MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

W dzisiejszym świecie jesteśmy otoczeni innowacjami w niemal każdym aspekcie życia. Pozwalają nam mierzyć skuteczność snu, nadzorować tętno, spalanie kalorii rozkład sił działających na stawy w czasie biegu, czy dopasować leczenie lub dietę na podstawie naszego DNA lub składu włosa. Innowacje z obszaru Health i Lifescience trafiają do nienarodzonych jeszcze dzieci, jak pomiary KTG płodu oraz seniorów np. opaski do monitorowania upadków osób starszych. Zmiany są tak szybkie, że nie jest to ewolucja, tylko już rewolucja!

Tej jesieni, Kraków stanie się centrum innowacji za sprawą Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH. Festiwal to największa branżowa impreza, która ściągnie 15 października do Krakowa 300 pasjonatów, startupowców, inwestorów, firmy oraz użytkowników innowacji z obszaru zdrowia.

Zarejestruj się na wydarzenie!

Jeśli masz pomysł na biznes lub rozwijasz startup w obszarze zdrowia, sportu, odżywiania się to miejsce dla Ciebie! To jedyne miejsce, w którym dowiesz się jak radzić sobie na tak specyficznym rynku.

Znajdziesz tu:

• jak skutecznie współpracować z instytucjami medycznymi, Ministerstwem Zdrowia, szpitalami czy lekarzami
• jak skalować projekty B2C oraz B2B na rynku zdrowia
• dowiesz się, czy opłaca się patentować i jak to zrobić
• dowiesz się, czy opłaca się certyfikować lub wnioskować o refundację oraz gdzie i jak to najlepiej robić
• jak budować markę związaną ze zdrowiem i skutecznie ją komunikować
• jak pozyskać finansowanie, co powinna zawierać umowa inwestycyjna i jak nie dać się „oszukać”
• praktyczną wiedzę o rozwoju biznesu od startupów, które odniosły sukces
• porady prawne, dzięki którym dowiesz się jakie regulacje, normy i przepisy Cię obowiązują


--------------

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ?


STARTUPY MEDYCZNE

• czy warto i jak to robić - certyfikacja, rejestracja i refundacja
• wskazówki praktyków jak pracować z instytucjami medycznymi i lekarzami
• jak powinna wyglądać dobra umowa inwestorska i co musisz oddać inwestorowi
• sprawdzone strategie od startupów, które odniosły sukces

MEDYCYNA I ZDROWIE
(studenci, lekarze, fizjoterapeuci, kosmetolodzy, pielęgniarze, dietetycy)

• dowiedz się z kim warto rozmawiać i poznaj wspólnika, partnera lub inwestora
• kto i ile może zainwestować w Twój pomysł
• jak budować markę i komercjalizować pomysł
• dołącz do już istniejącego startupu jako ekspert lub konsultant

NAUKA
(bioinżynieria, chemia, materiałoznawstwo, projektowanie 3D)

• czy warto i gdzie, ile to kosztuje oraz jak patentować
• kto jest właścicielem projektu naukowego i jak go komercjalizować
• jak w krokach budować markę
• jak skutecznie wprowadzać na rynek nowe produkty i technologie

OTOCZENIE BIZNESU
(inwestorzy, firmy certyfikujące, firmy medyczne, sportowe)

• nawiąż współpracę z najciekawszymi startupami
• oferuj specjalistyczne usługi projektom z finansowaniem
• wybieraj najlepiej rokujące projekty na wczesnym etapie

CENTRA MEDYCZNE, SPORTOWE, GABINETY KOSMETYCZNE

• zdobywaj przewagę nad konkurencją oferując klientom nowe technologie i rozwiązania
• dowiesz się jak rozwija się rynek
• wytyczaj trendy w branży

 

Program ramowy

SESJA TRENDY

W czasie tej sesji poruszymy tematykę zmian i globalnych trendów dla innowacji w sektorze health i lifestyle. Będzie to subiektywne spojrzenie uznanych autorytetów na rynek jako całość oraz na obszary, które za chwile będą się najszybciej rozwijać. Wśród prelegentów pojawi się znany środowisku medycznemu, ale także startupowemu – Łukasz Kołtowski, lekarz, startupowiec (AioCare), bloger aktywnie komentujący innowacje sektora medycznego i zdrowotnego (koltowski.com). Ta sesja to inspiracja oraz insiderska wiedza, gdzie warto się rozwijać.


SESJA TRANSFER WIEDZY

Transfer wiedzy, to typowe „mięso”. Dowiesz się jak inni stratupowcy i eksperci rozwiązywali konkretne problemy i jakie strategie okazały się najbardziej przydatne. Powiedzą się jakie wyzwania stało na ich drodze i jakie decyzje musiały zostać podjęte, by je pokonać. Transfer wiedzy w tym przypadku rozumiemy jako przekazywanie dobrych praktyk i praktycznych wskazówek. Wśród potwierdzonych prelegentów znajduje się m. in. Edyta Kocyk, CEO startupu Sidly produkującego opaskę dla seniorów monitorującą różne parametry życiowe pacjenta. Urządzenie integruje się z większością nowych rozwiązań na rynku, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność. Edyta opowie o wyzwaniach przy wprowadzaniu telemedycznego produktu na rynek. Na scenie wystąpi też PRowiec, z doświadczeniem w pracy z produktami lifestyle Danuta Rolinger-Bednarska. W swojej pracy prowadziła komunikację dla marek farmaceutycznych, klinik medycznych oraz startupów. Danuta przedstawi case study komunikacji dla marki kosmetyków oraz wskazówki jak przeić się na tak rozwiniętym rynku.


SESJA PRAWNA

Czy opaska telemedyczna musi być rejestrowana jako urządzenie medyczne? Czy opłaca się ubiegać o refundację? Jak wygląda certyfikacja w USA i w Europie. Jak stworzyć umowę inwestorską oraz jakie „pułapki” mogę się w niej kryć. Okryjemy wszystkie tematy najważniejszych z perspektywy twórcy startupu medycznego – zarówno czysto biznesowe jak i związane ze specyfika rynku.


SESJA FINANSOWNIE

Jakie możliwości finansowanie istnieją na rynku – ile, jak szybko i w zamian za co możesz otrzymać? Czy potrzebny jest wkład własny? Z kim rozmawiać? I czy pieniądze z różnych źródeł, mają taka samą „wartość” - o tym opowiemy w sesji finansowanie!


SESJA PREZENTACJE STARTUPÓW

Spośród nadesłanych zgłoszeń startupów w wyniku otwartego głosowania online zostanie wyłonione 5 startupów, które zaprezentują swoje rozwiązania ze sceny. Wszyscy zgłaszający będą mieli szansę na pokazanie swoich rozwiązań w lobby centrum konferencyjnego.

Rada programowa

Justyna Uman-Ntuk

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce.

Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend.

Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Organizator Startup Weekend Poznań.

Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Komitet wspierający

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Prelegenci

dr n. med. Łukasz Kołtowski

Łukasz Kołtowski jest pracownikiem I Katedry i Kliniki Kardiologii, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zarządu Komisji Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz ekspertem w dziedzinie zdrowia mobilnego i telemedycyny. Doświadczenia zdobywał m.in. w John Radcliffe Hospital w Oxfordzie (Wielka Brytania) oraz Karolinska Institute w Sztokholmie (Szwecja). Od roku 2009 aktywnie opisuje i komentuje najważniejsze wydarzenia i rozwiązania z zakresu mHealth redagując blog Efektywny Lekarz (www.koltowski.com). Jest członkiem kilku konsorcjów naukowych, twórcą i pomysłodawcą mobilnego spirometru MySpiroo oraz autorem licznych aplikacji mobilnych wspierających pracę lekarzy.

SESJA TRENDY

Danuta Rolinger-Bednarska

Dyrektor Zarządzająca w Rolinger PR Specjalizuje się w PR zdrowia, life science i lifestyle. Od 2012 roku buduje wizerunek placówek medycznych, prowadzi kampanie produktowe firm farmaceutycznych i kosmetycznych, promuje startupy zdrowotne oraz wspiera ekspertów w budowaniu autentycznego i spójnego wizerunku. Doświadczenie zdobywała w agencji Headlines Porter Novelli, w której wspierała kampanię społeczną Ministerstwa Zdrowia „Bądź Mężczyzną. Chroń Zdrowie!” oraz 100% PR, w której promowała produkty firm farmaceutycznych (Valeant, Polfarmex ) i kosmetycznych (Sarantis, Henkel, Pierre Farbre). W 2016 roku założyła agencję Rolinger PR. Uwielbia medyczne i naukowe tematy, które umiejętnie przekłada na język lifestyle’u, docierając do szerokiego grona odbiorców i kreując modę na zdrowe i świadome życie. Specjalizuje się w budowaniu relacji z mediami oraz tworzeniu wartościowych, merytorycznych oraz angażujących treści. Członek Młodych Menedżerów Medycyny – zespołu specjalistów i entuzjastów koncentrujących się na poprawie systemu ochrony zdrowia. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach których uzyskała dyplom magistra Psychologii oraz licencjat na Filologii rosyjskiej.

SESJA TRANSFER WIEDZY

Edyta Kocyk

Współzałożycielka i Prezes Zarządu spółki technologicznej SiDLY. Bizneswoman Roku 2014 w dwóch kategoriach: Kobieta w Nowych Technologiach, oraz Debiut Roku, Doktorantka Szkoły Głównej Handlowej, absolwentka Wydz. Cybernetyki WAT, UW oraz European Academy of Diplomacy. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i naukowe otrzymała ok. 30 nagród na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Firma, którą kieruje uzyskała tytuł jednej z 10 najlepszych firm ogólnopolskiego ekosystemu Polski Przedsiębiorczej i uzyskała wsparcie jednego z największych Funduszy Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Sztandarowy produkt firmy: opaska telemedyczna SiDLY Care uzyskała nagrodę Najbardziej Innowacyjnego Produktu Telemedycznego 2015r. Firma SiDLY specjalizuje się w konstruowaniu rozwiązań wearable w telemedycynie. Edyta Kocyk aktywnie działa na rzecz innowacji w medycynie, oraz wsparcia służby zdrowia w wyzwaniach związanych ze starzeniem się społeczeństwa. Swoimi działaniami łączy świat medycyny, biznesu i technologii.

SESJA TRANSFER WIEDZY

Bartłomiej Lubiatowski

Żyjemy w czasach, w których coraz bardziej zacierają się granice pomiędzy tym, co biologiczne, a tym co mechaniczne. CRISPR pokazuje nam, że kod genetyczny można przeprogramować, z kolei nowoczesne oprogramowanie coraz bardziej przypomina działanie mózgu. Wszystkie te ścieżki prowadzą do wytworzenia przez ludzi "panelu kontroli świata" pozwalającego nam sterować dowolnie swoją przestrzenią i ciałem. W tym samym czasie oprogramowanie medyczne wydaje się być z równoległej rzeczywistości dotykając bardzo wąskiej działki medycyny, albo posiadając dług technologiczny sprzed 15 lat. Bartłomiej rozpoczął i prowadzi RSQ Technologies, m. in. po to, by nadgonić otchłań pomiędzy tym, co dzieje się w Google, a tym, z czego korzystają medycy na co dzień. Pierwszym krokiem na tej drodze jest oprogramowanie, które na serio pomaga pracownikom ochrony zdrowia i wspiera ich w diagnostyce. Jest miłośnikiem nauki i zdobywania wiedzy. Po ukończeniu Informatyki został fanem MOOC, skąd dokształca się z Robotyki, Neuronauki obliczeniowej, Strategii Biznesowych oraz Genetyki.

SESJA TRENDY
„Science-fiction jest teraz, czyli o technologiach zmieniających opiekę zdrowotną”

Maciej Stachowiak

CTO, Nestmedic S.A.
Odpowiada za rozwój technologiczny produktów, obserwację rynku i planowanie jego kształtu na kilka lat do przodu. Jego zdaniem, wszystko co robi Nestmedic powinno być nakierowane na pacjenta.
Przedsiębiorca, inwentor, doświadczony lider - ponad piętnaście lat praktycznego prowadzenia projektów i zespołów w branżach medycznych, biotechnologicznych i farmacji. Z wychowania, wykształcenia i przekonania inzynier. Fan Elona Muska, SpaceX, wszystkiego tego co dzieje się w technologiach za zamkniętymi drzwiami laboratoriów.
Pasjonuje go nurkowanie, futbol amerykański i wyścigi samochodowe.

SESJA TRANSFER WIEDZY
"Gdy możliwości techniczne są daleko przed sprawami formalnymi - rzeczywistość wyjścia na globalny rynek"

Wypełnij formularz i zgłoś swój startup!

- lista startupów zgłoszonych do poprzednich edycji konferencji -

- wytyczne dla zgłaszanych startupów -

ZGŁOSZENIE DO SESJI STARTUP

Patroni i Partnerzy

Partnerzy strategiczni

startKRKup Activus

Patronat

Fundacja Instytutu Kardiologii Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Kraków Miastem Startupów Krakowski Park Technologiczny

Branżowy partner medialny

Fitness Biznes

Patroni Medialni

OSOZ About Digital Health dlazdrowia.pl Biotechnologia.pl Dietetycy.org.pl Fizjo.info Jest Lepiej Poradnik Zdrowie Kosmetyka Profesjonalna Terapia

Partnerzy

CoWalski - Aleja Inspiracji printedhealth Klaster Life Science StartupHub Polska Innowacyjna Wolves Summit alfa.ac Med Silesia Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund

Organizatorzy

CTM CoWalski innoMED

Konferencja

Health & Lifestyle festiwal powered by MEDmeetsTECH

15 października 2018 r.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha"
30-302 Kraków
ul. Marii Konopnickiej 26