MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

21 września zapraszamy do Gdańska na VI edycję MEDmeetsTECH.

Tym razem, będziemy rozmawiać o #biomedycynie.

Co rozumiemy przez to pojęcie w kontekście MEDmeetsTECH? Nowe metody otrzymywania leków takich jak insuliny, oprogramowania wspierające pracę laboratoriów, szybkie testy diagnostyczne oraz metody identyfikacji genomu. Pojęcie biomedycyny spina biotechnologię, mikrobiologię, genetykę, biologię molekularną oraz podobne. My, zapraszamy Cię do spojrzenia na ten obszar naukowy pod kątem biznesowym – jakie rozwiązania wkraczają na rynek, a jakie za chwilę go zrewolucjonizują? Dowiesz się tego na MEDmeetsTECH!

O MEDmeetsTECH

MEDmeetsTECH to interdyscyplinarne wydarzenie, gromadzące lekarzy, naukowców, biznes i nowe technologie. To miejsce, w którym zdobędziesz rynkowy know-how i wskazówki od przedsiębiorców jak rozwijać swój biznes, poznasz trendy i dowiesz się, gdzie inwestować, poznasz perspektywę i potrzeby lekarzy oraz zobaczysz najlepiej rokujące startupy medyczne. To miejsce, w którym zbudujesz relacje które pomogą Ci rozwijać biznes, praktykę zawodową czy projekt naukowy!

Program MEDmeetsTECH składa się będzie z sesji: trendy, nauka, transfer wiedzy oraz prezentacje startupów. Chcemy, byś poznał rynek biomedycyny z wielu perspektyw.

W czasie sesji #trendy porozmawiamy o tym jak zmienia się rynek, gdzie zmierzają liderzy rynkowi i jakie rozwiązania zmienią rynek medycyny.

Sesja #nauka to miejsce na pokazanie perspektywy naukowców – jakie prowadzi się badania, gdzie jesteśmy o krok od przełomu i czego potrzebuje świat nauki i medycyny, by rozwiązania trafiły do lekarzy i pacjentów.

#transfer_wiedzy to świetna okazja na zdobycie rynkowego know-how od naszych ekspertów. W jaki sposób przenosić projekty z laboratorium na półki sklepowe, jak chronić własność intelektualną, jakich certyfikacji i badań wymaga rynek?

Konferencję zakończy sesja #startup w czasie której najlepsze startupy zaprezentują swoje rozwiązania. To idealne miejsce by poznać rozwijające się firmy, które mają ambicję zdobyć świat medyczny!

Zarejestruj się na wydarzenie!

 

Program

Program konferencji MEDmeetsTECH w dniu 21.09.2018 r.

10:00

Rozpoczęcie konferencji.

Justyna Uman-Ntuk

10:10 - 11:10 I - SESJA - TRENDY

Jacek Wojciechowicz – President of the Management Board at INNO-GENE and R&D Director at DNA Research Centre Ltd.

TBD

11:10 - 11:40 II - SESJA NAUKA

Joanna Kinasiewicz – Assistant Professor at Nalecz Institute of Biocybernetics and Biomedical Engineering Polish Academy of Sciences

11:40 - 12:10 PRZERWA KAWOWA & NETWORKING
12:10 - 14:15 III - SESJA TRANSFER WIEDZY

Miron Tokarski – CEO Genomtec Inc

Damian Andrzejewski – Synaptise

TBD

14:15 - 15:15 LUNCH & NETWORKING
15:15 - 15:35 IV - SESJA REGULACJE PRAWNE i FINANSOWANIE

TBD
15:35 - 16:35 V - SESJA STARTUP - PREZENTACJE ZGŁOSZONYCH STARTUPÓW

Anna Borkowska
ogen

Aleksandra Radtke
Nano-Implant

Jakub Wysocki
biolumo

Zapraszamy do aplikowania do sesji STARTUP
APLIKUJ

16:35 – 16:45 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI & NETWORKING
17:15 AFTER PARTY

Komitet naukowy

Justyna Uman-Ntuk

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Łukasz Pawełek

Od połowy lat 90-tych zawodowo związany z branżą farmaceutyczną. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju biznesu, budowy efektywnych struktur zarządczych, sprzedażowych oraz multidyscyplinarnych zespołów badawczych. M.in. rozwijał innowacyjny start-up biotechnologiczny z wczesnej fazy organizacji do poziomu testów w laboratoriach globalnych korporacji. Aspekty sukcesji w firmach rodzinnych to ważny obszar zainteresowań i ekspertyzy.

Absolwent Executive MBA na Uniwersytecie w Minneapolis.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce.

Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend.

Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Organizator Startup Weekend Poznań.

Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Komitet wspierający

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Wykładowcy

dr Damian Andrzejewski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, Specjalizacja Konstrukcja i Eksploatacja Aparatury Elektromedycznej. Studia doktoranckie na Politechnice Wrocławskiej oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Regensburgu. Stypendysta Fundacji Roberta Boscha
Autor wielu publikacji naukowych oraz patentów z zakresu optycznych systemów sensorycznych, w tym we współpracy z Politechniką Wrocławską. W latach 2001-2002 brał udział w Projekcie BOSCH KombiSens na Uniwersytecie Regensburg w Niemczech pt. "Kombinatoryczne Systemy Rozwoju Czujników Chemicznych".
Współzałożyciel funduszu Venture Capital Synaptise, specjalizującego się w badaniu, rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych technologii. W latach 2013-2016, był odpowiedzialny za analizę technologiczną, a także brał udział w przygotowaniu do inwestycji, pozyskiwaniu finansowania w tym typu preseed dla: Bioavlee, Pregnabit, Venus Medic, Diabetic Experts, Aqua 7, COSIR.
Od 2013 roku Dyrektor ds. Technicznych, Synaptise S.A., Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu (dawniej Optichip Sp. z o.o. i Synaptise Sp. z o.o.) - której głównym przedmiotem działania jest:
- inwestowanie w projekty technologiczne na wczesnym oraz bardziej zaawansowanym etapie rozwoju
- współdziałanie z ośrodkami naukowymi (Politechnika Wrocławska, Instytut Niskich Temperatur PAN, Instytut Chemii Przemysłowej Warszawa, Instytut Chemii Fizycznej Warszawa)
- ocena wartości technologii oraz własności intelektualnej

W zakresie prowadzenia projektów B+R, w latach 2003-2013 był szefem działu rozwoju firmy Presens GMBH. W latach 2013-2017 odpowiedzialny za ocenę technologiczną oraz patentową zgłaszanych do Synaptise s.a. projektów. Od 2017 Prezes Zarządu Synaptise S.A.
Od roku 2014 świadczy usługi doradcze z zakresu prac B+R w spółkach Aqua7, Nestmedic, S2, S1, Venus Medic, Diabetic Experts oraz prowadzi nadzór właścicielski w obszarze technologii. W latach 2014-2016 roku zarządzał realizacją prac B+R w Bioavlee Sp. z o.o. Doradzał spółce Diabetic Experts podczas pracy nad nowymi sensorami do nieinwazyjnego oznaczania poziomu glukozy we krwi, które będą wykorzystywane w leczeniu powikłań stopy cukrzycowej i stanowią rozwiązanie synergiczne do planowanego w projekcie. Ukończył szkolenie w zakresie zarządzania projektami B+R TUV i Dekra.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Miron Tokarski

Młody naukowiec, pionier i innowator, rzucający nowe spojrzenie na medycynę molekularną.
Diagnosta laboratoryjny, absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktorant z dziedziny biologii molekularnej. Ambitny, młody naukowiec. Specjalista i ekspert w zakresu jednotemperaturowych metod diagnostyki molekularnej (INAAT). Współzałożycielem Genomtec SA, spółki tworzącej podręczne, innowacyjne urządzenia diagnostyczne bazujące o autorską opatentowaną technologią SNAAT™.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Joanna Kinasiewicz

Assistant Professor at Nalecz Institute of Biocybernetics and Biomedical Engineering Polish Academy of Sciences.

Sesja NAUKA

Jacek Wojciechowicz

Posiada wykształcenie wyższe biotechnologiczne i informatyczne (absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie), podyplomowe z zakresu komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych (Uniwersytet Łódzki) oraz z zakresu zarządzania (MBA, Wielkopolska Szkoła Biznesu z Poznaniu). W latach 2001-2014 prowadził prace naukowe w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, a następnie w latach 2004- 2006 był pracownikiem Instytutu Badań DNA w Warszawie. Współzałożyciel Centrum Badań DNA sp. z o.o w 2006 roku, a w 2010 roku współzałożyciel INNO-GENE S.A. Dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Centrum Badań DNA Sp. z o.o. odpowiedzialny za realizację prac badawczo-rozwojowych spółki.

Sesja TRENDY

Monika Bartwicka

Prawnik specjalizujący się w sektorze medycznym. Dyrektor Programowy projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi.

Prezentacje startupów

Jakub Wysocki

CMO biolumo

Z ponad 6-letnim doświadczeniem w współpracy i wsparciu młodych przedsiębiorstw i startupów w Trójmieście. Odpowiadał za koordynacje działań marketingowych i komunikacyjnych w Klastrze Interizon, działania marketingowe w funduszu Black Pearls VC, prowadził również własną agencję eventową. Od 2 lat zajmuje się aktywnie doradztwem oraz współtworzeniem strategii marketingowych dla startupów z branży biotechnologicznej, koordynacją kampanii medialnych z uwzględnieniem współpracy z agencją PR oraz budowaniem relacji inwestorskich.

Anna Borkowska

ogen

Lekarz medycyny i inżynier w jednym. Zainteresowana możliwościami łączenia medycyny z nowymi technologiami. Współzałożycielka ogen.pl oraz genomy.com. Pracuje w Centrum Onkologii oraz w hospicjum. Pisze doktorat na temat rzadkich czerniaków. Entuzjastka zdrowego trybu życia i długowieczności.

Mateusz Kowalczyk

ogen

Inżynier komputerowy i biomedyczny posiadający międzynarodowe wykształcenie zdobyte od Toronto przez Madryt i Paryż, aż po Istambuł. Od 2010 Konsultant do spraw Blockchain. Były pracownik Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Współzałożyciel firmy genomy.com świadczącej usługi genetyczne oraz ogen.pl oferującej konsumenckie testy genetyczne. Entuzjasta i ewangelista długowieczności.

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

- wytyczne dla zgłaszanych startupów -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Patroni i Partnerzy

Partner strategiczny

GPNT PSSE

Patronat

Fundacja Instytutu Kardiologii PFSz Fundacja Pagi

Patroni Medialni

OSOZ Świat Medycyny i Farmacji Mam Startup dlazdrowia.pl Terapia OPM Startup Magazine

Partnerzy

CoWalski - Aleja Inspiracji printedhealth Klaster Life Science StartupHub Polska Innowacyjna Wolves Summit alfa.ac Med Silesia Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund

Napisali o nas

Interia Tech Koło Naukowe Bioinżynierów Mam Startup

Organizatorzy

CTM CoWalski innoMED

Konferencja MEDmeetsTECH #6

21 września 2018 r.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
80-751 Gdańsk
ul. Ołowianka 1