: członka i sekretarza Zarządu Głównego PTK, prezesa Klubu 30 PTK, dyrektora ds. Medycznych SP CSK WUM. Współautor monografii, rozdziałów, prac oryginalnych i poglądowych o tematyce farmakologii klinicznej, prewencji sercowo-naczyniowej, choroby wieńcowej i niewydolności serca. Artykuły: 225; IF: 209,006; punktacja MNiSW: 2896; cytowania: 924; Indeks Hirscha: 16.
Osiągnięcia w 2019r.: tytuł profesora nauk medycznych; Nagroda Ministra Zdrowia w zakresie działalności wdrożeniowej: praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych, w szczególności w działalności leczniczej związanej z systemem ochrony zdrowia; członek Rady Społecznej Narodowej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”; funkcja Prodziekana ds. Wydziału Lekarskiego WUM; funkcja Rzecznika Prasowego Zarządu Głównego PTK; wyróżnienie w konkursie „Złoty Skalpel 2019”; uruchomienie „Programu szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami” w CSK WUM.

SESJA: COVID

Jak COVID wpłynął na praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie.

Paweł Balsam, BA, MD, PhD

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Europejskiej Asocjacji Zaburzeń Rytmu serca będąc odpowiedzialnym za media społecznościowe ESC i EHRA, członkiem Zarządu Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, członkiem Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. W ramach spółki HeartTeam Sp. z o.o., we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka i firmami z szeroko pojętego świata zdrowia mobilnego zakładał Telemedyczną Grupę Roboczą. Od października 2017 roku wchodzi w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rymtu serca (ablacja), często z wykorzystaniem nowoczesnych technologii obrazowania (druk 3D, technika hologramu). Prywatnie interesuje się kolarstwem, kitesurfingiem i sportami motorowymi.

SESJA: COVID

Telemedycyna w dobie COVID-19 - sukces czy porażka?

Tomasz Snażyk

CEO Startup Poland

Tomasz Snażyk objął stery w Fundacji Startup Poland na początku tego roku. Wcześniej znany był jako jeden z partnerów i założycieli kancelarii SKM Legal, pracującej przy wielu z największych w regionie CEE transakcjach oraz rundach inwestycyjnych w startupach. Tomasz zasiada m.in. w radzie nadzorczej Audioteki czy funduszu SMOK. Był też jednym z inicjatorów-założycieli powołania Fundacji Startup Poland w 2013 r. Ma za sobą kilkanaście lat kariery prawniczej i dziesiątki transakcji na koncie. W swoim CV ma m.in. pracę w kancelarii Kerosky & Associates w San Francisco czy doświadczenie z kancelarii Gide Loyrette Nouel. Od 2013 r. jako współzałożyciel SKM Legal specjalizuje się w doradztwie inwestycyjnym na rzecz inwestorów krajowych i międzynarodowych, blisko współpracując z kluczowymi osobami z polskiego ekosystemu innowacji. SESJA: TRENDY

Najciekawsze dane z Raportu Digital Health

Artur Olesch

Artur Olesch, dziennikarz zajmujący się z zagadnienia zdrowia cyfrowego w Polsce i na świecie, współpracujący m.in. z czasopismem OSOZ Polska.

SESJA: TRENDY

Krajobraz po bitwie - jak pandemia wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii?

dr n. med. Grzegorz Suwalski

Specjalista kardiochirurg, współtwórca koncepcji Heart Sense. Autor licznych publikacji naukowych oraz szeregu innowacyjnych operacji kardiochirurgicznych. Współzałożyciel Quantum Innovations – spółki opracowującej kilka nowych urządzeń do zastosowania w czasie operacji serca. Chief Technology Officer HEART SENSE

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Przemysław Furdal

Specjalizuje się w zakresie zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi. W BTM Innovations, przez ostatnie lata, był zaangażowany w pozyskiwanie i koordynację zadań projektowych, od najwcześniejszych etapów tj. analiza potencjału rynkowego projektu, stworzenie strategii ochrony własności intelektualnej, aż do sporządzenia kompleksowego biznesplanu i pozyskania finansowania. Uczestniczył w ponad 25 złożonych projektach, dla których sporządził m.in. kompleksową dokumentację dla inwestora. Specjalizuje się w projektach z obszaru Life Science. Swoim doświadczeniem dzieli się współpracując na co dzień ze startupami, jak również prowadząc szkolenia w tym zakresie.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (chemia medyczna), Uniwersytetu Warszawskiego (chemia organiczna) oraz SGH (zarządzanie) i aplikant rzecznikowski. Project Manager HEART SENSE.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Łukasz Grzanek

Online Digital Marketing Specialist Medidesk
https://www.linkedin.com/in/lukaszgrzanek/

Absolwent Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uniwersytetu Warszawskiego. Business manager, internet, digital i e-mail marketer w branży healthcare. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i abonamentów medycznych: Allianz, PZU Zdrowie, Grupa LUX MED, systemów medycznych, zdalnej opieki i telemedycyny - Comarch Healthcare. Od 2019 roku w aplikacji Medidesk - narzędziu online do zarządzania ruchem telefonicznym, kanałami marketingowymi i realizacji telekonsultacji w placówkach medycznych. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem pomaga automatyzować, odciążać i profesjonalizować obsługę pacjenta w podmiotach medycznych, wspiera managerów i rejestracje w realizacji ich celów. Po godzinach pracy instruktor rekreacji ruchowej i niesuchytrener personalny ze specjalizacją medyczną, pomaga podopiecznym adaptować się do nowych warunków w czasie koronawirusa, #homeoffice i #lockdown.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

Daniel Nowocin

CEO Medidesk
https://www.linkedin.com/in/danielnowocin/

Absolwent zarządzania na wydziale Ekonomii oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada bogate, ponad 15-letnie doświadczenie, w obszarze konsultingu procesów biznesowych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Tworzył strategie rozwoju firm, od procedur operacyjnych po struktury organizacyjne i procesy operacyjne. Uczestniczył w wielu projektach, dotyczących rozwoju usług informatycznych, w tym reorganizacji struktur kadrowych i ich wsparcia. Dzięki wiedzy zdobytej w firmach polskich oraz zagranicznych korporacjach zdobył szerokie kompetencje w ocenie i analizie przedsiębiorstw oraz budowaniu strategii rozwoju organizacji. Współautor projektów startupowych, serwisów społecznościowych, systemów e-commerce i rozwiązań związanych z usługami mobilnymi oraz rozwiązań informatycznych związanych z integracjami systemów IT. Twórca Medidesk. Na bazie wieloletniego doświadczenia w marketingu medycznym powołał do życia aplikację, która dziś usprawnia pracę setkom podmiotów leczniczych w Polsce. Doradca zarządów i kadry managerskiej w zakresie skutecznego pozyskiwania pacjentów i rozwoju biznesu. Strateg firmy i guru sprzedaży. Na spotkaniach z klientami czuje się jak ryba w wodzie, pomagając im w codziennych wyzwaniach. Urodzony leader. Entuzjasta wszelkich form ruchu i podróży.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

Emmanuel Uman-Ntuk

Agencja marketingowa SolutioMedica.pl
Bio: Śledzi trendy marketingowe w branży health tech na rynku polskim i zagranicznym. Łączy dobrą znajomość branży z analitycznym myśleniem dzięki czemu skutecznie doradza działania marketingowe firmom z tego sektora. Szczególnie interesują go zagadnienia związane ze starzejącym się społeczeństwem oraz zmianami jaki ten proces wymusza. Współtwórca agencji marketingowej Solutio Medica, która pracuje m. in. z firmami z obszaru telemedycyny i gabinetami medycznymi. Odpowiada m. in. za tworzenie strategii marketingowych.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Jak wygenerować 100 000+ zł zysku w czasie pandemii dzięki przeniesieniu działalności do Internetu? Analiza prowadzenia skutecznych działań marketingowych w branży medycznej.

Jerzy Szewczyk

Prezes Zarządu w Pro-PLUS S.A.

Bartłomiej Lubiatowski

CEO RSQ Technologies LLC
Technolog wychowany przez lekarzy. Bartłomiej rozpoczął i prowadzi 70-osobowe RSQ Technologies, m. in. po to, by nadgonić czasoprzestrzeń pomiędzy rzeczywistością Doliny Krzemowej, a tym, z czego korzystają medycy na co dzień. Pierwszym krokiem na tej drodze jest oprogramowanie, które na serio pomaga medykom i innym uczestnikom opieki zdrowotnej oraz wspiera ich w diagnostyce.
Rozwiązania RSQ takie jak nowej kategorii EDM, czujniki analizy ruchu, czy sztuczna inteligencja diagnozująca obrazowanie medyczne, trafiają obecnie do tysięcy placówek medycznych w Polsce oraz do pierwszych w USA i Indiach. RSQ współpracuje zarówno z liderami rynku opieki zdrowotnej takimi jak Rehasport Clinic – FIFA Medical Centre of Excellence z Grupy Medicover, Smith & Nephew – globalnym dostawcą narzędzi medycznych, czy z ubezpieczycielami, jak i z mniejszymi graczami rynku takimi jak jednoosobowe placówki fizjoterapeutyczne. Zasadniczo wspiera całe spektrum opieki zdrowotnej.
Z wykształcenia informatyk, niedoszły astronom, specjalista robotyki, strategii biznesowych, bioinformatyki, rynku opieki zdrowotnej, elektrodynamiki oraz neuronauki obliczeniowej.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Świat rozciąga się też poza Polską - jak przeżyć umiędzynarodowienie swojego biznesu (a jak nie).

DEBATA

Anna Goławska

Anna Goławska ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego. Pani Anna Goławska jest wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Zdrowia. Od 2009 r. zajmowała stanowisko naczelnika, w latach 2015-2018 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia. Od początku swojej pracy w administracji publicznej zajmowała się wdrażaniem środków europejskich dedykowanych dla sektora zdrowia. Od 2015 r. realizowała zadania związane z szeroko pojętym e- zdrowiem. Posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu finansów publicznych, zarządzania zasobami i projektami. Od grudnia 2018 do października 2020 pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Ministerstwa Zdrowia. W październiku 2020 roku minister Adam Niedzielski powołał ją na podsekretarza stanu w resorcie.

Marek Dietl

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i doradca ekonomicznym Prezydenta RP oraz adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wcześniej zdobywał doświadczenie poprzez prawie 20 letnią praktykę w doradztwie strategicznym i branży venture capital. Zasiadał w Radach Nadzorczych, Komisjach Rewizyjnych i Komitetach Inwestycyjnych ponad 25 organizacji.

Mariusz Borkowski M.D.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Mikołaj Gurdała

Mikołaj Gurdała is a high-level senior expert in the field of future of medicine and innovations in healthcare with extensive experience in EU funds, technology transfer and R&D. He has considerable expertise of international affairs and cross-sectoral cooperation on pan-European and regional level. With EIT Health, one of the biggest healthcare organisations in Europe, he is responsible for developing international joint ventures and innovative projects co-created with academia and industry partners. He was one of the founders of building in Europe so called InnoStars Region within the EIT Health organisation, with aim to develop digital health, medtech and biotech innovations in the emerging markets , including Central and Eastern Europe. Mikołaj Gurdała develops also the HOSTED project (Hospitals as Test Beds project), aiming to expose hospitals from emerging regions to open innovation model towards more effective collaboration with start-ups and healthcare industry. Before joining EIT Health, Mikołaj Gurdała was a CEO and co-founder of Flavopharma, as well as being a director for Research, Strategies and Development at the Medical University of Łódź. Fields of expertise: supporting new ventures and start-ups in the ICT and life sciences sector, incl. biotechnology, digital health and medtech, IP management and strategic development of pan-regional consortia in the field of innovations in healthcare, expert in the field of AI in healthcare and Value-Based Healthcare.

Jerzy Szewczyk

Prezes Zarządu w Pro-PLUS S.A.

PREZENTACJE STARTUPÓW

Elżbieta Włodarska

BioMinds Healthcare

VP BioMInds Healthcare, neuropsycholog, psycholog z 16-letnim doświadczeniem klinicznym. Koordynator procesu rehabilitacji, konsultant programów terapeutycznych. Koordynator i prowadząca szkolenia wewnętrzne personelu medycznego. Na co dzień zajmuje się diagnozą procesów otępiennych, zaburzeń procesów poznawczych i terapią osób z uszkodzeniami mózgu. Członek Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego i Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W BioMinds nadzoruje merytoryczny aspekt projektu.

Mateusz Kierepka

BioMinds Healthcare

CEO BioMinds Healthcare, ekspert z 20-letnim doświadczeniem na międzynarodowym poziomie w branży IT. Twórca najważniejszych polskich start-upów, takich jak MedApp. Mentor, doradca, prezes start-upów. Został wpisany na listę „50 najbardziej wpływowych osób w polskiej branży start-upów”, którą opracowali redakcja naTemat i InnPoland.

Jan Potworowski

Terapia Bezsenności

Przedsiębiorca i programista, a z wykształcenia matematyk i doktor neuroinformatyki. Przed założeniem Terapii Bezsenności był współzałożycielem Szopi.pl (obecnie Everli), startupu świadczącego usługę dostawy zakupów spożywczych, oraz firmy Loglab, tworzącej rozwiązania oparte na NLP dla sektora e-commerce.

Bartosz Borucki

Smarter Diagnostics

Od ponad 10 lat zajmuje się zagadnieniami B+R w obszarze wspomagania komputerowego w medycynie, w szczególności w obrazowaniu medycznym i radiologii. Z wykształcenia fizyk - w zakresie Metod Komputerowych oraz Optycznego Przetwarzania Informacji. Od 2006 roku związany z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obecnie kieruje zespołem Sztucznej Inteligencji i Analizy Obrazowej w Diagnostyce Medycznej. Wykładowca studiów Inżynieria Obliczeniowa na UW oraz studiów podyplomowych Biznes.AI na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2020 roku rewolucjonizuje cyfrowo medycynę sportową i ortopedię, jako współzałożyciel i prezes Smarter Diagnostics - spółki spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, która wprowadza na rynek rozwiązania AI wspomagające procesy radiologiczne, diagnostykę obrazową i prewencję urazów sportowych w zakresie ścięgien i więzadeł.

Piotr Piątek

Warmie

Magister Zarządzania w obszarze Hotelarstwa i Gastronomii na WSPiA w Poznaniu. Mentor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Poprzednio zarządzał oddziałem Business Link i Business Link Maraton Poznań. Zainteresowany obszarami nowych technologii .Autor publikacji, wystąpień oraz twórca modeli biznesowych firm. Od 2008 roku aktywny uczestnik wielu startupów i projektów, m.in. kampanii społecznej “Nie robię tego za darmo”. Uczestniczył w tworzeniu wyrobu medycznego do diagnostyki In Vitro, biodegradowalnej popielniczki, projektu “Portal Naukowca” (ewaluacja i monitoring), projektu dla dzieci w wieku szkolnym “Cztery Pory Roku”, projektu studenckiego “Pierwszy krok”. Od 2011 roku związany był również z firmą Doradztwa Gospodarczego DGA S.A - z departamentem projektów unijnych oraz inwestycyjnych. Obecnie partner zarządzający projektami w tej firmie. Pełnił funkcję dyrektora Fundacji Wspieramy Wielkich Jutra. W ostatnich latach został, dzięki głosom dziennikarzy, laureatem konkursy “As Odpowiedzialnego Biznesu” za stworzenie projektu CRS (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu). Obecnie współtworzy rozwiązania z dziedziny telemedycyny i wyrobów medycznych. Współtwórca urządzenia,prototypu VAC. Projekt Manager w Fundacji Medigent. Współzałożyciel spółki Warmie “Bezprzewodowego systemu do pomiaru temperatury”

Kamil Marczewski

Mediprintic

Odpowiedzialny za certyfikację wyrobów medycznych oraz sprzedaż rozwiązań Mediprintic. Pełni rolę Prezesa Zarządu Spółki. Lekarz, absolwent kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Andrzej Zakręcki

Mediprintic

Odpowiada za realizacje części technicznej projektu – budowa prototypów, ich wytwarzanie, współpraca z dostawcami, zarządza pracami badawczo-rozwojowymi. Od kilku zajmuje się projektowaniem (był konstruktorem w Engineering Design Center w Warszawie i konstruktorem łazika marsjańskiego AGH Space Systems - Kalman) oraz rozwojem technologii druku 3D (projkekty aplikacyjne związane z drukiem 3D metali - regeneracja łopatek turbiny parowej, tworzyw sztucznych - koło łazika marsjańskiego).

Ewa Beata Wierzbowska

Higo

Medical & Business Development Manager
Manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży medycznej i farmaceutycznej. Z idealistycznym podejściem do życia i pracy. Wyzwaniom zawodowym towarzyszy chęć zmiany na lepsze. Fanka nowych technologii i rozwiązań telemedycznych.

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ

Tomasz Leleno

Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji sektora ochrony zdrowia i nauki. Obecnie jest szefem biura prasowego oraz rzecznikiem prasowym Naczelnej Izby Aptekarskiej – organizacji branżowej skupiającej ponad 30 tys. farmaceutów w Polsce. Wcześniej, pracował po stronie przemysłu farmaceutycznego m.in. jako PR Manager Grupy Adamed - firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Zawodowo był także związany z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwent Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył studia magisterskie na kierunku: „administracja". Absolwent studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. Członek Rady Programowej Liderów Ochrony Zdrowia 2018 - projektu prowadzonego przez Fundację im. Lesława Pagi. Prowadzi konferencje branżowe, panele dyskusyjne oraz uroczyste gale związane z branżą zdrowotną, jak również szkolenia z obszaru komunikacji, relacji z mediami oraz wystąpień publicznych.

PROWADZENIE KONFERENCJI

Patroni i Partnerzy

Partner strategiczny

GPW

Srebrny Sponsor

ProPLUS S.A.
TUV Nord

Patron strategiczny

Startup Poland

Patroni medialni

About Digital Health
Akademia Managera
Biotechnologia
Dla Szpitali
Dla Zdrowia
Mam Startup
Medical Press
MEDtube
Medycyna Praktyczna
OPM
Puls Medycyny
Poradnik Zdrowie
Rynek Zdrowia
SMiF
Terapia

Partnerzy

Boost Biotech
GPN-T
Med Silesia
SpeedUp Group

Organizator

CTM