MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

MEDmeetsTECH już po raz IV połączy przedsiębiorców, startupowców, lekarzy oraz naukowców. Tym razem spotkamy się by rozmawiać o aplikacjach mobilnych & mHealth. Tegoroczna edycja odbędzie się 24 listopada w Poznaniu nie gdzie indziej jak w Starym Browarze, Słodownia +1!

Aplikacje mobilne niezaprzeczalnie obalają porządek jaki znamy - przestały być tylko elementem stylu życia i wkroczyły w świat współczesnej medycyny. Świadczy o tym chociażby fakt, że Agencja ds. Żywności i Leków w USA (FDA) pozwala na rejestrowanie aplikacji jako… urządzeń medycznych. Regulatorzy coraz częściej dostosowują przepisy prawne do nowych realiów a duże korporacje farmaceutyczne szukają nowych sposobów by w kompleksowy sposób opiekować się pacjentem. Machina ruszyła i nie jesteśmy w stanie zatrzymać rozwoju mHealth. Możemy się jednak na nią wspólnie przygotować, co udowodnimy w czasie najbliższej edycji MEDmeetsTECH.

Program MEDmeetsTECH składać się będzie z sesji: trendy, medycyna, transfer wiedzy, regulacje prawne oraz prezentacje startupów. Uczestnicy dowiedzą się o światowych trendach dotyczących certyfikacji aplikacji, możliwości ich refundowania w różnych systemach zdrowotnych oraz wymaganiach jakie przed nimi są stawiane. Poruszymy kwestie związane z użytecznym projektowaniem aplikacji a także porozmawiamy o interakcjach między członkami multidyscyplinarnego zespołu pracującego nad wdrożeniem. MEDmeetsTECH nie mogłoby się odbyć bez pokazania punktu widzenia, potrzeb oraz obaw użytkowników oprogramowania - lekarzy oraz pacjentów.

Listopadowa edycja może być szczególnie interesująca dla osób biorących udział w wydarzeniu towarzyszącym - Startup Weekend. 54-godzinne wydarzenie zaczyna się tuż konferencji MEDmeetsTECH i kończy się w niedzielę. W jego trakcie uczestnicy z różnych środowisk, w nowo powstałych zespołach, wspólnie pracują nad pomysłami i koncepcjami by tworzyć nowe startupy. Tematem przewodnim jest med-tech. MEDmeetsTECH stanowić będzie świetne wprowadzenie w tematykę aplikacji medycznych i umożliwi zrozumienie potrzeb ich użytkowników  - lekarzy i pacjentów.

MEDmeetsTECH jako platforma łącząca ekspertów różnych dziedzin adresowana jest do:

• lekarzy zainteresowanych innowacjami w medycynie

• przedsiębiorców oraz startupowców

• naukowców

• pracowników firm farmaceutycznych

• inwestorów

• programistów, designerów

 

Program Ramowy

Wstępny, ramowy program konferencji


9:00Rozpoczęcie konferencji.

– Justyna Uman-Ntuk

– Jasiek Kowalski


9:10 - 10:10

I - SESJA WPROWADZAJĄCA - TRENDY

- dr n. med. Paweł Balsam - Rozwiązania mobilne w medycynie - gdzie jesteśmy?

- TBD


10:10 - 10:50

II - SESJA MEDYCZNA

- TBD


10:50 - 11:50

PRZERWA KAWOWA & NETWORKING


11:50 - 13:20

III - SESJA TRANSFER WIEDZY

- Artur Olesch - Raport OSOZ: 162 mobilne aplikacje zdrowotne

- dr n. med. Łukasz Kołtowski - Od prototypu do produktu, i co dalej… ?

- Mateusz Kierepka - Czy polski system mHealth – CarnaLife
może pomóc lekarzom na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i w Polsce?

- Oskar Kiwic - mHealth - plusy i minusy


13:20 - 13:45

IV - SESJA REGULACJE PRAWNE

- TBD


13:45 - 14:45

V - SESJA STARTUP - PREZENTACJE ZGŁOSZONYCH STARTUPÓW

- Wojtek Dołkowski - Konsultacje profesjonalistów z wykorzystaniem aplikacji mobilnej MEDtube

- Olga Grudniak i Jakub Wysocki - Projekt Aurora

- TBD - zapraszamy do aplikowania poprzez formularz Zgłoś Startup


14:45 – 15:00

VI - SESJA - DEBATA – prowadzenie: Mariusz Borkowski


15:00 – 16:00

ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI & NETWORKING17:00 - AFTER PARTY

Relacja z II Edycji

Komitet naukowy

Justyna Uman-Ntuk

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce. Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend. Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Wykładowcy

Artur Olesch

Dziennikarz i korespondent e-zdrowia, redaktor czasopisma OSOZ Polska oraz OSOZ World, współorganizator Międzynarodowego Kongresu OSOZ. Entuzjasta rozwiązań cyfrowych od 16 lat związany z rynkiem zdrowia, bloger w tematach digital health, twórca raportów m.in. dotyczących trendów e-zdrowia i aplikacji zdrowotnych. Wolontariusz w International Alliance of Patients' Organizations, mentor w programie Startupbootcamp Digital Health Berlin.

dr n. med. Paweł Balsam

Pawel is a associate professor at the 1st Department of Cardiology, Medical University of Warsaw. Graduated from Medicne (MD), Doctor of Philosophy (PhD), Business and Marketing in Medicine (BA). He is mostyly interested in Cardiac Electrophysiology, mHealth and telemedicine. A founder and board member of Heart Team LLC, Board member of the Committee of Informatics and Telemedicine of the Polish Society of Cardiology, Founder of the Polish Working Group of Telemedicine.

lek. med. Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

dr n. med. Łukasz Kołtowski

Łukasz Kołtowski jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Doświadczenia zdobywał m.in. w John Radcliffe Hospital w Oxfordzie (Wielka Brytania) oraz Karolinska Institute w Sztokholmie (Szwecja). Od roku 2009 aktywnie opisuje i komentuje najważniejsze wydarzenia i rozwiązania z zakresu mHealth redagując blog Efektywny Lekarz (www.koltowski.com). Jest członkiem kilku konsorcjów naukowych, twórcą i pomysłodawcą mobilnego spirometru MySpiroo oraz autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy.

Mateusz Kierepka

Współzałożyciel MedApp oraz pomysłodawca pionierskich technologii i rozwiązań będących motorem rozwoju Spółki. Ekspert w obszarze telemedycyny z 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży IT. Pracował przy wdrażaniu nowatorskich projektów biomedycznych.

Oskar Kiwic

Oskar is a young doctor and inventor. For the last couple of years he’s been developing products in healthcare. Now he runs CardioCube, a game-changing medical artificial intelligence company helping cardiac patients. Oskar is often invited as a speaker and expert consultant for several foundations. Author of many essays on startups, industry and med-tech. Yet the thing he’s most proud of is his sister Lucy making her first steps in fashion design. more: http://oskarkiwic.com/

Prezentacje startupów

Wojtek Dołkowski

MEDtube. Ukończył SGH w Warszawie oraz Lehigh University w Pensylwanii (Iacocca Institute). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe w tworzeniu i rozwijaniu nowych przedsięwzięć internetowych, zarządzaniu nimi oraz w działalności doradczej. Juror i mentor w wielu konkursach biznesowych, ostatnio skoncentrowany na innowacjach w medycynie (e-zdrowie, medtech). Od 2003 r. stworzył i rozwinął z sukcesem trzy innowacyjne przedsięwzięcia, które stały się liderami w swoich obszarach. Współtwórca międzynarodowej platformy dla lekarzy MEDtube (założonej w 2010r.). Odpowiada za rozwój projektu na świecie, strategiczne kontakty oraz finanse. Mówi po angielsku i francusku. Pasjonat sportu, w szczególności triathlonu.

Olga Grudniak

Projekt Aurora. Naukowiec w projektach biotechnologicznych. Od 3 lat aktywnie pracująca w laboratorium nad zaawansowanym projektem lekarstwa nowej generacji, reprezentuje również zespoły naukowe przed inwestorami oraz w mediach. Laureatka grantu naukowego od Black Pearls VC w ramach Venture Day 2015, tytułu najlepszej prezentacji naukowej Bioinnovation Summit 2016 oraz finalistka konkursu Digital Health Contest w ramach infoShare 2017.

Jakub Wysocki

Projekt Aurora. Z ponad 6-letnim doświadczeniem w współpracy i wsparciu młodych przedsiębiorstw i startupów w Trójmieście. Odpowiadał za koordynacje działań marketingowych i komunikacyjnych w Klastrze Interizon, działania marketingowe w funduszu Black Pearls VC, prowadził również własną agencję eventową. Od 2 lat zajmuje się aktywnie doradztwem oraz współtworzeniem strategii marketingowych dla startupów z branży biotechnologicznej, koordynacją kampanii medialnych z uwzględnieniem współpracy z agencją PR oraz budowaniem relacji inwestorskich.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

V - SESJA STARTUP - PREZENTACJE STARTUPÓW

Sponsorzy i partnerzy

Patronat

Fundacja Instytut Kardiologii Startup Poznań Fundacja Pagi Top 500

Partnerzy

alfa.ac printedhealth SpeedUp Stary Browar CoWalski - Aleja Inspiracji Plus Jeden Polska Innowacyjna Life Science Sosnowiecki Park Naukowo Technologiczny MedSilesia GGC Proper Medical Writing

Patroni medialni

MEDtube Szukam Inwestora Startup Magazine OSOZ Znam Lek Mam Startup Świat Medycyny i Farmacji Medycyna Praktyczna

Organizatorzy

CTM CoWalski innoMED

Konferencja MEDmeetsTECH

24 listopada 2017

Stary Browar Słodownia +1
Półwiejska 42
61-888 Poznań, Poland