MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

MEDmeetsTECH - post Covid Digital Trend - to już 10-ta odsłona konferencji łączącej świat medycyny, startupów i biznesu. Tym razem spotkamy się w internecie z transmisją LIVESTREAM oraz jeśli będzie taka możliwość, w tradycyjnej, stacjonarnej formule – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w Sali Notowań - 15 grudnia 2020 r.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną planujemy aby konferencja przyjęła hybrydową formułę. Jeśli będzie możliwość przeprowadzenia konferencji również w formule stacjonarnej, na sali dostępnych będzie 50 miejsc dla uczestników przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa, natomiast transmisja livestream w internecie pozwoli śledzić konferencję pozostałym zainteresowanym osobom.

Ponadto w dniu 16 grudnia 2020 r. odbędzie się Akademia MEDmeetsTECH online powered by TUV Nord. Szczegóły w zakładce Akademia.

Konferencja w dniu 15 grudnia 2020 r. będzie składała się z następujących sesji.

SESJA: TRENDY

Jakie są trendy w medtech'u biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną i zagrożenia które są i będą z nami jeszcze długi czas?

SESJA: COVID

Jakie są zagrożenia wynikający z koronawirusa SARS-CoV-2? Czy jesteśmy ich w pełni świadomi?

DEBATA

Razem z Partnerem wydarzenia, GPW zapraszamy na debatę poświęconą trendom i finansowaniu.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Sesja ta to ogromna dawka praktycznej wiedzy, której nie przeczytasz w książce. Case study, dobre praktyki rynkowe oraz doświadczenia uznanych ekspertów to tylko niewiele z tematów, które poruszymy w tej sesji. 

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

W czasie tej sesji zaprezentowane zostaną najciekawsze startupy z obszaru medtech.
Jeśli chcesz zaprezentować swój startup – wypełnij formularz bądź napisz do nas!

 

Hybryda MEDmeetsTECH #10 - 15.12.2020

Konferencja MEDmeetsTECH w formie hybrydowej
Wstępny program - 15.12.2020 r.

 

10:00  11:00

SESJA: TRENDY

– Mariusz Borkowski – Blockchain w medycynie 

Artur Olesch – aboutdigitalhealth.com – Krajobraz po bitwie - jak pandemia wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii?

 

11:00  11:40

SESJA: COVID

– dr hab. n. med. Paweł Balsam – TBD

– prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski – Jak COVID wpłynął na praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie.

 

11:40  12:10

PRZERWA

 

12:10  13:00

DEBATA

– Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia

– Przedstawiciel Agencji Badań Medycznych

– Przedstawiciel GPW

 

13:00 - 14:00

PRZERWA

 

14:00 - 15:00

SESJA: TRANSFER WIEDZY

– dr n. med. Grzegorz Suwalski  Heart Sense – Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Łukasz Grzanek, Daniel Nowocin – Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

TBD

– Emmanuel Uman-Ntuk  Solutio Medica – Case study: badanie potrzeb klienta instytucjonalnego. Jak zbudować skuteczną komunikację marketingową? 

 

15:00 - 16:00

SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW

TBD

– zapraszamy do aplikowania

 

 

 

 

Akademia online - 16.12.2020 r.

Akademia online MEDmeetsTECH powered by TUV Nord

Program - 16.12.2020 r.

 

10:00

Badania kliniczne dla wyrobów medycznych

 

10:45 / Przerwa

 

11:00 

Ocena dokumentacji klinicznej

 

11:45  Przerwa

 

12:00

Wymagana dokumentacja w procesie certyfikacji wyrobów medycznych

 

11:45  Przerwa

 

13:45

Cyberbezpieczeństwo wyrobów medycznych 

 

14:30  Przerwa

 

 

14:45

Analiza ryzyka oraz inżynieria użyteczności wyrobów medycznych

 

15:30  Zakończenie konferencji

 

PRELEGENCI

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

SESJA: TRENDY

Blockchain w medycynie

prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski

Profesor w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Pododdziału Elektrokardiologii, Prodziekan ds. Integracji i Rozwoju Wydziału Lekarskiego WUM. Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog. Inicjator projektów i przedsięwzięć klinicznych i telemedycznych w kardiologii. Samodzielny operator zabiegów implantacji urządzeń do elektroterapii serca, przezżylnego usuwania elektrod. Wprowadza innowacyjne terapie, takie jak stymulacja bezelektrodowa, defibrylatory podskórne, laserowe usuwanie elektrod. Posiada certyfikat eksperta elektroterapii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz najwyższy poziom certyfikatu European Heart Rhythm Association.
Laureat m.in. nagrody Prezesa Rady Ministrów RP, Ministra Zdrowia, Prezesów PTK, stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz Stypendium Fundacji Nauki Polskiej, wyróżniony w konkursie „Super Talenty w medycynie” i „Złoty Skalpel”. Funkcje mi.in.: członka i sekretarza Zarządu Głównego PTK, prezesa Klubu 30 PTK, dyrektora ds. Medycznych SP CSK WUM. Współautor monografii, rozdziałów, prac oryginalnych i poglądowych o tematyce farmakologii klinicznej, prewencji sercowo-naczyniowej, choroby wieńcowej i niewydolności serca. Artykuły: 225; IF: 209,006; punktacja MNiSW: 2896; cytowania: 924; Indeks Hirscha: 16.
Osiągnięcia w 2019r.: tytuł profesora nauk medycznych; Nagroda Ministra Zdrowia w zakresie działalności wdrożeniowej: praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych, w szczególności w działalności leczniczej związanej z systemem ochrony zdrowia; członek Rady Społecznej Narodowej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”; funkcja Prodziekana ds. Wydziału Lekarskiego WUM; funkcja Rzecznika Prasowego Zarządu Głównego PTK; wyróżnienie w konkursie „Złoty Skalpel 2019”; uruchomienie „Programu szerokiej diagnostyki pacjentów z kardiomiopatiami” w CSK WUM.

SESJA: COVID

Jak COVID wpłynął na praktykę telemedyczną w Polsce i na świecie.

Paweł Balsam, BA, MD, PhD

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Europejskiej Asocjacji Zaburzeń Rytmu serca będąc odpowiedzialnym za media społecznościowe ESC i EHRA, członkiem Zarządu Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, członkiem Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. W ramach spółki HeartTeam Sp. z o.o., we współpracy z kancelarią Domański Zakrzewski Palinka i firmami z szeroko pojętego świata zdrowia mobilnego zakładał Telemedyczną Grupę Roboczą. Od października 2017 roku wchodzi w skład grupy ekspertów ds. Strategii e-Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Cyfryzacji. Jest autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy. Klinicznie zajmuje się zabiegowym leczeniem zaburzeń rymtu serca (ablacja), często z wykorzystaniem nowoczesnych technologii obrazowania (druk 3D, technika hologramu). Prywatnie interesuje się kolarstwem, kitesurfingiem i sportami motorowymi.

SESJA: COVID

TBD

Artur Olesch

Artur Olesch, dziennikarz zajmujący się z zagadnienia zdrowia cyfrowego w Polsce i na świecie, współpracujący m.in. z czasopismem OSOZ Polska.

SESJA: TRENDY

Krajobraz po bitwie - jak pandemia wpływa na rozwój rynku zdrowia cyfrowego i nastawienie do nowych technologii?

dr n. med. Grzegorz Suwalski

Specjalista kardiochirurg, współtwórca koncepcji Heart Sense. Autor licznych publikacji naukowych oraz szeregu innowacyjnych operacji kardiochirurgicznych. Współzałożyciel Quantum Innovations – spółki opracowującej kilka nowych urządzeń do zastosowania w czasie operacji serca. Chief Technology Officer HEART SENSE

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Przemysław Furdal

Specjalizuje się w zakresie zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi. W BTM Innovations, przez ostatnie lata, był zaangażowany w pozyskiwanie i koordynację zadań projektowych, od najwcześniejszych etapów tj. analiza potencjału rynkowego projektu, stworzenie strategii ochrony własności intelektualnej, aż do sporządzenia kompleksowego biznesplanu i pozyskania finansowania. Uczestniczył w ponad 25 złożonych projektach, dla których sporządził m.in. kompleksową dokumentację dla inwestora. Specjalizuje się w projektach z obszaru Life Science. Swoim doświadczeniem dzieli się współpracując na co dzień ze startupami, jak również prowadząc szkolenia w tym zakresie.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (chemia medyczna), Uniwersytetu Warszawskiego (chemia organiczna) oraz SGH (zarządzanie) i aplikant rzecznikowski. Project Manager HEART SENSE.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Grafen wykrywa zawał serca - Heart Sense nowa technologia od Quantum Innovations.

Daniel Nowocin

CEO Medidesk
https://www.linkedin.com/in/danielnowocin/

Absolwent zarządzania na wydziale Ekonomii oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada bogate, ponad 15-letnie doświadczenie, w obszarze konsultingu procesów biznesowych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Tworzył strategie rozwoju firm, od procedur operacyjnych po struktury organizacyjne i procesy operacyjne. Uczestniczył w wielu projektach, dotyczących rozwoju usług informatycznych, w tym reorganizacji struktur kadrowych i ich wsparcia. Dzięki wiedzy zdobytej w firmach polskich oraz zagranicznych korporacjach zdobył szerokie kompetencje w ocenie i analizie przedsiębiorstw oraz budowaniu strategii rozwoju organizacji. Współautor projektów startupowych, serwisów społecznościowych, systemów e-commerce i rozwiązań związanych z usługami mobilnymi oraz rozwiązań informatycznych związanych z integracjami systemów IT. Twórca Medidesk. Na bazie wieloletniego doświadczenia w marketingu medycznym powołał do życia aplikację, która dziś usprawnia pracę setkom podmiotów leczniczych w Polsce. Doradca zarządów i kadry managerskiej w zakresie skutecznego pozyskiwania pacjentów i rozwoju biznesu. Strateg firmy i guru sprzedaży. Na spotkaniach z klientami czuje się jak ryba w wodzie, pomagając im w codziennych wyzwaniach. Urodzony leader. Entuzjasta wszelkich form ruchu i podróży.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

Łukasz Grzanek

Online Digital Marketing Specialist Medidesk
https://www.linkedin.com/in/lukaszgrzanek/

Absolwent Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uniwersytetu Warszawskiego. Business manager, internet, digital i e-mail marketer w branży healthcare. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i abonamentów medycznych: Allianz, PZU Zdrowie, Grupa LUX MED, systemów medycznych, zdalnej opieki i telemedycyny - Comarch Healthcare. Od 2019 roku w aplikacji Medidesk - narzędziu online do zarządzania ruchem telefonicznym, kanałami marketingowymi i realizacji telekonsultacji w placówkach medycznych. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem pomaga automatyzować, odciążać i profesjonalizować obsługę pacjenta w podmiotach medycznych, wspiera managerów i rejestracje w realizacji ich celów. Po godzinach pracy instruktor rekreacji ruchowej i niesuchytrener personalny ze specjalizacją medyczną, pomaga podopiecznym adaptować się do nowych warunków w czasie koronawirusa, #homeoffice i #lockdown.

SESJA: TRANSFER WIEDZY

Przyszłość branży healthcare - medtech trends.

PROWADZĄCY KONFERENCJĘ

Tomasz Leleno

Posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji sektora ochrony zdrowia i nauki. Obecnie jest szefem biura prasowego oraz rzecznikiem prasowym Naczelnej Izby Aptekarskiej – organizacji branżowej skupiającej ponad 30 tys. farmaceutów w Polsce. Wcześniej, pracował po stronie przemysłu farmaceutycznego m.in. jako PR Manager Grupy Adamed - firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Zawodowo był także związany z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Absolwent Podyplomowego Studium Public Relations Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej uczelni ukończył studia magisterskie na kierunku: „administracja". Absolwent studiów doktoranckich w zakresie zarządzania. Członek Rady Programowej Liderów Ochrony Zdrowia 2018 - projektu prowadzonego przez Fundację im. Lesława Pagi. Prowadzi konferencje branżowe, panele dyskusyjne oraz uroczyste gale związane z branżą zdrowotną, jak również szkolenia z obszaru komunikacji, relacji z mediami oraz wystąpień publicznych.

PROWADZENIE KONFERENCJI

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

- wytyczne dla zgłaszanych startupów -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Patroni i Partnerzy

Partner strategiczny

GPW

Patroni medialni

About Digital Health
Biotechnologia
MEDtube

Organizator

CTM

Konferencja MEDmeetsTECH #10

15 grudnia 2020 r.

Centrum Giełdowe S.A.
ul. Książęca 4
00-498 Warszawa, Polska